Dunkerk (2017)

Rukopis Nolan je poznatelný. Už to ale asi nikdy nebude taková pecka jako Batmani. Dunkerk je výborný válečný film, kterému chybí ústřední hrdina. Viděno v Imaxu hodnotím jako filmový zážitek, který nejvíc zapůsobí na počátku. Pak už se to všechno valí víceméně stejným tempem. Bylo to dobré, ale po týdnu si stěží vybavím, o čem to vlastně bylo...

Vzkaz v láhvi (2016)

Moc mě to nezaujalo. Řekl bych takový severský průměr. Čím víc toho člověk vidí, tím víc mu to všechno splývá.

Princezna Mononoke (1997)

Dlouho jsem shlédnutí odkládal, ale nakonec jsem nebyl zklamán, i když se mi do Mononoke nechtělo. Animace mi zas tak skvělá nepřišla, to příběh byl prvotřídní s jedním ale a tím byl samotný konec, který byl zbytečně natahovaný a trochu zmatečný. Film lze s klidným svědomím doporučit dospělým i dětem, každý si tam najde své. Na druhou stranu nečekejte zázraky, spíš tak trochu jiný animák, který zaujme.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Tenhle film neměl vzniknout, zbytečně hyzdí odkaz Velryby a Polepšovny. Jedna hvězda je za Postráneckého, který občas pobaví. Jinak špatný casting, špatný příběh.

Vzpomínka na Titány (2000)

Příliš americké v tom negativním slova smyslu. Proč tak sladké? Tak heroické? Tak nepřekvapivé?

Nevinná (2008)

Rozhodně mě to bavilo, takže otázkou je spíš, jestli si Nevinná zaslouží pět hvězd. Myslím, že spíš ne. Teda zatím.

Fontána (2006)

Upřímně? Zatím úplně nevím, zůstávám rozpolcen. Současná linie mě bavila zcela nejvíc, ty další dvě jsem (zřejmě) zatím úplně nepochopil, a tak nechci odsuzovat. Uvidím, jak to uvidím po dalším shlédnutí. Pokud tedy nějaké bude, jelikož na komplikované filmy s přesahem člověk musí mít tu správnou náladu. Jsem zvědav, kdy ji budu mít a jestli bude po ruce Fontána nebo spíš nějaký strom, na který si s pivem v ruce vylezu a budu koukat do vesmíru.

Zjizvená tvář (1983)

Ty osmdesátkové filmy jsou fakt prokletí. Zjizvenou tvář jsem viděl pár dnů po Carlitově cestě, a přestože má stejného režiséra, hlavního hrdinu i zaměření, z mého pohledu se nedají vůbec srovnávat. Zjizvenou tvář řadím v podstatě mezi béčkové filmy. Hodně násilí, hodně přehrávání, příšerná hudba. K tomu nesnesitelná stopáž a téměř nedokoukatelný film je na světě. Jednoznačné zklamání.

Kód Enigmy (2014)

Nebylo to vůbec špatný, ale přišlo mi to trochu ploché. Přitom Cumberbatch zahrál moc dobře, nicméně s Knightley to byl krok vedle, na roli se nehodila. Zpracování mi přišlo zbytečně komorní. I tak film, který většinu času nenudil. Slabší čtyři.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Sully to zvládl, Eastwood taky. Víc z toho šlo dostat stěží, ale ten příběh není dost silnej na pět hvězd.