Kawasakiho růže (2009)

Vina zůstane vinou i když je odpuštěna nebo zaváta písky času. Skvělé herecké výkony, silný příběh, který Vás vtáhne do děje! Jeden z nejlepších Hřebejkových filmů.

Dva lidi v ZOO (1989)

Film bez děje, natočený pravděpodobně jako reklama na zoo a tvrdou práci lidí v něm, ale že by se to nějak povedlo........

Asterix a Obelix (1999)

Další z řady zfilmovaných komiksů., tenhle konkrétně těžící především z Depardiea několika dalších francouzských hvězd! Nečekejte ani nějakou extra komedii, jako bylo třeba pokračování na Olympiádě. Přesto se budete solidně bavit!

Otevřené moře (2003)

Film budí dojem jako by byl natočen turistama na domácí videokameru, nejspíš to byl záměr. Po několika, skutečně téměř, dovolenkových záběrech se přemístí na moře a začne solidní dramíčko, které jakoby nikam nespěchá, ale přesto vás bude skvěle držet v napětí. Super nehepyendový konec!

Báječná léta pod psa (1997)

Báječná podívaná na mizernou dobu, kdy bylo úplně jedno co umíte a co jste schopni nabídnout, jediným měřítkem byla stranická příslušnost. Film je místama trhán a přerušován záběry jak z komunistických televizních přestávek (nevím, možná to je záměr) ale to je jen drobnost. Pan Vetchý možná ještě lepší než v Tmavomodrém světě!

Pohádkář (2014)

Protože miluju Michálkovo filmy vypravil jsem se na Pohádkáře, Báře Nesvadbové , kterou považuju na jednu z největších slepic v ČR, navzdory. Film mi, svým kaleidoskopem současnosti a záblesků minulosti, v mnohém připomínal předchozí Michálkovo „O rodičích a dětech“ ale něco tomu filmu chybělo asi nadhled jakou Babího léta nebo síla příběhu jako u „Sekala“ I když film není propadák na víc než na 3 hvězdičky to není!

Alois Nebel (2011)

Po grafické stránce zajímavý počin, ale nic jiného zajímavého Vám film nenabídne, což se ostatně od filmové adaptace komiksu dalo čekat.

Babí léto (2001)

Michálek ve skvělé formě připravil koncert pro tři skvělé herce! Všichni se toho zhostil skvěle nebo ještě lépe. Jedna z perel českého filmu, překypující lehkostí něžností a láskou a přitom jen ukazuje život takový jaký je. Život je krásnej i když stojí za hovno!

Na život a na smrt (2013)

Tenhle snímek by se klidně mohl jmenovat Pádem a skokem Afghánistánem. A právě nebýt trapných scén pádů na hlavu (i když je pravda, že u vojáka nemůže mít pád na hlavu žádný následek) , nárazů páteří na stromy a mnohonásobných průstřelů, po kterých se američtí hrdinové chovají tak, jak se na správné americké hrdiny sluší a patří, tak by to nebyl špatný film. Drsná realita drsné země a hlavně to, že Paštunové nejsou jen psychopati s černým turbanem na hlavě dělá i přes výše popsanou americkou patetičnost z filmu solidní podívanou

Hra (1997)

Kolikrát jsme již viděli (nebo četli) pravdu o tom, že aby si člověk uvědomil a našel to co je v životě OPRAVDU důležité musí se dostat na samé dno nebo možná ještě hlouběji, musí o všechno přijít a tím najít sám sebe a své místo na světě? Určitě stokrát! možná tisíckrát! Na všechno zapomeňte, Fincher Vám to ukáže úplně, ale úplně jinak!