Upíří deníky (2009) (seriál)

Další z nekonečného množství světa upírů. První série se mi celkem zamlouvala, poté se ovšem příběh stále stupňoval do absurdna a dnes už je v takových výšinách, že by lidé, kteří mají za sebou prvních pár dílů první série jen s otevřenou pusou zírali, o co tam vlastně jde. Z počátku jsem to brala jako promakanější Stmívání, ovšem zklamalo mě, že si autorka tohoto fantasy polovinu informací "vypůjčila" z jiné ne tolik známé knihy o upírech.

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Když jsem byla malá, viděla jsem podobný film, ale o 100% lepší. Také tam nějaké děti hráli hru a bylo to nádherně strašidelné. Nevím, co tento vylouhovaný příběh měl znamenat, ale mě si bohužel nezískal.

Večerníček (1965) (pořad)

Kdo by nezbožňoval Večerníček :) Sice to ohlašovalo posledních 10 minut, než nás rodiče strčili nadobro do postele, ale znělka nás vždy nalákala a mohli jsme si užít pár nerušených minut v pohádkovém světě, který nám zaručoval hezké sny bez nočních můr :) Kéž by to dodnes fungovalo stejně....bohužel Animáček bude kazit děti ještě hodně let.

VyVolení (2005) (pořad) odpad!

Je to jen výsledkem dnešního smýšlení o dobrém pobavení se navečer. Znudění důchodci či pubertální adolescenti se zasmějí, ale netvrďte mi, že je náš národ opravdu na tak nízké inteligenční úrovni a najde se tu někdo, kdo pořad miluje. Dokážu si představit mnohem zajímavější reality show zaměřenou na psychologii všech izolovaných "postav".

Mocný vládce Oz (2013)

Upřímně mě nadchlo celkové provedení....ať už přechod ze staré černobílé do barevné země Oz, či nevšední postavy měnící charaktery, ale rozuzlení příběhu a sem tam nějaká ta nepřesnost, ať už úmyslná, působí trochu chaoticky. Určitě to není film na který bych se chtěla ještě někdy podívat a na pokračování, kterému se tvůrci pravděpodobně nevyhnou, si nechám zajít chuť.

Upírky (2012)

Když jsem si četla informace k filmu, tak jsem se docela zhrozila nad příběhem, ale skvělý výkon Sigourney Weaver a šarmantní a okouzlující Dan Stevens mi bohatě stačili :) Nakonec to nebyla ani taková ztráta času. Zase trochu jiný pohled na upíry, kterými se to v dnešní době všude jen hemží, takže proč si na tohle téma trochu nevystřelit :)

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Slabší jsem to čekala, ale až takovýto výbuch ne. Jediné plus má film v podobě skvěle vtipné Jiřině Bohdalové. Nevím, proč se zejména čeští režiséři snaží o comeback za každou cenu. Po tolika letech, kdy se z Dívky na koštěti stal jeden z klasických českých filmů, byl návrat zbytečný a celkově Saxáně jen ublížil.

Batman začíná (2005)

Přijde mi trochu komické, že jsem film zhlédla až po závěrečném filmu Temný rytíř povstal, ale velký dojem na mne udělal i tak. Nejde o lecjaký laciný příběh. Má hloubku, úžasnou atmosféru a hlavně výborné charaktery postav, podtržené hereckými výkony všech zúčastněných. Christopher Nolan je prostě Režisér a my můžeme jen doufat, že natočí další takto skvělé filmy. Výborné obsazení a hudba na mě vždy dokáží zapůsobit a já jednoduše nemohu odtrhnout pohled.

Pýcha a předsudek (2005)

Lepší zpracování nejlepší romance na světě snad ani nemohlo být. Sice to příběhově nemá na mini seriál s Colinem Firthem a Jennifer Ehle z roku 1995, ale jelikož se jedná o film, kde není časově tolik prostoru, je to zvládnuto skvěle. Výborná hudba, kostýmy, prostředí, kamera a samozřejmě úžasné obsazení dodává filmu takový lesk, že si ho vždy ráda každoročně pustím. Kéž by bylo každé dílo od Jane Austen takto výborně zpracováno.... stále se ale rodí noví fanoušci této nezapomenutelné autorky, takže se možná ještě dočkáme v budoucnu.

Obchodní dům Paradise (2012) (seriál)

Jelikož opravdu miluji příběhy jako je například Pýcha a předsudek či Jane Eyre, tento seriál mě velmi zaujal už po první epizodě. Jsem ráda, že přes veškerou kritiku "necílových" skupin tyto seriály existují. Proč každý večer sledovat kriminálky, když se dá tak příjemně odpočinout u dobového pojetí obchodu, kde samozřejmě nesmí chybět láska, nenávist a intriky.