Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tenkrát v Hollywoodu je krásně natočená ,,pohádka“, ve které se prakticky nic neděje, a přesto u ní dokážete sedět 2 a půl hodiny. Brad Pitt, přestože nemá takový prostor jako Leonardo, táhne celý film a je opravdu perfektní. Film má pomalejší tempo, různě se zde prolíná přítomnost s okamžiky s minulostí, a atmosféra celé té doby je skvělá, samozřejmě konec je epický. Tarantino hodně odkazuje na seriály a pořady té doby, pro evropana úplně neznámé (ale není nutné si je nějak extra dohledávat), jen by bylo dobré před zhlédnutím filmu znát Charlese Mansona, jeho ,,rodinu“ a to co provedli (film se tím hodně zabývá a není špatné vědět, o co jde).

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Druhé pokračování Kingsmanů to má o poznání těžší než jednička, ta mohla šokovat a překvapovat v každé druhé scéně, ale u dvojky to už každý čeká a požaduje, a ve výsledku zde není takový wau moment. A to i přesto že má film super obsazení, je skvěle natočený a akční scény prostě pořád patří k tomu lepšímu, co ve filmech můžeme vidět, ale celkově to už nemá takovou atmosféru jako jednička. Návrat Colina Firtha je super, Egerton hraje neotesaného gentlemana velmi dobře a milým překvapením je Pedro Pascal, kterému akční scény opravdu sluší. Celkově je toto pokračování o něco horší, ale i tak je to velmi slušná akční jízda, která pobaví.

Velký dar (2017)

Chris Evans, v tomto filmu nehraje superhrdinu, ale super strejdu, kterého by chtěl snad každý. Malá Mckenna Grace jako talentovaná a nadaná malá dívka, která má více rozumu, než kde jaký puberťák a ví jak toho využít, se poprvé setkává se školním systémem a hned první den se ji velmi ,,povede”. Gifted je film, který už od začátku hraje na city, skvělý strýc, mrtvá matka, nepříjemná a panovačná babička a do toho všeho sedmiletá geniální holčička. Celkově se jedná o příjemný snímek s velmi dobrým obsazením a zajimavým neobvyklým příběhem.

Rande naslepo (2017)

Na Německou produkci je to překvapivě zábavné, dobře natočené, se slušnými herci, samozřejmě s dávkou typické zamilovanosti a pár klišé a s poznámkou, podle skutečné události. Je sice otázka kolik je na příběhu pravdy a kolik si pro efekt přídává napsaný scénář, ale i tak se jedná o velmi slušnou komedii, která pobaví. Za mě, překvapení roku.

13 (2010)

Jak za jeden den vydělat balík peněz. 13 je remake Ruské rulety, kterou natočil stejný režisér jen se známějšími tvářemi. Zajimavý thriller, slušně natočený, temný, stresující, a s velmi dobrým obsazením. Celkově se ale jedná o slabý průměr, film nemá moc čím překvapit a ohromit, a díky známým tvářím vedlejších postav ve hře, můžeme předpokládat kdo dojde do konce a kdo ne.

Táta je doma (2015)

Rodinná komedie, která v některých případech se nebojí jít do extrémů. Uťáplý nevlastní otec Will Farrell vs. super cool namakaný Mark Wahlberg, bojující o přízeň jedné ženy. Jednoduchý příběh i zápletka s občas povedeným vtípkem a dobrým obsazením, sice se žádný extra zázrak nekonná, ale ve výsledku tento film neurazí a místy i slušně pobaví, navíc mezi Willem a Markem to celkem funguje.

Domek z karet (2013) (seriál)

Francis Underwood je chladnokrevný politik a muž činu, který ví co chce a nebojí se jít za svým a to i přes ,,mrtvoly”. Vynikají Kevin Spacey v roli politika a manžela, v tomto původně britském seriálu, nám ukazuje jaká je skrytá stránka veřejného dění a jak lze získat moc. Poutavé, chytré, skvělé natočené s vynikající atmosférou a skvělým obsazením. House of cards jednoznačně patří mezí nejlepší seriály posledních let.

Zabiják & bodyguard (2017)

Sprosté, krvavé, hrubé a zábavné. Reynolds a Jackson jsou překvapivě skvělá dvojka, na plátně jim to sedí a hlavně to celé dohromady dobře funguje. Zabiják & bodyguard je akční komedie, která se toho opravdu nebojí. Velmi mě překvapila Salma Hayek ve vězení, která si evidentně svou roli užívala. Celkově je film slušné béčko s povedou akcí, humorem, občas sice s nucenou romantickou scénou, ale hlavně se skvělým obsazením, Oldmana mohlo být klidně více.

Pobřežní hlídka (2017)

Pobřežní hlídka je opravdová ztráta času, vtipné scénky absolutně vyšumí do ztracena a jsou bez jakékoliv další pointy a navíc mnohdy ani nepobaví. Celý film má velmi jednoduchý příběh, který místama vyloženě až bolí. Hlavní postavy jsou vybrány sice slušně, ale opakované vtípky směrem k Efronovi, jsou vtipné snad jen na začátku, pak již i ty omrzí. Všechny povedené scény a vtipy jsou ukázány již v trailerech, takže celkově film už nemá čím překvapit. Škoda, mohlo to být lepší.

6 Days (2017)

6 days je film natočený podle skutečných událostí, které se staly na ambasádě v roce 1980 a představuje nám práci policejních vyjednávačů, policie i jednotky SAS. Fillm ukazuje jednotlivý postup všech policejních složek až po přípravu a především pak zákrok SAS, který byl velmi dobře natočen. Prvních pár dní se nic moc neděje a celé to má velmi pomalé tempo, prakticky tak po celou dobu sledujeme jen dohadující se politiky, ale závěrečný šestý den nakonec stojí za to. Celkově se jedná o velmi slušně natočenou, dnes již historickou událost, která na konci nabere slušné tempo.