Babovřesky (2013)

Když jsem se asi před rokem doslechla o natáčení tohoto filmu, vzbudilo to ve mne velký zájem. Věděla jsem, že už to asi nebude tak dobré jako staré známe Slunce, seno, ale přeci jen jsem čekala mnohem víc. Jsem ráda, že jsem se nakonec rozhodla do kina nejít, protože by to byla zbytečná ztráta peněz, ale ztrátě času jsem se nevyhnula, jelikož jsem se na film podívala alespoň v teple domova. Obehrané vtipy, laciné narážky na příjmení nového pastora a hejno kreatur, jako vzdálena upomínka na vtipné babičky s elánem z trilogie Slunce, seno.... to se opravdu hodně nepovedlo a můžeme jen doufat, že se od natáčení dalších dílů přeci jen upustí, protože jestli se tento neúspěch bude každoročně opakovat, mohla bych o panu Troškovi ztratit dobré mínění.

Za zvuků hudby (1965)

Každý Brit film zná a troufám si říci, že ho i miluje, bohužel z mých věčných všetečných otázek na přátele a známé jsem poznala, že v české populaci ho znají jen opravdoví filmoví fanoušci, či přátelé těchto fanoušků.... dokonce ani lidé studující hudbu o filmu nikdy neslyšeli, což mě neuvěřitelně dopaluje, ale změnit se to asi nedá. Nicméně díky tomuto úžasnému a podle mě nejlepšímu muzikálu co byl kdy natočen, jsem si zamilovala Julie Andrews i Christophera Plummera. Poutavý příběh, který se dokonce opíral o skutečné události, neodmyslitelná hudba, která mi dodnes zní v hlavě, jen co si vzpomenu na Rakousko či herce, a výborné herecké výkony, které podle mě nebyly zcela doceněny, vdechly filmu mnohem více, než jak se s oblibou říká "život". Slovy mé nadšení nelze ani vyjádřit. Kdykoli si film pustím, vždy je to pro mne velký zážitek, a proto nezbývá, než tento film všem, bez rozdílu věku či pohlaví, doporučit a poprosit ty, kteří již muzikál zhlédli, o rozšíření do povědomí českých diváků, jelikož si to zaslouží!