• Fantasy

Pod kupolí (2013) (seriál)

Druhá řada, obzvláště pak její poslední díly? Hrůza. Z celkem zajímavého a koukatelného seriálu se stala přepatlaná břečka plná nesmyslů a klišoidních scének... Absolutně nejvíc mě tam srala ta zrzavá kráva (Rachelle Lefevre) a naprosto debilní Dale Barbara aka Barbie. Ze 4 hvězd skoro odpádek, jednu hvězdu nechávám za Lindu! Nejkrutopřísnější šerifku v Chester's Mill a dost možná i v celém vesmíru :-D

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Kdyby se náhodou někdy posílala nová sonda Voyager, tak by měla obsahovat nové poselství vzdáleným světům - tento seriál. Nic víc, nic míň. Víte proč? Protože je dokonalý. Proč je dokonalý? Protože je bez lidí. A čemu by to pomohlo? O hodně by se zvýšila pravděpodobnost, že by nás ze vzdálených světu přiletěli navštívit :)))

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Tak letos první film, který mě dokonale unudil k smrti. Tak plytké dialogy jsem už dlouho nikde neslyšel, děj na bodě mrazu a akce? Žádná nebo dětská. Jennifer Lawrence totálně bez jiskry a bez sebemenší chuti něco hrát, připadalo mi to, jako by byla celých 125 min nasraná na celej svět. První dva díly byly ještě vcelku ok, ale tohle už je jenom obyčejná prachsprostá ždímačka a rozdělení na dvě části to jenom dokazuje.

Constantine (2014) (seriál)

Tak první řada konečně za mnou. Matt Ryan mě jako představitel Constantina bavil, dobrej výběr, jinak je to ale obyčejnej seriálovej model → Série - je nám představen megaprůser v podobě "vzrůstající temnoty" / Jednotlivé epizody - na začátku se objeví dacanskej démon, v půlce je to všechno jakoby beznadějný a na konci se všechno nějak vyřeší = nuda. Finále první řady nám samozřejmě odhalí od začátku naprosto nepředvídatelnou skutečnost aneb anděl Gabriel ze stejnojmenné filmové verze na druhou, kdo by ty byl čekal :-D Některé epizody obsahovaly docela dobré a nápadité scény (třeba když byl anděl Manny uvězněnej v lidském těle a nechal se vykouřit sestřičkou), ale některé to málo dobrého totálně zazdily, například epizoda, když byli v tý věznici, tomu se nedalo nic víc než smát :-) Čistejch 40%

Into the Mind (2013)

Naprosto luxusní, přesně cílená, artově vymazlená záležitost se specifickým poselstvím - pořád překonávejte sami sebe, protože to je to jediný, na čem záleží. Jediná výtka je až moc nadupaná scénka v U-rampě, ale tak... asi se nechali unést :-D Pojezd přes město nejvíc TOP! Track "A Tribe Called Red - Electric Pow Wow Drum" mě rozkopal!

Whiplash (2014)

Čekal jsem cokoliv, ale tak skvělé hudební drama plné jazzu, krve, potu a skvělých scén (např. když Andrew zve Nicole na rande), to jsem opravdu nečekal. Grandiózní finále bylo jen třešničkou na dortu. Luxusní záležitost! 5* PS: Dobré ozvučení je nutnost!

Drákula: Neznámá legenda (2014) odpad!

Neznámá legenda měla zůstat neznámou legendou, protože i dokumenty o netopýrech jsou 100x zábavnější než tohle. Nad vodou to drží jen celkem povedené herecké obsazení, ale to bohužel nestačí. Také jsem se utvrdil v tom, že jakýkoliv film / seriál / knížka o upírech smrdí od ho*en, teda kromě Van Helsinga, který se mi jako jediný film o upírech líbil a nesál mi krev z tepny.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Naprostá bomba, která je podle mě o hodně lepší než jednička (ne že by jednička byla špatná, to vůbec ne)! Vtipem to jen srší!