Blbec k večeři (1998)

Ďalší Weberov úspešný zárez. Originálny námet, sa mi javí ako nevyužitý a skončilo to nejak príliš rýchlo.

Mulholland Drive (2001)

David Lynch nakrútil parádny film v jedinečnom štýle Davida Lyncha. Základ nesnažiť sa to pochopiť a len vychutnávať. Myšlenkové pochody majstra sú ako zvyčajne úplnou záhadou. Teda Naomi Watts sa tu riadne rozparádila!

Hořký měsíc (1992)

Zamyslenie či je jednoduchší nudný manželský stereotyp s občasným víkendovým sexíkom alebo vášnivý vzťah, kde sa plynule prechádza z posadnutosti do nenávisti. Kontraverzný Polanského snímok, ktorý stojí za pozretie. Hugh Grantovi tí anglickí suchari raz pasujú.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Typovo obsadený Ivan Trojan, ktorému mu tí "Týpci" proste idú. Zuzka Šulajová od Záhrady este viac opeknela. Zelenkov film o úplne normálnych ľuďoch, ktorí až uakí normálni niesu. No ale kto a čo je vlastne normálne.

Múza (1999)

Príjemné prostredie Hollywoodu so vždy nádhernou Andie MacDowell, zaujímavé camea: Cameron, Scorsese ktorí si robia so seba srandu a dobrý nápad. Toľko ku kladom. Nápad je pohriechu nevyužitý a Sharon Stoneová protivná až- až. Celkovo prevláda nuda.

Zkáza Ecobanu (2003)

Postapokalyptické anime, kombinujúce klasickú animáciu s tou computerovou. Príbeh je klasický , ale atmosféra je hutná a zopár scén i zostane v pamäti dlhšie. No, mohlo by byť i maličko dlhšie.

Černá bible - Série 1 (2001) (série)

Takže máme študentské prostredie, nejaka tá mágia, no ďalší Harry Potter to rozhodne nie je. Tentokrát je to čistokrvné hentai, kresba je slušná a všetky dievčiny su patrične okaté ako i fyzicky obdarené. Pokus o zmysluplný príbeh ostal na pol ceste a akurát dráždi rôznzymi náboženskými symbolmi v prekérnych situáciach. Pozn.: V lacných trafikových DVD sa u nás chválihodne objavili prvé dve časti, som zvedavý či distribútor nájde odvahu a vydá aj zbytok.

Strážci - Watchmen (2009)

Zack Snyder sa s (dosť verným) preprisom nesfilmovatelnej predlohy (podľa autora Alana Moora) popasoval zo cťou. Len je otázkou či to na seba zorobí, rozhodne sa nejedná o mainstream. Komplikovaný dej, priehršť postáv, brutalita, nejednoznačnosť charakterov, politika...rieši sa toho skutočnne dosť. Pozn: Director's cut nič zásadné nové neprináša, len potvrdzuje výnimočnosť a vernosť prepisu komixu. Vizuálne obžerstvo odeté v čudesnom háve.

Fantom opery (2004)

Slávna predoha s úžasnou hudbou, objemný budget, sympatické herecké obsadenie. Teda zmrviť to je celkom umenie a Joel Schumacher to opäť dokázal. No čo mali mu dať aspoň o polovicu menší rozpočet a určite by prekvapil.