Dracula (1992)

Celkem povedené zpracování klasického románu s množstvím efektů a ozdob, které místy lehce narušují sledování dějové linky

Zmizelá (2014)

Tak tohle bylo od Finchera šlápnutí vedle! Prozradit pointu příběhu ještě před jeho polovinou.! Myslet si , že lze ztloustnout, jako prase, během dvou dnů! Tvrdit divákovi, že by člověka, který v sebeobraně někoho zabil pustili, po vyšetření, z nemocnice totálně, ale totálně zadělaného krví jeho oběti! No prostě nepovedenost. Ze všeho nejvíc mi to, postavou všemi okolo sebe manipulující ženy, připomínalo Základní instinkt , ale v dost nepovedené variantě....... Chtěl jsem původně dát dvě hvězdičky jednu za to, že to nebyla ÚPLNÁ píčovina a druhou za Rosamundiny krásný oči, ale nakonec dávám jen jednu, víc si to opravdu nezaslouží

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Je horší někoho násilím donutit (v případě postavy pana DONUTILA to zní obzvláště hezky) k pohlavní styku nebo jej, jako trest za to, vykastrovat. Film neúplně vyváženě balancuje na hraně mezi komedii a dramatem o znásilnění a životem s tím

Božský Bruce (2003)

Morgan Freeman je bůh! A do doslova! Jim Carrey je šílenec! A to doslova. Dejte tyhle dva, v rolích sebe samých, dohromady a získáte solidní podívanou!

Smrtící epidemie (1995)

Petersen prostě umí a v tomhle snímku, v němž ukočíroval plejádu hvězd to jasně dokázal! I když s film nevyhne mírné kýčovitosti (rozchod a usmíření hlavních hrdinů, smrt jednoho z hlavních hrdinů, happyend atd) působí, na rozdíl od řádky jiných podobně laděných filmů, jaksi reálně a uvěřitelně!

Samotáři (2000)

Veliká klasika s již zlidovělými hláškami a také film nesoucí a jednu velikou pravdu – najít někoho kdo už nikoho jiného nehledá je náročné hledání! Skvělé herecké výkony! Scénář je tak reálný, že aby to klidně mohl být dokument!

Sedm (1995)

Poprvé mně tenhle film vyrazil dech a vyrazil mi ho i podruhé i potřetí a to i přesto, že jsem již znal pointu závěru, ale film nestojí jen na úžasném drsně šokujícím konci – film je úžasný od začátku do konce. Houstnoucí atmosféra podpořená šedou odporností města,kde se film, odehrává a samozřejmě skvělý Freeman a neméně skvělý Pitt!

Operace Dunaj (2009) odpad!

Důvod natočení tohohle filmu mně minul, možná měl někdo v produkci pár milionů navíc a nevěděl co s nima….

Horem pádem (2004)

Mám strašně rád tenhle film, tuhle mozaiku různě se prolínajících příběhů, které jsou jako celé české dějiny hodně smutnou komedií. Skvělí herci a příběh, který nic nepřikrašluje, naopak je místama i dost tvrdej je prostě ukázkou naší smutně veselé doby