Match Point - Hra osudu (2005)

Jeden z těch horších Allenových filmů, ve kterém jde o klasický nudný milostný trojúhelník s téměř žádnou zápletkou a se špatně řešeným závěrem filmu. Je vidět, že scénář velmi zaostává. Vůbec to nemělo šťávu a jako thriller mi to moc nepřišlo. Jediné co oceňuji, je zajímavá tenisová myšlenka, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete. Takhle to funguje i v reálném životě. Moje hodnocení: 55%

Matrix (1999)

První díl ještě můžu a respektuju sci-fi, ale další díly už respektuju pouze jako odpady. Moje hodnocení: 70%

Medicopter 117 (1998) (seriál) odpad!

Absolutní kravina natočená v Německu. Shlédl jsem více dílů než 1, tak snad hodnotím alespoň trochu objektivně. Seriál plný nesmyslných efektů a nesmyslností vůbec. Dávám 5% za to, že měl vůbec někdo odvahu se pustit do natáčení něčeho takového. Moje hodnocení: 5%

Mechanický pomeranč (1971)

Dokonalý film mého nejoblíbenějšího režiséra Stanleyho Kubricka.

Mercury (1998)

Při tomto filmu si vzpomenu na Šestý smysl od Shyamalana, kde to Bruce s dětmi umí. Ale tohle je pouze béčkový film a jak já říkám, další akční zbytečnost. Moje hodnocení: 40%

Město andělů (1998)

Moc pěkné romantické drama. Moje hodnocení: 75%

Mexická jízda (2001)

Můj čtvrtý film od Alfonse Cuaróna a bohužel spíš to slabší z toho, co jsem od něj doposud viděl. Příběh je průměrný, možná jsem čekal něco víc, ale na druhou stranu jsem byl překvapen, jak jsou scény otevřené, především ty sexuální. Dialogy, například v autě, jsou věrné a reálné. Tenhle film je o životě, přátelství a sexu. Takhle to v životě funguje, takhle to v něm chodí, a proto si cením hlavně toho, jakým způsobem všechno toto Cuarón ve filmu zobrazil a že nenatočil pohádku typu prcičky. Takový je život, taková je realita. I přes tyto klady mi film nesedl tak, jak bych si představoval, Cuarón má na víc. Moje hodnocení: 70%

Miluj mě, prosím (2004)

Napůl romantika, napůl thriller, to je Wicker park. Jednoduchý příběh je na můj vkus vyprávěn složitě, ale filmu to neuškodí. Vše je zvládnuto dobře, a nechybí ani (pro americkou romantiku) typická love scéna na konci filmu, kde jinde než na letišti. Naštěstí na mě nepůsobí tak protivně jako v jiných filmech. Snad je to díky skvělým Coldplay. Takových romatnických filmů jako je tento je spoustu, ale přece jen je Wicker park lepší, ucelenějši, nacházím v něm něco víc, co se nedá popsat, proto 4*. Moje hodnocení: 80%