Úctyhodní lidé (1975)

Příběh zajímavý, temný, má moment patřící do síně slávy kinematografie, z herců vyčnívá James Mason. Naopak vadí mi Franco Nero. Toho snad museli trefit kladivem, protože tady panečku, tak tohle je tma. Ještě že jen ve vedlejší roli. 3/5

Jako nepoddajný plevel (1987)

Vleče se to a padá z jedné špíny do druhý. Ale tady to takhle má být. Jack Nicholson- Meryl Streep- Tom Waits. Musím přemýšlet kdy jsem viděl Streepovou hrát líp než tady. Výsledek? Negativní kritika, Američanům se nelíbilo že jejich hrdinové hráli tu špínu. Proto je tento film dnes méně známý. 4/5

Starry Night (1999)

Vincent van Gogh. Vysílaný v televizi, je o nápadu že Gogh dostane 100 dní, dnes!, aby měl něco zpátky z té slávy co v té době kdy ještě žil, rozhodně neměl (prodal jenom jeden obraz). Zajímavý. Název filmu, Starry night je vlastně název obrazu který kdysi namaloval, takhle ale fanda v životě nenajde ten film. Zpracování je bez přehánění horší než české telenovely. Ani herecky nic moc, třeba hra vrchní vyšetřovatelky by neprošla ani u slepého člověka!! Nepřeháním. Tak špatný výkon jen tak nevidět. Není to komedie, spíš je to žánr naivní, a až posledních 20 minut začíná být zajímavý. 1,5/5

I jako Ikaros (1979)

Z části vypadá na případ Kennedy (trasa, místo atentátu), ale není to o JFK. Jde o myšlenku že můžeme myslet o něčem cokoli, stejně budeme myslet co chce vedení. Velmi zajímavý je ve filmu také Milgramův experiment. Líbí se mi tady atmosféra, příběh je dobře promyšlený, jen občas horší zpracování. 4/5

Ukradli torzo Jupitera (1980)

Pro mě vynikající komedie, nápaditý scénář (velký kus naivity, ale propracovaně), svižný film, hluchá místa řekl bych ani nemá. Noireta obvykle nevyhledávám ale tady potěšil, Girardotová perlila, Perrin přinesl ten svůj bláznivý humor-ztroskotanec co taky hodně dává filmu. Čtvrtý do party je Catherine Alric byla taky výborná. A aby z těch bláznů nebylo málo, tak se přidal ještě i řecký komisař (Marc Dudicourt). 4,5/5

Thriller (1973) (seriál)

Představte si krimi-thriller se stylem jako třeba komediální seriál Halo,halo, anebo Jistě pane premiére, prostě typ televizního filmu kde víc televizně to už ani nejde. V tomto stylu se tady hraje thriller, se scénářem který pravděpodobně napsali děti (vím že ne), před natáčením ale ještě vyškrtli z toho každý třetí slovo. Prostě jednodušeji už to nejde. Jak scénář, tak herecky je to málem jen jako divadelní zkouška. Nepomáhá ani to že já mám tihle díly možnost vidět nadabovaný v mé rodné jazyce. Já jsem vydržel asi tak pět dílů a tak hodnotit nebudu, (kvalita všude stejná). Já to vidím na 20 %, ale na IMDB 78 % což pro mě je science fiction.

Carry On England (1976)

Je to nadprůměrný Carry On, výjimečně i bez Sid James (bohužel už nemohl být), a taky chybí další tahač těchto filmů, Kenneth Williams. Ale tahle parta to zvládla. Dobrý je kapitán ve spánku ,,Všechny je udusím!.. ...Co si o sobě myslíš?,, Jednoznačně doporučuji. 4/5

Americká panna (1982) odpad!

V první řadě je to remake filmu Zmrzlina na klacku. Remake na 1.díl z toho seriálu.

Zmrzlina na klacku 8: Letní blues (1988)

Zmrzlina na klacku 8 ...Poslední díl je o hodně lepší než díly 6 a 7. Málem bez nahoty, je nejméně praštěný, konečně po čase ten příběh má hlavu a patu. Dostal zase místo i ten rozum. Myslím si že je lepší dokonce než i ten 4. díl (Cucáci na vojně). 2,5/5