La La Land (2016)

U La La Landu jsem se celou dobu musel usmívat. Ten film je skvělý, člověk je prostě při jeho sledování nadšený, ať se děje cokoliv. Ryan Gosling s Emmou Stone si užívají každou chvíli a divák si to užívá s nimi. Damien Chazelle je opravdu skvělý režisér/scenárista a po výborném Whiplashovi nám naservíroval ještě o něco povedenější zážitek, jehož hudba mi bude hrát v hlavně ještě hodně dlouho.

Taboo - Episode 1 (2017) (epizoda)

Úvodní díl je atmosférický a stylový dost na to, aby člověka nechal napjatě čekat s čím démonický Tom Hardy přijde příště.

Assassin’s Creed (2016)

Na film jsem šel s cílem pobavit se. Pobavit se s kamarády, kteří, stejně jako já, utopili v této sérii stovky hodin. Inu pobavili jsme se to ano, ale spíš tím, že jsme se smáli WTF momentům, kterých je ve filmu opravdu dost. Znalce série nepotěší to, že z majestátního Jablka ráje udělali kouli na petang, z elegantního animu je absurdní rameno a templáři jsou celkově dost zvrácení. Parkour je zpracovaný působivě a celkově jsou historické pasáže fajn, jen jich je ukrutně málo. Současnost je o dost nepovedenější, to co Fassbender někdy kvůli scénáři předvádí je celkem podivné. Zahrané to je výborně to ano, ale scénář nedává hercům prostor. Justin Kurzel je dobrý režisér, ale měl vzít spíš další artovku, než videoherní blockbuster. Hlavní problém je stejně scénář, větší patlaly Ubisoft vybrat nemohl, ale koneckonců jsem to čekal horší, takže vlastně dobrý.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Kdykoliv tento film vidím, mám chuť se zamilovat. Příběh o Benjaminu Buttonovi je jeden z nejdojemnějších snímků, jaké kdy byly natočeny.

Hon (2012)

Hodně těžký a zároveň nepříjemný film. Je děsivé, že se tohle ve skutečnosti může stát a je v podstatě nemožné proti tomu bojovat. Celý film člověka sužuje nepříjemný pocit beznaděje a nepřátelství. Všechna atmosféra je podána velmi precizně, takže o filmu bude člověk hodně přemýšlet.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Star Wars je láska vždycky byla a vždycky bude, o tom pro mě není pochyb. Na předpremiéru jsem šel s tím, že si film maximálně užiji, ať bude jakýkoliv. Naštěstí nemusím být nadšený jen z návratu do milované předaleké galaxie, ale i z toho, že film je prostě a jednoduše skvělý. Zároveň je nutno podotknout to i jak je rozdílný. Oproti klasickým epizodám je více drsný a fungující sám o sobě i mimo ságy, i když konec je vyložený cliffhanger na New Hope. Edwards naservíroval krásnou Felicity Jones, super-charismatického Madse Mikkelsena a drsného Dartha Vadera v tom nejlepším Star Wars hávu!

Westworld (2016) (seriál)

Westworld je skvělý seriál, který staví na tom, že klade spoustu otázek a odpovídá na ně dalšími otázkami. Jonathan Nolan to vymyslel hezky. A hlavně HBO to pojistilo svojí pověstnou kvalitou. Ramin Djawadi opět skládá smyslům lahodící tóny, které podkreslují krásně atmosféru světa, kde se stírají rozdíly mezi lidmi a androidy. Jsou to právě dva různé pohledy na život a fungování parku, které dělají seriál, tak atraktivním. O hercích se není ani snad třeba zmiňovat všichni jsou skvělí, ale herecké legendy Hopkins a Harris to jistí. Seriál klade mnoho otázek a na většinu z nich odpoví ve velmi emotivním finále, které krásně navnadí na druhou sérii. 100%

Příchozí (2016)

Denis Villeneuve je bůh. Pro mě osobně je to druhý Nolan. Tu perfektní režii říznutou dechberoucím vizuálem a perfektní hudbou uvidíte málokde. No a ta hlavní myšlenka a pointa? To se nedá popsat, to se musí zažít.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Fantastic Beasts jsou super. Pokud máte rádi svět HP nebo k němu chováte alespoň kladný vztah, tak si film užijete. Hlavní "zlo" je teda trochu vycucané z prstu a konec je zbytečně natahovaný. Každopádně film je kouzelný, jak jen může být a to jsem chtěl, takže naprostá spokojenost. Půlnoční premiéra se opravdu vyplatila. Edit: Po druhé kinoprojekci, kterou jsem absolvoval s mím anti-Rowlingovským kamarádem, se kvality jen potvrdili, protože se film líbil i mému parťákovi. Na podruhé jsem si svého oblíbeného Colina Farrella užil ještě více a jeho výkon byl opravdu top.

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

Z televizního MCU nejhorší počin, pokud jste fanoušky universa, tak se vyplatí podívat se. Pokud nejste, tak to můžete směle vynechat. Každopádně Luke a ostatní hlavní postavy jsou fajn, takže o ně v Defenders není třeba mít strach.