Bezva ženská na krku (2016)

Celkem kravina. Další zbytečný film na úrovni Kameňáku. A ani hvězdné obsazení mu nepomohlo.

Stud (2011)

U těchto typů filmů je největší problém vydržet prvních dvacet minut. Jakmile si zvyknete na pomalejší tempo, sledování se stává snesitelným. Nesympatický Fassbender je představitel single muže neschopného navázat vztah z mnoha důvodů. Užívání si jako cíl života vede k problémům, které končí nezřídka neřešitelně. A tak končí i Shame. Závislost na sexu a sobeckost je nepochybně problém nejen hlavního hrdiny. Problém Studu je zase absence nosného příběhu... Podruhé bych to asi nedal.

Mládí (2015)

Hezké obrázky naplněné nudou s občasnou nadějí, že se nakonec dočkám něčeho zajímavého. I přes veškeré umělecké klady a někdy trefné věty o životě žádný vrchol nepřišel. No a konec ten byl asi pro úplné fajnšmekry, protože já ho nepochopil.

Obecná škola (1991)

My jsme Slované, ale západní! Obecná škola naši mentalitu vystihuje dokonale. Celovečerní debut a možná i předčasný vrchol tvorby Honzy Svěráka s vynikajícím Honzou Třískou.

Kolja (1996)

Po dvaceti letech působí Kolja mnohem přesvědčivěji než v době svého vzniku. Jsem rád, že dostal Oskara, a to ho Američani chápali asi tak z poloviny.

Oddělen (2011)

Svět není tak depresivní místo, jak vykresluje Detachment. Určité umělecké kvality to mělo, ale moc hezké pokoukání to teda není.

Gauneři (1992)

Skládačka, která funguje zhruba od poloviny. První půlka je fakt nuda, tarantinovské dialogy mě moc nebaví. Asi to má být vtipné, ale mně to tak moc nepřipadá. Bezúčelné násilí taky nemusím, protože si myslím, že ti s menším IQ prostě nadsázku nechápou a pak se všichni diví, že občas nějakej magor vystřílí třídu. Zpět ke Gaunerům. Za mě průměrný nezávislý film. Kdyby QT nenatočil Djanga, tak bych mu vlastně nikdy nepřišel na chuť.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Velmi příjemné překvapení. Film plný hezkých obrázků z Itálie, Indie a Bali. Jasně mohlo to jít víc do hloubky a příběh byl fádní, ale hezky se na Jíst, meditovat a milovat koukalo.A to prosím moc nemusím Julii Roberts, navíc tady s nepřirozeně povadlou pusou. Takže za mě spokojenost.

Na pokraji slávy (2000)

Mám rád staré dobré rockové časy. 60 i 70.léta musely být super. A tak film s atmosférou těchto časů musí být fajn jen pro tu dobu. Almost famous má však z mého pohledu zásadní problém - hlavní hrdina je málo uvěřitelný. Prostě jsem nevěřil, že by Williama tímhle způsobem přijala slavná kapela. A ten problém se táhne celým filmem, což mě osobně zážitek dost pokazilo. Zdaleka nejsem tak nadšený, jako většina místních. Pro mě tři hvězdy s odřenýma ušima.

Brestská pevnost (2010)

Přestože Brestská pevnost je slušně natočený film, tak ruský geroj je mi stejně tak protivný jako americký superhrdina. Vnímám to spíš jako syndrom velkého národa, který používá kinematografii k důkazu, že je neohrožená velmoc. Krve bylo neúčelně až příliš a emocionálně mě to nechalo celkem chladným.