The Man Who Invented Christmas (2017)

"Je nemožné knihu číst bez hřejivého pocitu na prsou." To samé bych chtěla říci o filmu. Nádherná atmosféra podtržena skvělým Danem Stevensem a Christopherem Plummer.....Scrooge jako z pohádky a klidně bych uvítala další verzi Vánoční koledy, pokud by se opět zhostil této role. Děj příjemně plyne a závěr opravdu zahřeje na srdci v mém případě s trochou té husí kůže.

Washingtonovo náměstí (1997)

Nevím čím to je, ale tenhle film se vymaňuje z podobných stereotypních dobových románů. Máme tu hrdinku, která rozhodně nepatří k těm okouzlujícím, to už tu bylo. Stejně není překvapením nesouhlas rodiny, který vrcholí rozchodem milenců. Nicméně příběh se nepouští do složitosti vyprávění a právě ta jednoduchost napomáhá zachycení emocí a plynulosti filmu, který je navíc podtržen úžasnou a neobehranou hudbou. Jednoduše si mě touto atmosférou získal.

Miranda (2009) (seriál)

Konečně seriál, u kterého se pořádně zasměji. Kam se hrabou americké sitcomy typu Dva a půl chlapa. Mirandy Hart jsem si prvně všimla u Grahama Nortona a hned jsem věděla, že je to komediální talent a v neposlední řadě zatraceně dobrá scénáristka. Postava Mirandy se v každodenních situacích vždy nějakým způsobem projeví. Většinou je to tak trapné, až je to jednoduše jedinečné, tím pádem je jedinečný i humor a celý nádech seriálu. Koukání do kamery je bezva prvek pro další a další salvy smíchu, které se u mě dostavují. Je to seriál, který si pouštím nejčastěji a asi mě nikdy neomrzí.

Králova zahradnice (2014)

Od filmu jsem nic nečekala, ale jelikož šlo o Alana, tak jsem na projekci nemohla chybět. Nicméně mě snímek mile překvapil. Již na začátku bylo řečeno, že je to smyšlený příběh, takže od historického životopisu jste se jednoduše museli odpoutat. Až poté vám film mohl nabídnout jednoduše krásu, která byla vyvážena jak jinak než díky milostnému příběhu a vtipem samotné postavy Alana Rickmana. Pro mě to byl neopakovatelný zážitek stejně jako pro většinu osazenstva v sále.

Zlatý Glóbus 2015 (2015) (pořad)

Rok od roku je to předávání méně suché. Improvizace tomu sedí víc než jen "Here are the nominees and the Golden Globe goes to...." Jediná škoda opět byla, že závěr uspěchali. Kdyby radši zredukovaly reklamy.... Jinak Tina s Amy se mi jako moderátorky líbí :) A Gervaisovi bych zakázala alkohol....to neumí udělat po tolika letech jiný vtip?

Junior (1994)

Podle mě si film absolutně nezaslouží tak nízké hodnocení. Devadesátá léta přímo překypují podobnými absurdními scénáři a tento je tak příjemně průměrně povedený. Ovšem hvězda navíc za vždy skvělou Emmu Thompson :)

Paul McCartney: Queenie Eye (2013) (hudební videoklip)

Opravdu výborné obsazení a kromě super songu jsem si nejvíc užila Johnnyho a Meryl :)

V zemi Jane Austenové (2013)

Podle traileru jsem nečekala žádný zázrak, ale výsledek mě opravdu překvapil a nesmírně potěšil. Jako velký fanoušek Jane Austen jsem byla připravena na horší, ale děj nebyl vůbec povrchní a z hereckých výkonů bych ráda vyzdvihla Jennifer Coolidge, která svou postavu jednoduše musela parodovat, aby se dočkala úspěchu.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Film jsem si pustila s nevelkým očekáváním až na to, že jsem podle nominací na Zlatý Glóbus a veřejným nesouhlasem Meryl Streep s nenominováním Emmy Thompson na Oskara věděla, že tato herečka předvedla opět skvělý výkon. Už v první minutě, kdy zazněla jedna z mých oblíbených písní z Mary Poppins, jsem propadla kouzlu filmu. Autorčin příběh byl pro mne novinkou, ale Mary Poppins znám dokonale, takže veškeré narážky, o kterých jsem věděla, jak nakonec na plátně dopadnou byly tak skvostné, že jsem střídala výbuchy smíchu s otevřenou pusou a dvakrát mi vyhrkly i slzy do očí. Dokonce se mi provedení písní líbilo více než ve filmu Mary Poppins (nepochopte mě špatně, Julie Andrews bude v mém srdci nadosmrti), kdo by totiž odolal klavíru s nadšením dvou mladých skladatelů a ještě k tomu s tančící a zpívající Emmou.

Ledové království (2013)

Ano, čekala jsem sice zimní provedení Na Vlásku, ale taková senzace nepřichází každý rok. I přes poměrně spletitý příběh jsme se dočkali pěkného závěru. Hudba mi však všechny nedostatky vynahradila a píseň "Let It Go" si přímo říká o Oskara :-)