Tichá bolest (1990)

"Píšu, co si myslím a myslím si, co chcu." Pěkný film z prostředí, ze kterého pocházím. Do dokonalosti něco málo scházelo, možná některé nevýrazné nebo toporné herecké výkony ve vedlejších rolích a nevalašský přízvuk jinak skvělého Hrušínského. Poukázal bych na moment, jak vesnice umí být hnusná, když tzv. nezapadáte. A "Svinstvo zůstane svinstvem." platí nejenom pro komunisty ...

Skalpel, prosím (1985)

Pro mě nejlepší český film. Zajímavě natočený, emočně silný. Dokonalý Macháček, dokonalý Brzobohatý. Navíc, když pozorně posloucháte, tak vám toho o životě řekne víc než sto holywoodských snímků dohromady. "Byl jsem šťastný a nevěděl to.", "Se smrtí se musíme smířit , svou i svých blízkých.", "Myslela jsem, že tentokrát ty peřeje nepropádlujeme." Skvěle napsaný scénář, skvělá režie.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Když jsem byl malý, chtěl jsem být jako Vašek. Teď jsem velký a chtěl bych mít syna jako je Vašek. Co k tomu dodat. Pro mě dokonalý rodinný film, na který se vždycky rád podívám. Má v sobě všechno - emoce, vtip i příběh. Všechno umocňuje podařený hudební motiv a kreslené titulky, které mě vždycky bavily.

Truman Show (1998)

Fakt supr nápad. Na druhou stranu jsou věci, co mi tam moc nesedí. Hlavně přehrávající Carrey. Neměl to být náhodou úplně obyčejný člověk? Tak proč se tak pitvoří? Herci jsou ti ostatní, ne on ... Ale každopádně doporučuju, Truman Show je originální film,co stojí za shlédnutí.

Schindlerův seznam (1993)

Nejsilnější a pro mě i nejlepší film, který kdy byl natočen. Dál není co dodat.

Království nebeské (2005)

Docela se mi to i líbilo. Teda hlavně Eva Green. Pro mě nebyl problém Orlando, ale neoriginalita. Všechno už tu bylo v Gladiátorovi a Tróje.

Četa (1986)

Poslední shlédnutí filmu mě nenadchlo tolik jako všechna ta předchozí. Pořád je to skvělý film za pět hvězd, ale vyřazuji ho z top ten. Třeba se tam někdy vrátí, kdoví. Rozhodně na to má. Je to biják, který nestárne, i po třiceti letech působí poměrně moderně, pořád má co říct. Válka je svině ...

Bourneovo ultimátum (2007)

Vlastně tomu není nic co vytknout, ale úplné extáze to pro mě teda nebyla. Možná mi vadí samotný Jason Bourne, postava, ve které se moc nevyznám. Monstrum nebo zmanipulovaný klučík na vlastní žádost? Asi to druhé, ale proč působí tak dokonale? A upřímně, Damon mi na něj nějak nesedí. Ale tenhle díl je velmi povedený, má spád a úchvatné tempo. A před očima mám pořád poslední scénu. Když začal plavat, tak se mi dost ulevilo:)

Útěk z Alcatrazu (1979)

V dnešním kontextu místy komické, ale má to atmosféru. Trochu jsem postrádal moment překvapení. A to na všech úrovních, hlavně tedy ve scénáři.

Agent bez minulosti (2002)

Jo,docela ušlo, ale přišlo mi to dost obyčejné. A vadily mi dvě věci: nenápaditá zápletka s dětma a blondýnka, která se tam celou dobu objevovala, aby ve finální scéně nesehrála žádnou podstatnou roli. Za shlédnutí Bourne Identity stojí, ale bomba, za kterou je to tu prezentováno? Ee.