Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Finále bylo dobré, potěšily i nové osvěžující postavy se zajímavíma schopnostma, možná pomohl i fakt, že tohle byl první film, který jsem viděl v Bluray kvalitě. Velmi slušný film 68%.

Auta 2 (2011)

Druhý díl je o něco málo slabší, ale auťák Francesco Bernoulli to z mého pohledu zachraňuje, takový správný kladně arogantní formule, která dává McQueenovi toho pravého soka 78%.

Deurim hai (2011) (seriál)

Snad až do dvanáctého dílu jsem čekal na to, že se tam snad už konečně začne něco dít, ale to už bylo pozdě. Za mě velké zklamání a takovou Go Hye Mi bych párkrát nejraději nakopal do prdele. za celou dobu sledování mi postavy vůbec nepřirostly k srdci a zapamatovatelných okamžiků bylo velmi málo. Tenhle typ seriálů není prostě pro mě.

Grimm (2011) (seriál)

Po shlédnutí poslední řady už můžu seriál s klidem ohodnotit za vcelku nadprůměrný s vážně originálním tématem, který až na pár jedinců byl i dobře zahraný. Na vkus dnešní doby je poměrně drsný a strašidelný, ale není to nic co by vás budilo ze spaní. Osobně za nejlepší považuji konec čtvrté řady a celou pátou sérii. 83%

Jin 2 (2011) (seriál)

Bohužel kvalitu první sérii si dorama neudržela což je velká škoda. Ze schopného a vyrovnaného lékaře udělaly tvůrci přehnaně ubrečenou citlivku, který úspěšně splachuje všechny racionální myšlenky a rozhodnutí skrze vývodní koleno do záchoda. Naštěstí se oproti všem očekáváním Japoncům podařil konec, který je moc hezký. Skvělá hudba z první série zůstala, takže aspoň tohle. Druhá série je slabší, ale stále dobrá.

Kocour v botách (2011)

Mě se Kocour v botách velice líbil. Jsem moc rád, že udělali samostatný film s postavou mě nejoblíbenější v sérii Shrek a to právě s Kocourem v botách. Film mě překvapil mírnou dávkou humoru, čekal jsem větší míru švandy, ale myslím, že je to tak dobře. Animace se povedla a můžu už jen doufat v pokračování 86%.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Tak o třídu lepší a hlavně zábavnější než první díl. Konečně vidím Poa jako mistra bojových umění a né medvídka, který po sledu náhod porazí velkého zlého bosse. Větší prostor i pro ostatní bojovníky v čele s naprosto úžasnou tygřicí z, které jsem měl celý film skvělý pocit. Pro mě je to jednoznačně nejlepší americký animovaný film tohoto roku 90%.

Moosa Baekdongsoo (2011) (seriál)

Historické seriály nemají u mě moc velký úspěch, ale Bang Dong Soo patří mezi ty na které budu vzpomínat v dobrém. Skvělý příběh i postavy se v síti politických intrik neskutečně vyvíjí a jsou každou epizodou zajímavější. Dobrá akční choreografie či hudba v osudových soubojích hlavních postav je tak výrazná, že vás hravě vtáhne do děje. Přátelství Yeo Woona s Baek Dong Sooem či Kim Kwang-Taek s charismatickým Chunem byly zpracovány doslova famózně. Po shlédnutí nevidím větší chyby nebo nedostatky, takže není moc za co srážet hodnocení.

Ôran kôkô hosutobu (2011) (seriál)

Když jsem se začal dívat, tak jsem byl děsně zvědaví jak obstojí anime proti doramě. Anime považuji za skvělou komedii, takže tato hraná verze měla už od začátku nastavenou laťku dost vysoko. Jasně, je to komická kravina, ale s tím jsem rozhodně počítal. Ono není lehké převést podobnou komediálnost do snesitelné hrané podoby, avšak tady jsem jim to docela povedlo.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Naše kinematografie vypudila do světa už mnohem mnohem horší filmy než film Saxána a Lexikon kouzel. Filmy jako Líbáš jako bůh, Waterloo po česku a nebo nejhroší film celé naší historie Chyťte doktora nám ve světě nadělaly jen ostudu. Rodinný film Saxána a Lexikon kouzel není žádný převratný , ale snaha, pohádkovost a důvtip tohohle snímku je přinejmenší roztomilý. Dračí Fast Food, letající kráva a tříděné záchody jsou velmi originálním nápadem u kterého jsem se dost nasmál 38%.