Hra smrti 2 (1981)

Tak a znova sa nám parazituje na mene Bruce Lee. Tentokrát dokonca ani nie su použité zábery z Game of The Death, ale z filmu Drak prichádza. Celkovo je film obstojný a to hlavne kvôli úžasnej choreografii Yeun Woo Pinga a hereckému obsadeniu, či už Yuen Biao (ktorý si odkopal väščinu súbojov) a hlavne večný záporák Jang Lee Hwang (kopem rýchlejšie ako zachytí kamera). Samotný dej je dosť pytomý a to aj na kungfu-mlátičky 80 rokov, takže ani nestojí za reč. Na u nás vydanom DVD odporúčam audio komentár Bey Logana, je omnoho zábavnejší ako repliky, ktoré prednášajú herci.

Hra s nevěrou (2005)

Nie je to vyslovene zlý film, len podobné zápletky tu už boli veľakrát. A v tomto filme nie je nič nové, dôraz na silu americkej rodiny a pre jej dobro sa sem tam aj prepečie aj nejaká ta vražda, potreba zohnať peniaze pre chorú dcérku a aby zabudol som nevera sa nevypláca. Herci zvládli svoje party zo cťou.

Hrbáč (1997)

Klasický námet spracovaný klasickým spôsobom, tj. nič nové pod slnkom, sympaticky naivné, ale vcelku príjemne ubehnuté 2h.

Hrdina (1997)

Film obsahuje moje obľúbené ingrediencie (známy režisér, obľúbený Yuen Biao, akciu a zľahka priblbý honkongský humor). Len dohromady to tentokrát príliš nefunguje. Nesadla mi hlavne prepálená akcia, ktorá tu je pomerne brutálna.

Hrdinové války (2007)

Vynikajúce prevedenie vojnových scén s očividnou inšpiráciou v Spielbergovi. A s tou propagandou to tiež nie je až také hrozné. Pomohlo by ubrať pátosu, i keď to patrí k tomuto filmovému žánru. V každom prípade zaujímavý "čínsky" pohľad na nezmyselnosť vojny.

Hvězdná pěchota (1997)

O akčné sci-fi sa jedná až v druhom rade. Verhoeven si skôr zase raz robí prdel zo spoločnosti budúcnosti, ríznutej fašizmom, americkým militarizmon a tie romantické výlevy sú ako z Beverly Hills 90210. Z obsadenia zaujala Dina Mayer kupodivu viac ako Denise Richards a hlavne všetky druhy hmyzu. Správne uchylna zábava.

Hvězdná pěchota: Invaze (2012)

Pre mňa zaujímavé hlavne z technického hľadiska, animácia je skutočne dobrá, až na ľudské tváre, ktoré sú stále nejaké strnulé. Zdalo sa mi, že na ženských tvárach (tvaroch) tvorcovia popracovali výrazne viacej ako na tých mužských. :) Samotný film ponúka slušný akčný sci-fi štandard, bez výraznejších prekvapení.

Hvězdný prach (2007)

Konečne rozprávka v klasickom štýle, a dokonca podľa Neila Gaimana. Robert de Niro i Michelle Pfeiffer si zo seba robia nehoráznu srandu. Celkovo je tento príbeh určený skôr tým starším divákom, ktorí ešte ale tak úplne nedospeli.

Hyōryū-gai (2000)

Tentokrát umiernenejšia réžia a sem tam aj humor. Poteší akurát zopár zaujímavých postav, kung-fu hydina a hudba. Jeden sa záporákov síce má záľubu v pinpongu i bondage, ale je tu len taký prťavý náznak. Takže buď Miike mäkne alebo som videl nejakú zostrihanú verziu.

Chaplin (1992)

Priznám sa, že som toho o živote Charliho Chaplina veľa nevedel a to viac ma zaujalo toto pútavé rozpávanie, zamerané viac na jeho osobný život ako na slávnu filmovú kariéru "Tuláka". I tento nedostatok komponezuje záverečný zostrih z jeho filmov. Po zhliadnutí som mal chuť pozrieť niečo z jeho grotesiek a to hovorí samo za seba.