Nouzový východ (2008)

Asi budu za barbara, ale se mnou to ani nehlo. Mendes sice rejžovat umí a Winslet s DiCapriem hrají velice dobře, ale k čemu je to platné, když ve finále sedím dvě hodiny u filmu, jen bezduše zírám, nudím se a po skončení filmu se musím v duchu uklidňovat, že Mendes natočí ještě několik skvělých filmů a že tohle vzal jen na doporučení manažera, protože do hlavních rolí byli vybráni titanicoví Leo s Kate... Studené jak psí čumák....

Quantum of Solace (2008)

QoS jsem se zprvu po přečtení zdejších názorů bál. Okopírovaná akce, špatně zužitkovaný rozpočet, nezvládnutá režie - moc pozitivně jsem naladěn nebyl. Naštěstí jsou to ve filmu jen maličkosti, výroky některých zdejších uživatelů se nepotvrdily. Toho kopíráku bylo užito jen poskrovnu, navíc pouze na začátku (rvačka v 325), zbytek byl velice originální (hlavně naháněčka v letadlech a rvačka v tom prosklenym baráku) a nadupaný. Škoda jen toho někdy až zběsilého střihu, ale kdo má oči v pořádku, měl by pochytit vše. Co se týče příběhové stránky, je to standard, který neurazí. Co mě ale zamrzelo, byla absence kvalitního záporáka. Amalric je sice od pohledu slizký, ale není hoden býti úhlavním nepřítelem 007. Postěžovat si musím i na Bond Girls - jedna větší vopice než druhá. Nevím, co to teď do každýho vjelo, že všude prosazují ošklivou vyhublou Kurylenko a dělají z ní sexbombu, která v každym "svym" filmu musí roztáhnout nohy aspoň před 5 chlapama, ale já se do této "sekty" nepřidám. A dívat se na Arterton mi bylo stejně příjemné, jako mít koule sevřené v Chuckově pěsti. Nutno ale přiznat, že té ale aspoň slušel ten přírodní kožich, který měla ve své poslední scéně... I přes tyto drobné výtky jsem ale s QoS spokojený, Forsterovi tleskám, uvařil skvělou akční jízdu. Na Casino Royale to sice nemá, ale to zůstane v rámci bondovek asi ještě dlouho nepřekonané._____PS: Úvodní píseň je hrozná a ten rozpočet opravdu moc viditelný není.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Asi nejdražší telenovela, co jsem kdy viděl. Když nad tím tak zpětně přemýšlím, není tady vlastně nic, co by nějak významně přibližovalo historii (odfláknutý boj se španělskou flotilou je bolístka největší), Alžbětu, či kohokoliv z jejího okolí. Kapur sice umí udělat hezké obrázky, ale s přiblblým scénářem toho moc nadělat neumí a ani nemůže. Kdyby neměl Blanchett, tak by to asi dopadlo ještě hůř.

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Proč taková negativní hodnocení? Vždyť je to aspoň zábavné (což se o zbytku televizní produkce rozhodně říci nedá) a člověku ta slabá hoďka a půl srandy uteče jako voda... Pokud ráno vstáváte brzy do práce, tak je tohle naprosto ideální pořad před spaním...

Duel Frost/Nixon (2008)

Zfilmované interview. Nuda, mohl by si každý říct. Pravdou je, že jestli bylo něco v tomto filmu nudné, samotné interview to rozhodně nebylo. Začátek se trochu vlekl, jakoby Howard nevěděl, kam dřív skočit a kdy začít tlačit na pilu. Problém jsem měl i s Langellou, který mi (zezačátku) Nixona opravdu ani trochu nepřipomínal. Jenže ve chvíli, kdy bylo interview odklepnuto a obě strany začaly "zbrojit", vše dostalo dostatečný spád a tah na bránu, až mi to chvílemi připomínalo válku beze zbraní. Langella s Sheenem jsou ve svých rolích naprosto přesvědčiví a film bez problémů utáhnou. Jediné, co mi na této části nesedělo, byly dokumentaristické výlevy zúčastněných - to Howard podle mě trošku přehnal. Kdyby byly tyto výlevy aspoň trochu přínosné, uvítal bych je, jenže to se nestalo a spíš mi připadaly jen jako prostředek k natáhnutí filmu na požadovanou stopáž. Každopádně kvality ubírat nehodlám - ani Howardovi, ani hercům, ani samotnému dramatu. Těch pár chybek se dá skousnout.

Gran Torino (2008)

K...a, Clinte, ty starej dědku, to si zas něco vytáhnul ze svých senilních kapes (mluvěj takhle chlapi?) Ty bys měl vychovávat dnešní mládež, aby z nich nebyli takový buzíci a rádobydrsňáci, kterých vidím každej den stovky, jak se flákaj po ulicích s čepicema nakřivo, ověšený řetízkama, s drsnym výrazem v ksichtě, s nagelovanejma vlasama, naušničkou či v růžovoučký košilce. Vezmi si je do parády, jako sis tady v roli starýho Poláka vzal do parády rejžožrouta Toda.... A abych já ukázal, jakej jsem drsňák, uberu z mýho hodnocení jednu hvězdu za ten jednoduchej příběh, cos tu předved.

Výměna (2008)

Nemůžu říct, že jsem z toho stejně nadšen jako většina ostatních. Popřít Eastwoodovy režisérské kvality jistě nemůžu, páč by to byl holý nesmysl. Stejně jako upírat Angelině její herecké kvality. Ani scénář, který místy překvapuje retardovaností myšlení Collinsové (proč jí trvalo tak dlouho přijít s jejímy důkazy????) Co mi zde tedy kazí zážitek? Já vlastně ani nevím. Možná se příběh točil až moc kolem policie, možná mě neuspokojil konec (třeba takový konec v Zodiacovi mě opravdu odrovnal) a možná mě ani nezajímalo, jestli se kluk najde či ne. Možná všechno dohromady...Nejvíce na mě zapůsobila epizodka odehrávající se na odlehlé farmě v zemi nikoho. Kdyby Clint filmek nechal trošku prostříhat a věnoval víc času farmě, šel bych s hodnocením nahoru. Slabší čtyři hvězdičky.

Zápisník jedné lásky (2004)

Tak tohle je romance jak hrom. V průběhu sledování jsem si sice říkal, že tohle už jsem někde viděl, ale stále to mělo potřebnou úroveň a všechna ta klišé jsem v podstatě ignoroval. Zlatým hřebem tohoto filmu je ale jeho konec. Těch posledních 10 minut mělo emocí na rozdávání, což dokázala slečna sedící po mém boku, když se jí z očí začla valit voda... Tohle je povinnost pro romantiky :)

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Nevím, co komu připadá vtipného na mlácení a kopání do důchodců, mezidruhovým sexem nebo na gay tanečcích, ale mně teda nic. Scénář je neskutečně klišovitý, čerpá ze sto let starého mustru a ještě ke všemu to není vůbec vtipné. Jedinou pochvalu si zaslouží tučňáci.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Zábava to určitě je. Poslední půlhodinka skvěle mixuje vše, co se odehrálo v předešlých 90-ti minutách. Ať už jde o různé odkazy, parodování, hlášky či demolice, vše je skvěle vypointováno. Proč tedy tak nízké hodnocení? Protože v těch předešlých 90-ti minutách je spousta hluchý míst a minut navíc. Zbytečná se mi zdála i splatter-brutalita - ta mi vždy ukradla smích z bránice...