Spy Game (2001)

Neviděl jsem to přes 20 let a zapomněl jsem jak moc geniální film to je. Hrozně pěkně to zestárlo. Pitt i Redford samozřejmě borci. A jmenovec Scott genius, zpětně mne mrzí, že jsem ho dlouho měl za popcornoveho režiséra. Vemte si jak hrozně blbě a nezfilmovatelne by znělo Spy Game kdyby vam to někdo jenom vyprávěl.

Tetris (2023)

V konečném důsledku mne ten film rozčiluje, protože nechybělo moc a mohl být geniální. Jsou tam skvělé pasáže, jak z desítkového filmu. Ale bohužel i hluchá místa... Chybělo málo a bylo by to geniální jako Big Short nebo Vlk z Wallstreetu. Takhle to zůstalo "jen fajn a zábavné". Myslím že lepší režisér by tam procpal více satiry a údernosti.  Taron Edgerton je tam excelentní, hrozně zábavný a všestranný herec.

Princezna zakletá v čase 2 (2022)

Asi nebyl dobrý nápad na to koukat týden po Dungeons & Dragons. Ale i tak jsem se nedostal přes 10 minut a prostě to nedal... Přitom jednička kmbyla velmi svěží. Uf...

Teherán (2020) (seriál)

Je to výborný. Produkce splnila zadání AppleTV, chceme taky Faudu tak na 1-. Ten minus hlavně na hlavní hrdinku, která je sice blízkovýchodní dvojnicí Alice Vikander, ale někdy jsem měl pocit, že sleduju Emily in Paris in Tehran. Ale produkční kvalitu to mám obrovskou a v druhé sérii to dostane překvapivou injekci v podobě Glen Close, která je tu naprosto úžasná a krade si pro sebe herecky každou scénu. Naprosto neuvěřitelné, že za to nebylo žádné ocenění. Kritizoval jsem hlavní postavu přesto jsem velmi spokojen, proč ? Protože je pro mne hlavní postava někdo úplně jiný, hlavní zaporák, kterého hraje excelentní íránský herec Shaun Taub. Není to žádný sympatický antihrdina, ale parádní profík, který věří svému režimu a udělá vše pro svou rodinu. 8/10 Doporučuji.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Mám radost z toho, že jsem snad poprvé od začátku covidu byl v jeden týden minimálně dvakrát v kině a po Wickovi je z toho znovu spokojenost. Myslím, že to není tak kvalitní jako srovnatelní Strážci Galaxie, ale bavil jsem se královsky.  Kdybychom měli každý rok dva po Pánovi Prstenů kvalitní fantasy, tak je tohle průměr, jenže nemáme... A z high fantasy je to na filmovém poli prostě nejlepší zářez od Jacksonova opusu. Což je smutné i pochvala zároveň. Je to sympatická hříčka. Pine je tam excelentní, on si zaslouží nějakou obří AAA šanci, když je Star Trek možná u ledu. I v té mizerné Wonder Woman 1984 byl excelentní, z průměrného Jacka Ryana taky nejsilnější článek. Ten chlap TO tam prostě má! Strašně ho chci do pár let ve velké frenčíze a se soškou.  Hugh Grant už nudil, hlavně mám pocit, že to byla původně role pro někoho jiného, neví se to? A poprvé neprdelní výkon Regé-Jeana Page, ale pořád to asi na Bonda nestačí žejo. :)  Třešnička na dortu jsou odkazy na Baldurs Gate, což je prostě moje nejoblíbenější hra všech dob. Bylo to spíš tak milé. Jako kdyby tam padla zmínka o Drizztovi nebo "Go for the Eyes Boo!!!" tak řvu jak blázen. :-D  Jinak teda excelentní plastické ztvárnění zajímavého světa. In to your face impotentní showrunneři Witchera, Rings of Power, Willow, Kola Času...  8/10

Fauda (2015) (seriál)

No tak tohle byla láska na první pohled a všechny 4 řady řadím v absolutní tipce hodně vysoko.  Dokud bude Netflix produkovat nebo kupovat toto, tak má smysl.  Lior Raz je totální mástr a je poznat, že si prošel něčím podobným. Celkově je osvěžující vidět, že každý umí profesionálně držet zbraň, proč asi.  Je to hrozně epický, natřískaný emocemi a nekompromisní ke všem postavám. Myslím že jsem se od knižního zločinu a trestu ještě necítil tak blbě, že chápu vrahy nebo negativní postavy. A tady se dostávám k hlavní tématice seriálu, což je akce a reakce mezi Izraelci a Palestinci, jestli jste si mysleli že fandíte jedné nebo druhé straně, tento seriál vás pořádně nahlodá a do toho je to zábavný.  Je mi líto, že to tu nevidělo víc lidí a zároveň závidím všem co to mají před sebou. 10/10

