Na pytlácké stezce (1979)

Dětská klasika s tím nejlepším, s Tomášem Holým, který jako obvykle dělá z obyčejného filmu neobyčejný, ale tentokráte v nekomediální roli. Film mého mládí, na který se kdykoliv rád podívám znovu. Moje hodnocení: 80%

Pod Jezevčí skálou (1978)

Blafuj jako Beckham (2002)

Tahle romantická komedie s britským nádechem se mi líbila. Komedie, která řeší problémy kultur a střet generací. A komedie, která je o tom, že bychom měli jít za tím, po čem toužíme. Bylo to svižné, zábavné a vtipné. A vůbec poprvé mě v tomhle filmu okouzlila, tehdy 17letá, Keira Knightley. Beckhama vůbec nemusím, a tak mě potěšilo, že název je zavádějící a Beckham se ve filmu objeví pouze na pár vteřin. Moje hodnocení: 70%

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Už tenkrát v 80.letech to nebylo bůhvíco. Stejně tomu je dnes. Ale zase bych tenhle seriál úplně neshazoval, je průměrný a dívat se na něj dá. Moje hodnocení: 60%

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Vraždy v Midsomeru jsou příkladem toho, jak má správná detektivka vypadat. Nejen nejlepší britská detektivka, ale určitě lepší než všechny ty americký s..ky (rozuměj tuctový akční kriminálky). Berte to obrazně, ale vlastně je to pravda, až na nějaké výjimky. Zrovna mě napadl Columbo, víc toho snad ani není. Moje hodnocení: 80%

Slovácko sa nesúdí (1975) (seriál)

Moravské slovácko je pěkný kraj a jejich nářečí ještě hezčí. Příběhy jsou povedené a jednoduše vyprávěné krásnou lidovou slovesností. Tento seriál Pražák podle mě nemůže pochopit, ale my z jižní Moravy ho chápem. Moje hodnocení: 75%

My holky z městečka (1985) (seriál)

Renda, Jarka a Lucka, holky z městečka. René bych se nechtěl jmenovat ať už jako holka nebo kluk. Ale já jsem si zavzpomínal na mládí u průměrného seriálu s pěknou moravštinou. Moje hodnocení: 50%

Americká krása (1999)

Oscary a hodnocení zde mluví za vše. Jsou filmy, který nemůžu (nebo spíš neumím) okomentovat. Takhle dokonalým filmovým skvostům dávám 5*. Stejné je to tady. Nedělám to často, ale dávám plný počet. Moje hodnocení: 100%

Slaměný vdovec (1955)

Toto mě nesmírně zklamalo a jako komedie mi to vůbec nepřišlo. Je to můj první film, který jsem viděl s Marilyn Monroe, ani nevím, proč jsem se na to díval, snad kvůli té slavné scéně MM v bílých šatech. MM není vůbec můj typ, a tak jsem se soustředil spíše na film, který je dosti nudný. Kecání o ničem, nesmyslné dialogy a monology. Nezaujala mě ani MM, ani film, tak snad někdy příště Marilyn. Moje hodnocení: 40%

Kate a Leopold (2001)

Opravdová romantika a pro mě nejlepší romantická komedie s Meg Ryan, ačkoliv jsem jich moc neviděl, protože Ryanovou moc nemusím. Hugh Jackman působí šarmantním a velmi charismatickým dojmem a Meg Ryan je roztomilá čtyřícítka. No, výhrady bych měl, ale tady to ani nevadí a jako nenáročná romantická komedie to funguje spolehlivě. Moje hodnocení: 70%