Avengers: Infinity War (2018)

Čekalo se na to dlouho... Ano, jsou to chybky a nelogické momenty. Po lusknutí prstů je to trochu divné a méně funkční. Jinak se čekání vyplatilo a je to paráda. Hlavně je to takové, jaké to mělo být, Russovi to zvládli a Infinity War je nejen největší, ale zároveň skvělý blockbuster. Desetiletá snaha Kevina Feige stála za to.

Black Panther (2018)

O Black Pantherovi se dost říká, že je to samé pro černochy, jako byla Wonder Woman pro ženy. S tím nemohu souhlasit, protože BP je na rozdíl od WW hodně dobrý film, skvělý film. Celou projekci jsem sledoval něco, co jsem ještě neviděl. Jo to mě hodně bavilo. Celá Wakanda a vše s ní spojené od Vibrania, kultury, kmenů až po samotného Panthera. Všechno to přináší do MCU velice svěží a příjemný vítr něčeho nového, není to klasické Marvelovka, Coogler ukazuje, že to jde i jinak a přesto velmi zábavně a hlavně zajímavě. Záporák je podle mě přechválen, ale jinak kladné reakce odpovídají. Pro fanoušky MCU klenot, pro ostatní skvělý film.

Thor: Ragnarok (2017)

Nejlepší Thor a hodně dobrá Marvelovka. Nechci nic vytýkat vlastně ani nemám co. První čtvrtina filmu je možná trochu zkratkovitější a mohla by být trošku rozsáhlejší, ale jinak spokojenost. Velká. Hodně velká. Bál jsem se, že mi nesedne spojení Ragnarök+komedie. Ovšem sedlo, protože to nakonec skvěle funguje. Film baví a je i správně akční, přičemž ve správných chvílích dokáže být i vážný. Kvalitní práce Waititiho, kterému pomáhá hodně hvězdný ansámbl herců. Tak šup jsem s pantherem.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Fajn film s dosti nevyužitým potenciálem. Film není bohužel příliš zapamatovatelný, problém je v tom, že si střídavě hraje na komedii a na dobrodružný film. V každé části funguje jen částečně, mě osobně nejvíce mrzí nevyužitá parodie na hry vs. normální člověk. Tento prvek tam byl zpracovaný dobře, ale nebyl využitý, i když se to dost nabízelo. Každopádně herecký ansámbl funguje perfektně a každý svoji roli dává na maximum, celé to funguje a baví. Takže přijde remake i Zathury?

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Posuzovat díly Star Wars mezi trilogiemi moc nejde, v rámci trilogií ovšem ano a epizoda VIII je rozhodně lepší, než epizoda VII. Rian Johnson se utrhl a natočil skvělé Star Wars, které sérii zase posouvají o něco dál. Nejsou tu až na jednu mechaničku žádné nové hlavní postavy, pouze se chytře a zajímavě rozvíjí ty z Force Awakens. Ne všechny linky jsou prvotřídní, ale všechny jsou zábavné. Po vizuální stránce se nové Star Wars povedly, ať už jde o roztodivné mimozemšťany nebo o ladění do červené. Jak se na tohle bude vzpomínat po pár letech těžko říct, nyní jsou pocity nadšené.

Liga spravedlnosti (2017)

Upřímně je to ještě bídnější než Batman vs. Superman. Na nějakou spásu DC univerza už to nebude. Prostě představte si ještě o něco horší BvS a přidejte trapného záporáka. Jediným plusem je Aquaman, jehož sólovka by se mohla povést, ale jinak velké zklamání.

Blade Runner 2049 (2017)

Mistrovské dílo. Opravdu. Nejsem milovníkem prvního dílu, ale svět Blade Runnera člověka dostane. Obzvláště, když je v něm servírován prvotřídní příběh, který má dost zvratů i překvapení. Navíc mě dostala skvělá romantická linka. Ve světě lidí a replikantů se řeší dost filosofických otázek a hlubokých myšlenek, takže dojemnou milostnou linku jsem opravdu nečekal. Film krásně navazuje na první díl a ve velkém ho rozvíjí, neboť ve 164 minutách je na to dost prostoru. Mně osobně délka velice sedla a přišla mi akorát, přeci jenom je o čem vyprávět. Po vizuální stránce nemám slov. Vlastně mám jedno. DECHBEROUCÍ. Úžasná kamera v impozantních kulisách v kombinaci s intenzivní a podmanivou hudbou vytváří dokonalý audiovizuální zážitek, který zanechá silný dojem i po projekci. Villeneuve je jeden z nejlepších režisérů současnosti a i zde to plně dokázal. Co se týče herců, tak Harrison Ford je jistota. No Ryan Gosling také předvádí skvělý výkon a Ana De Armas je ve své roli dokonalá. Blade Runner 2049 je jedno z nejlepších sci-fi i jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl a můžu ho jen chválit a doporučit. NAPROSTÁ PARÁDA!

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Jo pořád je to super. Bohužel je to dvojka, takže tu pokles kvality bohužel je. Vaughn je jeden z nejlepších režisérů současnosti a je to vidět. Akce je skvělá, stejně tak střih, ve spojení s povedenou hudbou je to po vizuální stránce paráda. Bohužel trochu drhne příběh. Většina dialogů je dobrá, někdy i výborná, ale občas to dře. Hlavní problém jsou nové postavy, o kterých se člověk moc nedozví a ani nemají dost prostoru. No a záporačka Juliane Moore se teda moc nepovedla. Eggsy pořád vládne a pořád jsou to parádní Kingsmani, u kterých bych si s chutí dal třetí díl.

To (2017)

Jedna z těch nejlepších adaptací knih Stephena Kinga. Podmanivá hororová atmosféra, která diváka přibije do křesla a nepustí. Stejně jako u Stranger Things se i zde objevuje dětská parta, která výborně funguje a divákovi na ní opravdu záleží. Film nevsází na lekačky, které nejsou potřeba, protože Pennywise je dostatečně děsivý. Inu hodně povedený kousek, u kterého se těším na druhý díl.

Baby Driver (2017)

Akční stylovka, na kterou se zatraceně dobře dívá, ale nohy ji podraží nepříliš vymazlený scénář, jenž je bohužel plný klišé. Naštěstí díky akci děj hezky ubíhá, takže se během sledování člověk nenudí.