Magický krystal (1986)

Ako malý chalan som si to púšťal na VHS neustále dookola. Tento štýl honkongských crazy bojoviek mi chýba. Cynthia Rothrock a Richard Norton boli u mňa na vrchole. Totálne pytomé, ale i neuveritelne svižné.

Ohnivý oceán (2004)

Príjemný dobrodružný snímok plný koní. Nádherné prostredie aj fajn digitálne vychytávky.

Mládí v trapu (2003)

Frat Pack vcelku nesklamal. Zasmial som sa hlavne v prvej polovičke, potom to už stráca dych a nasleduje klasicky trapny záver. Jemný precítený herecký prejav Willa Ferrella je opäť nepriehliadnuteľný.

Gangy New Yorku (2002)

Dostatočné veľkolepá a krvavá pocta New Yorku. Suverénne najzaujimavejšou postavou je butcher Daniel Day-Lewisa, ktorý to utiahne aj v občasných nudnejších pasážach, veď už určité vykosťovacie zručnosti získal v Poslednom mohykánovi.. The Hands that build America od U2 tu na konci filmu sadnú ako ritka na šerbel.

Ghost Rider (2007)

Po takých hrozných recenziách som bol vlastne celkom milo prekvapený. I keď s komiksovou predlohou to nemá veľa spoločného. Nicolas Cage má u mňa stále vysoký herecký kredit, aj keď sa s ním v poslednej dobe pohráva. Eva Mendes má akurát krásny výstrih. 5/10.

Trainspotting (1996)

Svojrázny postoj k životu a drogám s bombastickou hudbou.

Sunshine (2007)

Slušná atmosfercká záležitosť, ktorú jední vyzdvihujú do neba a ďalší hania priemernosťou,vykrádaním a neustálym porušovaním fyzikálnych zákonov. Zopár silných momentov a najde, ale podľa mňa sa o žiadne prevratné sci-fi nejedná.

Soumrak mrtvých (2004)

Po zhliadnutí Hot Fuzz som urychlene bežal do požičovne, aby som tam vyhrabal túto zombie komédiu. Takže bavil som sa dobre, ale hlavne zo začiatku, ku konci už dosť nuda. Simon Pegga Nick Frost sú fakt cool.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Bojím napísať to slovo, ale predsa je to hlavné paródia a čo je hlavné je plná suchého anglického humoru. K drvivej väčšine jej americkej rádoby smiešnych kolegov sa radšej nevyjadrujem. Odkazy sú na všetko možné, dokonca aj priame citácie. Dvaja veľmi rozdielni parťáci-policajti to na konci pekne rozbalia. Zaujal ma aj soundtrack. Hneď si značím si do debilníčka mena ako Edgar Wright, Simon Pegg a Nick Frost.

Americký gangster (2007)

Herecký tandem vo vrcholnej forme. Atmosféra 60-70 rokoch ako višitá, kontroverzné téma, prevoz drog v rakvách. Podobných story sa už ale nakrútilo dosť, tento sa síce radí k tým lepším. Potrebné grady to pre mňa nabralo až v druhej polvičke filmu.