Příchozí (2016)

Chris Nolan si po premietani urcite musel mrdnut jednu borovicku aby mu od nervov bok nevyvratilo. Za nejakych 10 rokov bude v pozicovniach Arrival na policke spolu s Apocalypse Now, zatial co Interstellar bude v akcii 2 za cenu 1 spolu s Expendables 3. Ked to v zavere vsetko docvaklo, doslova mi padla sanka.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

J.J. na to siel opatrne a namiesto vlastnej novej trilogie, natocil film, ktorym ukolisal masivnu armadu fanusikov starsich filmov a zaroven pootvoril dvere do buducna, a ja len dufam, ze dalsie filmy uz budu viac nez len "intro" do tohto sveta. Tento film v podstate okrem predstavenia postav a nejakych tych vztahov neriesi dokopy nic, samotna katastrofa na konci je len, jak sa hovori - špektákel, a ten ozajstny pribeh sa presuva do "To be continued". Najdrahsi fan service v dejinach. Pricom to ale neznamena, ze je to fan service marny - casting je skvely, akcia funguje a co je najdolezitejsie - cele to dava, na rozdiel od epizod 1-3, zmysel. Ako clovek co prvych 6 epizod povacsine prijemne prespal musim dat palec hore.

Spící agent (2015)

Úprimne jeden z najzaujímavejších gulášov, aké som mal za poslednú dobu možnosť vidieť. Ústredná dvojka sú tipovo skvelý a takéto mixovanie žánrov - nápad posunuť huličskú indie/komédiu do krvavej drámy je niečo čo tu už dlho chýbalo. Ale zrážka žánrov je koncept veľmi trúfalý a režisér zvládol prevod na plátno tak na 50%. Všetci herci okrem centrálneho dua hrajú na hranici únosnosti, Eisenberg v akčných scénach očividne nie je doma (aj keď je teda chvályhodné, že ich točil sám) a réžia bez vlastného ksichtu robia z tohto potenciálneho zjavenia, len ďalšie divné indie... Tipnem si, že Landis mal na papieri niečo o dosť temnejšie, svoje postavy evidentne miluje (Apollo Ape?) a keby z druhej akčnej, supermanskej "Bourne Ultimatum" polovice,spravili temnejšiu, osobnejšiu "Bourne Supremacy", mali by sme veľmi silný film. Takto je to veľmi na hranici 2 a 3*.

Noční běžec (2015)

Liam konecne vykrocil zo svojich zazitych postav, a tentokrat si strihol ostrielaneho, starnuceho agen...vraha, ktory sa kvoli svojej praci odcudzil rodin...ech, vlastne je to ten isty film co Liam toci uz 7 rokov . Nastie to Jaume Collet-Serra vie celkom predat, akcne sceny slapu, muzika hra, stirace stiraji a aj Ed Harris vyzera, ze ak mu osud v buducnosti prihra nejaku slubnu rolu tak vie zahrat viac ako hnijucu mumiu. Ci to bude vediet aj Liam Neeson s jeho velmi "specifickou sadou schopnosti" je uz ina otazka. Jaj a hra tam aj Holder

Co by kdyby (2014)

Je to jeden z tych filmov, kde sa na fotkach v CSFD galerii na seba vsetci usmievaju....

Plačící muž (2014)

Von to byl jako vlastne citlivej kluk, ze jo?...........Pan reziser by si uz laskavo mohol prestat pisat pribehy o zabijakoch s cokoladovym pernikom namiesto srdiecka a sustredit sa len na reziu. Rovnako ako v predchadzajucom The Man From Nowhere to v drame drhne a akcia veselo slape. Nie sme ochudeni o tradicny syndrom nesmrtelneho korejca - naratal som asi 4 zasahy z utocnej pusky do tela a nejake 2 salvy z brokovnice, co je ocividne davka, ktoru bezny korejsky hrdina nema problem rozchodit. Naopak, nie sme ani usetreni zaverecneho flashbacku (dokonca dvojiteho kvoli EXTRA HORKO-SLADKYM EMOCIAM!), ktory tak nejak patri k miestnemu koloritu....Proste - to co vzdy, akurat ta akcia funguje trochu viac.

Výchozí bod (2014)

Jeden extremne rozpoluplny film. Film ako taky je okrem prilisnej doslovnosti v poriadku. Cahill ma intimne zabery v malicku a nema problem rozohrat aj na ploche troch postav velku dramu. Problem vidim v obsahu a v "dokazovani" hlavnej pointy. Pri pomysleni na zastup citatelov Tajomstva, co si po sledovani zacnu scannovat zrenicky mi ide od zlosti bok vyvalit. V normalnom sci-fi by to clovek prekusol, ale v takto civilnom have je ten film mozno az nebezpecny :). Bez spoilerovania tento komentar vlastne nedava zmysel, ale tak na zaver ponuknem mensi test, ci je film pre vas vhodny - A. Skontrolujete si pred kazdym vacsim zivotnym rozhodnutim poziciu Uranu voci polarite dvanastich kozmicky principov? (ak ANO + 2 body) B. Ste zena? (Ak ANO - 2 body). Ak ste ziskali viac ako 0 bodov tak smelo do toho...

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Prva seria je absolutna nuda, uvodnych (neskutocne dlhych) 6 x 20-minutovych dielov mi trvalo vypozerat dobre cez tyzden...S nastupom druhej serie ovsem zabavnost vysoko stupa a s tretiu seriu zhltnem asi do 3och dni. Styl uple rovnaky ako americky Office, ale sada novych postaviciek ospravedlnuje aj takuto prachsprostu vykradacku sama-seba.

Dřív než půjdu spát (2014)

Ten scenar Rowan pravdepodobne nasiel zalozeny pod kompotmi v kredenci, ktory sa naposledy upratoval v 95tom. Odhliadnuc od lahko prehliadnutelneho pribehu je to cele "sterilne". Nicole Kidman vo svojich 47 rokoch zacina mačkovitieť a Mark Strong nema moc co hrat. Colin Firth tu tragediu jediny zachranuje ale pri Joffovej standartnej TV-rezii to nestaci. Samotny koniec je uz fakt klinec do rakvy - silno emocionalnu scenu som stravil spominanim na tie lepsie martial arts sceny z 80tkovych americkych "karate filmov"...takze tak. Nuda.

Lucy (2014) odpad!

Transcendence 2....Pri citani o filme mi preskocil riadok a nevsimol som si, ze za scenarom stoji sam velmajster. Takze sa ani nie je velmi nad cim rozculovat. Retardovanym deckam sa proste nenadava, takze Luca mozme spokojne potlapkat po ramenach a nechat ho ist s pocitom dobre vykonanej prace olizovat omzrnute zabradlia. Morgana Freemana by tiez niekto mohol uz zobrat do lesa na pastvinu a ukoncit jeho trapenie - dat mu jednu medzi oci. A dve do hrudnika. "Pro sichr".