Světlo ženy (1979)

Velmi dobrý film, který začíná hned v první minutě a ne čtvrt hodiny mišmašu než se dostaneme k věci. Tempo jako na maratonu, ale velmi podrobný scénář. A taky je to sice drama, ale není problém i se zasmát tady. Obsah bych opravil, není to totiž koncert dvou herců (Montanda a Schneidera), ale tří herců, Montanda-Schneidera a Valliho.. 4/5

Kdo zabíjí nejlepší evropské šéfkuchaře? (1978)

Možná ten nejlepší Kotcheffův film! Asi každému napadne spíš Rambo, ale ten po něm sestříhali producenti. Tento ale je film jaký obvykle točí mistři. Komedie, i málem až dobrodružný film. ....Nejvíc se mi líbili momenty když se objevil šofér. ...Robert Morley a Jacqueline Bisset perfektní. 4/5

Lovec hlav (1976)

No není to ono. Není třeba ani přemýšlet jestli teda čtyři anebo pět hvězdiček, protože je to maximálně jen průměrný film. Vůbec se nepovedlo režisérovi Belmonda správně zakomponovat do příběhu. Chodí tady jak mimozemšťan. A možná má Belmondo horší film, ale hůře zpracovaný asi ne. 2/5

Kufr na slunci (1973)

Constantin a Marielle v hlavních rolích hrají dobře. Z příběhu je cítit kvalitu, z práce režiséra ne. 2,5/5

Mlha války (2003)

Dobrý dokument. Pro mě o tom, že není žádný rozdíl mezi válečným zločincem a hrdinou. Všichni jsou stejný, vítěz bere všechno, může začít stavět sochy, poražený bude popraven anebo ponižován. 4/5

Stezky slávy (1957)

Natočený podle skutečné události. Veledílo to sice není, stejně ale zajímavý film. Vytkl bych jednu věc. Podobně kruté případy, i třeba po válce, jsou všude a jsou jich miliony a Kubrick je málem můj nejoblíbenější režisér, stejně ale musím říct: The United States is a very big country ! A tak byl bych rád, kdyby příště až chtějí ukázat hrůzy lidstva, tak ať si vyberou případ z vlastních řad a ne pořád u druhých hledají to špatný. 3,5/5

Slepý hněv (1976)

Až se divím že je to Fonda a není to road movie, že je málem bez motocyklu a jestli si dobře pamatuji, tak nikdo nebyl ani zfetovaný.

Psycho (1960)

Psycho je kult, ale je to film cíleně i jednodušší, čistší příběh. A není tak dobrý jako jeho dřívější z 50.let, anebo i některé ze čtyřicátých. A taky pro mě nejoriginálnější a nejzásadnější moment ve filmu není ta sprcha, ale to že kolik minut hraje ve filmu hlavní postava tohoto příběhu. ...Řeší se jestli je to horor. Není. Je to mysteriozní thriller, akorát s hororovými prvky. A když už sprcha, rozhodně není tak silný jak momenty z House of Wax, z roku 1953 od režiséra André De Toth. .3,5/5

Lagardère (1967) (seriál)

Lagardére (Jean Piat). První šermířský film na který si z dětství pamatuji. Na Imdb hodnotili kolem 50 lidí a zírám, protože tento film byl ne jen dost známý ale taky populární. A taky na ,,Paspoá,,(Passepoil), si vzpomenu odtud a ne z filmu Hrbáč (1959), kde ho hrál Bourvil. Tady naopak Jacques Dufilho. Má 6 dílu ( dohromady 3 hodiny a 5 minut) ale když máte to štěstí bude někde i komplet v jednom. Nejlepší Lagardère jaký kdy jsem viděl. 5/5

Nenapravitelní (1980)

Akorát Maria Pacôme v roli ředitelky vyčnívala z tohoto podprůměru co tady rozdělali. Zbytek sice herecký talent odevzdal, ale už před natáčením. 2/5