Pathaan (2023)

Indický přepálený James Bond plný národního patosu. Není to pro nás tak stravitelné jako RRR. Našinec se nerozhodne jestli sleduje Bonda nebo Austina Powerse. Ale je to špatně? Nevím... Má to excelentní choreografii jako Sultan nebo RRR. Tady Indové ušli poradny kus cesty. Shahrukha mám z Khanů asi nejméně rád, ale tady je perfektní a soustředěný. Excelentní výkon lvl Tom Cruise nebo Keanu Reeves. Ale hlavně wtf ta forma na 57 let, mám pocit že by se na kulturistickém pódiu mohl postavit vedle Henryho Cavilla a neprohrát. Má tam hodně scén bez trička, které trochu oscilují mezi soft gay pornem a reklamou na šampón. Skvělá je tam bondgirl Deepika Padukone, kterou jsem chtěl nazvat indickou Anou de Armas, ale byla by to urážka, protože je lepší snad úplně ve všem.  Výborný je zaporák John Abraham, ve filmu nazvaný Jim, ve filmu kde má každý jméno na zlámanou jazyka, to je asi pomrknuti na Monty Pythony.   Někdo takový v poslední bondovkach chyběl. Opravdu jsem z něj měl znepokojivý pocit, pokud jsem se mu zrovna netlemil. Kdykoliv šli do sebe, tak to byla osudová srážka kladiva s kovadlinou. Měl výborný theme, celkově hudba super. Ale teda co to tahá do kosmických výšin je cameo, ale KURVA jaký cameo!!! Ano 2 Khanové se už ve filmu ve šťeku potkali, ale tady vzali kompletně známou postavu ze známých filmů a nechali ji v jedné scéně dlouho pomáhat Pathaanovi.  Představte si, že by se v Rambovi III. najednou objevil John Matrix a vymlátili spolu za hlášek barák nepřátel. Nebo v bondovce Ethan Hunt.... Řval jsem u toho jako Civalova fanynka, která ho náhodou potká na ípáku. "Tony, jak bys tenhle film ohodnotil?  - ano. " No a nebo kombinace 1/10 a 10/10 vy si vyberte a těším se imfovu recenzi.

Terapie pravdou (2023) (seriál)

Od seriálu se Segelem a Harrisonem Fordem se asi bude čekat genialita, což tohle není. Je to jen fajn krátký nadprůměrný seriál ze života terapeutů. Taková uklidňující terapie sama o sobě. 7/10 Chapu negativní reakce jestli někdo čeká víc.

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Nakonec jsem z toho byl překvapivě docela nadšený. Určitě souhlasím, že to chtělo trochu péče na scénáři. Tento problém nemá Ritchie poprvé, asi si neumí vybrat koho k sobě. Ale bavil jsem se královsky. Výborná postava Granta s katarzí. Potěšil comeback Hartnerra. Statham fakt nevypadá na 55 v žádném ohledu. Ale největší překvapení asi Aubrey Plaza, byla hodně sebevědomá i ve vážné poloze. Fajn je i naznačená mytologie, škoda že to neuspěla a nějaké pokračování je pasé. 8/10

Život Jema Belchera (2022)

Vždy jsem měl za otravné všechny historické koumáky a šermíře, kteří nenechají nit suchou na libovolném historickém filmu. A here we go, budu stejný. Ne že bych patřil mezi soudní znalce počátků boxu, ale mám to období rád a probůh tady není nic ani trochu správně. Technika i vybavení co je ve filmu tehdy ještě přes 100 let neexistovala. Mají tam v zápasech moderní gard i footwork, v tréningu vybavení co je jako moderní akorát z kůže dřeva a provazů. Působí to, jako když je v Asterixovi Olympiáda. Dokonce tam měl i takový ten míček na gumičce, jak s tím trénuje Lomachenko. :-D https://www.youtube.com/watch?v=sgnH1-gLxfA  Ale příběhově to docela funguje, je tam výborný Ray Winston jako trenér a mentor, docela fajn jakoby záporák Marton Csokas. Bohužel Russell Crowe je tam jenom asi 2 minuty v úvodu, škoda, je tam výborný. Film o vychlastaném bare knuckle boxerovi po padesátce, co něco vyhraje, by byl funkční, ano i takové příběhy reálně byly. 5/10