Profesionálové (1977) (seriál)

Včera jsem byl na privátu a trochu přepínal. Narazil jsem na agenta 007 v původním obsazení se Seanem Connery (Zlatoprsťák & Ojdob). Ten čas letí úžasně a já v inkriminované době měl to "štěstí" a přečetl Fleminga vycházejícího na pokračování ve Svobodném slovu. Tehdy zážitek - bez filmové verze. Se zpožděním 40 let ten biják vypadá srandovně - přes evidentní snahu o světovost, která tedy byla jistě aktuální. Něco podobného to je s Profesionály. Na ty jsme čekali každý týden netrpělivě. Nemohly být vysílány všechny díly a možná to bylo dobře, protože se profíci nedali okoukat. I dnes ale působí docela přijatelně, neboť se tam ty momentálně již směšné technické vychytávky moc nevyskytují. Navíc ti dva chlapíci působí ve srovnání s JB docela svěže a ne jako dement, který se zmátoří až v závěru po deseti minelách.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Ve své době velmi zdařilé. Dietl na vrcholu, sebranka výrazných aktérů. Kopecký vede.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Jako všechno. Když je to nové - zajímavé. Postupem času není co prodat, natož vymyslet.

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Kdy přijde na řadu vrchní inspektor Tom Barnaby? Kde se tam ti živí pořád berou?

Vlhká místa (2013)

Podle mně půjde o to v jakém věku a s jakými zkušenostmi se na to díváte. Já hlásím spíš nudu.

Carrie (2002) (TV film)

V okamžiku, kdy jsem viděl verzi z roku 2013 jsem se odhodlal k hodnocení, kterému jsem se do té doby vyhýbal. V komparaci s poslední verzí se tato jeví přece jen originálnější....

Carrie (2013)

Všechno je relativní, takže posuzovat tenhle "remake" při znalosti předchozích dvou verzí je dost obtížné. Základní kostru příběhu nelze měnit, tudíž ty nové technické vymoženosti ve starých kulisách žádnou přidanou hodnotu nemají. To, že mladá holka někdy v padešedesátých prudérních letech nemusela nic vědět o menstruaci se dalo ještě pochopit, postupem času to je ovšem stále méně uvěřitelné. Už tenhle moment je ke škodě dalších verzí. Ve mně prostě zůstala na prvním místě ta první a na posledním se ocitla tahle poslední. Hlavně proto jenom *.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Chvíli jsem se díval na první díl, ale nějak mě nezaujal (snad kromě kamery), tak jsem to zabalil a šel do hajan. Po dvou týdnech jsem si přečetl kritiku Spáčilové a hořce zalitoval, že jsem byl takový trouba. Dnes se dají takové minely napravit celkem snadno, takže jsem si tři díly stáhnul a čtvrtý už sledoval v týví. A mohu zodpovědně říci, že jsem na tom tak, jak jsem byl na začátku. Článek Spáčilové se mně nyní jeví (podobně hodnocení Tommassi3) jako nepřiměřené okouzlení ničím, ne-li přímo PR. První díl něco sliboval a - u toho zůstalo. Nechce se mně patlat detailně s něčím, co si to nezaslouží, takže jen pár postřehů. Hlavní hrdina je na první pohled sympatický chlap. To je ale vše, nemá jiskru, nemá důvod, není přesvědčivý, je matný, světlé okamžiky střídá s tupostí. Pokud bylo záměrem, aby postava "připomínala jednu českou počítačovou hru," jak píše baaaari, tak to se ovšem povedlo dokonale. Ale proč to cpát do televize? Děj cosi naznačuje, nechybí nezbytný český mafián nového věku, rambové, ztroskotanci, "nenápadně" vtíravá auta ve zpětném zrcátku (sám hlavní hrdina bez peněz pořád nějaká tahá z klobouku), ale všechny postavy a události jsou jen tak načrtnuty, je to víc než schématické. Snad k tomu ještě něco dodám, ale teď nemám chuť. Abych však nezapomněl: Expozitura mě zaujala podstatně víc, a to Novu vůbec nemusím. Po shlédnutí všech dílů přidávám bod na ***, abych byl spravedlivý, protože i jindy jsem nebyl úplně korektní a roli hrála (ne)sympatie. Můj původní dojem se ale neposunul. Globálně bych hodnotil "technické" zpracování na velmi slušné úrovni, samotný děj coby nepřesvědčivý slepenec, spíše pro infantilního spotřebitele. Taky vůbec nejsem prudérní, neboť nemám nic proti pornu, ale strkat do příběhu tolik erotických scén jen proto, aby v něm byly, mně připadalo samoúčelné, inflační. To ostatně neplatí jen o erotice. Samotný konec, jak ho nabízí "vypravěč," vystihuje charakter celého seriálu. On se v něm plouží za něčím, o čem nic neví, aby na jeho konci nebyl z ničeho moudrý. Jeho povinností je chovat se jako ňouma, vršit chybu na chybu, a čirou náhodou narážet na informace, které příběh potřebuje, aby se zase někam pohnul. Už na začátku mě dost zaskočil Klepl v roli právníka, i když scéna s odhalením cirkusácké minulosti a znalostí italštiny mě pobavila. Úplně mě ale odrovnal Hanzlík coby mafián. Nejde snad o to, že pro něho byla atypická, a pro konzumenta tudíž nezvyklá, ale on sám se v ní plácal jako Řezníček v roli zmateného psychologa. Žádné odporné emoce nevysílal. Pochybuji, že přesvědčivěji bude působit na diváka venku, který ho tolik nezná. Suma sumárum: Ploché, schematické, nepropracované, přesto ne úplně zatracení hodné. Já jsem například se zájmem sledoval, s jakou infantilitou mě za chvíli tvůrci překvapí….