Chlapectví (2014)

Chlapectví má slabou i silnou stránku v tom samém. Přitom skoro celý film jsem to spíš považoval za slabinu - běží jako život sám u většiny lidí - zdánlivě pomalu, ale vlastně rychle. Bez větších vrcholů nebo propadů a najednou je konec. Je to spíš jako když žijete na jednom místě a pozorujete sousedy. Trochu nudné a zajímavé zároveň.

Já, padouch 3 (2017)

Ačkoliv místní hodnocení to úplně nepotvrzuje, tak série Já padouch má výhodu v tom, že kvalita všech dílů je víceméně vyrovnaná. Vynikající nápad pořád funguje a Mimoňům to ve vedlejší roli sluší mnohem více než v hlavní. Jasně napotřetí už tam není ten wow efekt, ale pořád je to hodně zábavná podívaná v originálním hávu. Začátek byl úplně úžasný, škoda, že se nepodařilo udržet laťku tak vysoko po celý film. Zápletka s bratrem mě moc neoslnila, škoda, že se scénář víc nezabýval spíše úžasným padouchem. Celkově jsme ale byli spokojeni já i můj dvanáctiletý syn.

Probudím se včera (2012)

Z mnoha polistopadových komedií tahle určitě patří mezi ty lepší. Je to lehká zábava pro celou rodinu. Probudím se včera ukazuje, že někdy není dobré se za každou cenu snažit dělat umění, ale prostě jenom natočit normální zábavný film. Jistě více ho ocení Husákovy děti, pro které je to návrat do teenagerovského věku - za tuhle nostalgii dávám hvězdu navíc.

Zúčtování (2016)

Vynikající drama postavené na Aspergerově syndromu. Ano, tito lidé jsou chytří a velmi zvláštní. Christian ale vyniká i fyzickou zdatností, což tu ještě nebylo. Ale jeho pomocnice je přesně taková, jak si tyhle zvláštní lidi společnost představuje. Scénáristicky výborné, i když ne až tak překvapivé, protože každý je přece ve filmu pro "něco". Líbila se mi role Anny Kendrick, Ben Affleck je takový jaký prostě je, ale to že účinkuje ve spoustě skvělých filmech prostě není náhoda. Je to taková slabší pětka, ale tenhle film si ji zaslouží, protože zkrátka díky za každý skvělý film, kterých prostě není moc.

Metro Manila (2013)

Jak vesničan do velkoměsta přišel. To znám. Ale Manila není Praha, a tak tady jde o život. Další z řady filmů, které mj.ukazují, že Češi se mají jako prasata v žitě, a když už se zabíjejí tak z 90% v rodině. Pointa pěkná, film velmi dobrý, nicméně úplně top to nebylo, ačkoliv jsem o Metru Manila jako o pětihvězdě uvažoval - pak jsem si ale uvědomil, že hodně dělá exotické prostředí, které boduje jen díky své neokoukanosti. Každopádně je to film, který doporučuji, pakliže chcete vidět něco pěkně depresivního.

Asterix v Británii (1986)

Asi nejlepší Asterix, který pobaví i dospělé. Navážet se do Angličanů je vždycky zábavné, zvlášť když oni sami se neberou úplně vážně. A Francouzi to udělají vždycky rád ... a málokdy tak dobře.

Velká šestka (2014)

Škoda sklouznutí do superhrdinů, protože jinak to je prima originální zábava. I tak stojí velká šestka za shlédnutí a zaslouží si u mě čtyři hvězdy, i když těsně.

Já, padouch 2 (2013)

Jak se ukázalo Mimoni patří ke Gruovi, jinak nejsou zdaleka tak zábavní. Originální zábava funguje i napodruhé a to je dobře. Postava Lucy a důraz na dětský svět jsou fajn a posunují Padoucha dále správným směrem.

Bílé peklo (2001)

Dobrý nikoliv výborný survival, který s přivřením oka na čtyři hvězdy dosáhne, a to hlavně protože Němci to dělají trochu jinak a většinou dobře.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Z mého pohledu nevyrovnaný Asterix, ve které jednoznačně zaujme byrokratický úkol, který se jako jediný odlišuje. Ocenil bych, kdyby těch úkolů byla půlka, ale každý by měl nějaký opravdu nosný nápad. Asi těžko někdo předběhne nebo pobije naše dva ústřední hrdiny, když si loknou kouzelného nápoje...