Obchodník se smrtí (2005)

Vojna je najlepší kšeft. Zarábať sa dá na kadečom, len sa treba od toho trošku odosobniť. Výborný Cage, Hawke, Jared Leto i Bridget Moyhanan. Všetký postavy sú také viacrozmerné a tým sympatické. Akurát Cage si zahral prvotriedneho parchanta, a pristane mu to.

Obr Dobr (2016)

Príjemné strávený čas s trošku staromódnym, ale láskavým filmom majstra Spielberga. Triky sú na úrovni, niektoré scény (miešania a naháňanie snov) možno trošku naťahované, za mňa ale (aj za 8.ročnú dcérku) spokojnosť. Tak 7/10. Škoda toho komerčného neúspechu.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Kombinácia Menzel-Hrabal je príjemná. Zaujímavo vykreslená dobová atmosféra, kde ale zaujmú skôr tie vedľajšie postavy ako tá hlavná. Suverénny je Martin Huba.

Obyčejný spratek (1981)

Súboje dobré, choreografia parádna a zo začiatku na honkogské pomery i veľmi slušný námet. Len ku konci už mi ten mix detinského humoru (hlavne postava Samma Hunga) a krvavých súbojov nejak spolu neladil. V každom prípade sa oplatí pozrieť a pre priaznivcov Samma Hunga a Yuena Biaa povinnosť, v tomto prípade je ale najzaujímavejšia postava operného speváka Ching-Ying Lama. Tak 7/10 a len 3*, asi som mal príliš veľké očakávania.

Očista (2013)

Zaujímavý a znepokojivý námet je pretavený do tuctového filmu plného známych thrillerových klišé. Film drží nad vodou hlavne dobré obsadenie (E. Hawk a L. Headey) a hlavne je to dostatočne krátke, takže to nezačne nudiť.

Od Fica do Fica (2012)

4* hlavne za odvahu nakrútiť takéto svedectvo doby, na druhú stranu človek sa nič moc nové z dokumentu nedozvie. Tak 7/10.

Odstřelovač (2009)

Vizuálne zaujímavá honkogská akcia o súťaživých chlapcoch, ktoríí sú náhodou elitní policajní odstrelovači. Škoda producentského zostrihania filmu kvôli škandálu Edisona Chena. Takto film v podstate nemá hlavnú postavu a nejakého kladného hrdinu už nenájdeme vôbec.

Oheň a led (1983)

Poctivé fantasy s rukopisom Franka Frazettiho. Jednoduchý príbeh plný násilia s troškou erotiky.

Ohnivý oceán (2004)

Príjemný dobrodružný snímok plný koní. Nádherné prostredie aj fajn digitálne vychytávky.

Ochránci a zabijáci (2009)

Dobrá ukážka skutočnosti, že aj v honkongu vedia megaprodukcie v západnom štýle. Obsadenie je plné hereckých hviezd vrátane jedného basketbalistu. Škoda len toho pátosu a prílišnej snahy o zvýšenie národného povedomia, ktoré do týchto filmov tak číňania tlačia. Z technického hľadiska (hlavne výprava) niet či vytknúť. Celkovo i tak prevláda spokojnosť, tak 7/10.