Black Panther (2018)

Ono se na to moc hezky koukalo a vím, že jsem si říkala, že to má kouzelný barvičky a podobně. Jenže když si profil filmu otevřu o nějaký čas později a nemůžu si prostě vůbec vzpomenout, co se tam sakra dělo nebo si nevybavím jakýkoliv moment z těch dvou hodin, tak je něco špatně. Potom jdu s hodnocením dolů.

Need for Speed (2014)

Uh, tak několik vydání hry jsem si zahrála, takže mě ani nepřekvapuje, že příběh tohoto filmu je podobně hloupý a povrchní jako průvodní příběh v jednotlivých Need for Speed hrách (a všichni víme, že většina z nás to rychle prokliká, abychom mohli hned závodit). Co je pěkný, tak pohledy na jedoucí auto snad z každýho úhlu, ale tím to asi končí. Nenadchne neurazí, ale znovu se na to už stoprocentně nekouknu.

Dobrý ročník (2006)

Zas tak často se mi nestává, že bych měla chuť si film po skončení pustit hned znovu. Jsem milovník vína a vinice ve mě, jako ve správném moravákovi, evokují pocit bezpečí a určité nostalgie. Film je prostě nádherný, lehounce vtipný, a i když vím k čemu spěje konec, tak tempo je svižné. Nemám co bych vytkla, myslím že jsem našla drobný klenot.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Líbilo se mi Allenovo typické tempo, hořkosladký příběh a hlavně melancholické prostředí New Yorku. Co mi vadilo, tak obsazení mladších herců. Timothée Chalamet mě vyloženě nepřesvědčil a sem tam mi přišlo, že si neví rady, tak  jen nasadí znuděný výraz. Obzvlášť ve scénách s jinak kouzelnou, ale tady trochu do extrému vyhnanou Elle Fanning. Nad touto dvojicí bych ještě mávla rukou, ale co byl velký přešlap vedle, tak to byl casting Seleny Gomez. Ještě jako dítě jsem na ni Disney Channelu koukala, ale bože, tady jsem si uvědomila, že její herecký talent je téměř nulový.

Já, kocour (2016)

Je to taková blbůstka, a i když jsem spíš psí člověk, mám ráda i kočky, takže mi Mr. Fuzzypants přišel rozkošný a s ním i ty jeho akrobatické devastující kousky. Je to něco mezi, ale trochu tomu přidám, protože jsem se několikrát dobře zasmála. Christopher Walken mimochodem opět skvělý i v menší roli.

Londýnský gangster (2010)

Překombinované tak moc až to byla celkem nuda. Několik linek a žádná z nich nebyla pořádně využita natož uspokojivě dotažena do konce. Bohužel ani Collin Farrell svým výrazem drsňáka ten film neutáhne a tak jenom zbývá nemastná neslaná záležitost, na kterou si za pár dní ani nevzpomenu.

Americký ninja 2: Konfrontace (1987) odpad!

Jedničku jsem neviděla a zaboha mě k tomu nikdo nedonutí. Nevěřím, že tahle sračka mohla opravdu vzniknout a ještě stupidnější je, že se otec rozhodl dívat od začátku do konce, když já jsem se pohybovala v domě.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Tak po posledním zopakování musím uznat, že tahle prvotina se mí líbí snad ještě víc než pozdější Snatch. Je to údernější, běhá se z jednoho místa na druhý a ten přízvuk to je teda něco. Jak si potrpím na filmy pouze v originále, tak tenhle bych bez titulků dávala celkem těžko. Jenže ten dialekt dělá pomalu půlku dojmu z filmu :).

Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Morbidně zvrácené, a přesně tak to mám ráda. Možná s hodnocením trošku přilepšuju, ale ikdyž šlo od začátku poznat, kam přesně film spěje, tak to jak se tam dostal bylo velkolepé. Dobová atmosféra a kosýmy to posouvají ještě dál a vsadím se že Julianne a Matt si to na setu skvěle užívali. Zbožňuju tenhle typ absurdity, skoro jako American Psycho, ale to je přece jenom o level výš.

Znovu a lépe (2018)

Upřímně trochu uhozený námět a kdyby si odpustili ten happyend, tak jsem mnohem spokojenější. Takhle to spíš vyznívá jak nějaká teenagerovská sci-fi romantika. Po třech sériích Sex Education bylo příjemný vidět Asu ve filmu, jenže on tu měl dost podobný charakter :D. I tak to ale uteklo celkem rychle a pár komediálních situací zvládlo pobavit.