Tělo (2012)

Od začátku (ne úplně od začátku samozřejmě, spíš tak po 20 minutách) je jasné, že je tu víc postav, které se s ostatními pokoušejí vytřít řiť, přeci je ale film dostatečně atmosférický a napínavý, abyste mu to odpustili. Konec je přeci jen překvapivý, jelikož jednotlivé části skládačky jsou na diváka dávkovány postupně a v tu pravou chvíli, aby moc neprozradily příliš brzo. Paulův rukopis je očividný a nabádá k zhlédnutí jeho dalších bijáků.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Přiznám, že jsem z toho trochu rozčarován. Příběh je našlapaný a ač se opakuje námět (záchrana hračky), nejedná se o zalití stejného čajového pytlíku. Bohužel je stopáž nedostatečná, takže všichni ze staré party kromě Woodyho jsou tu absolutně zanedbaní, defacto by tu ani nemuseli být. Co mě ale zklamalo víc, byla absence humoru. Vtípky tu sice jsou, ale od Toy Story opravdu očekávám víc. Ten zvrat na konci mě spíše naštval než rozesmutnil/dojal, protože za tím vidím chtíč Disneyho mít 2 na sobě nezávislé příběhové linky a sypat do kin 2 filmy místo jednoho (a kdoví, možná jednou za čas je nacpat do filmu jednoho a mít z toho hračkové Avengers).

Carrie (1976)

Na začátku spousta bobrů, pak se dokonce protrhne bobří hráz, poté je to dospívání jedné děvy, jejíž máti má ultrakomplex z chlapů. Film plyne pomalu, zato ale hezky graduje. Bohužel tu ale není moc hororové atmosféry a potenciál šílené matky zůstal nevyužit. Nic moc.

The Death of Superman (2018)

Úplně mi není jasné, proč znovu adaptovat námět, který už byl v Doomsday, ale zvládnuté to je, akce je dost, není nudná a je dokonce i krvavá. Čas se věnuje i vývoji Supsovi postavy, což je další plus. Úplně must-see to není, ale ztráta času taky ne.

Dálniční hlídka (2019)

Atraktivní téma, výborní herci v hlavních rolích, úžasná dobová atmosféra. Ale celé je to strašně nevýrazné. Kosťa s Woodym jezdí po okolí, ptají se, jestli tam náhodou nebyli Bonnie s Clydem, sem tam zkusí popoběhnout a udělat si srandu ze stáří, až si pak na dvojici nesmyslně glorifikovaných zmrdů na konci počkají a rozsračkují je na atomy. Hodně slabé 3 hvězdy.

To Kapitola 2 (2019)

Bohužel je to zklamání. Začátek s nehodám po telefonátu je sice velmi dobrý a společná večeře též, pak ale film doplácí na to zásadní, čímž jsou postavy. Chemie mezi prckama byla výborná a člověku na nich i záleželo. Na dospělý tady divák hází nazelenalý fekál. Chemie mezi nimi žádná, spoustě z nich byl dal člověk nejradši pěstí, a tak když si s nimi ultimátní zlo začne prohrávat, fandí se zlu, aby se ukázalo v nejlepším světle. Z dusné a zlé atmosféry města Derry tu není nic, zbyly pouze lekačky. Některé povedené, většina nezabere. A horor bez atmosféry je jako Bob bez Bobka. Jsem rád, že se aspoň povedl příchod zla na Zemi a finální podoba zla v posledním boji. Není to tedy vyloženě špatný film, ale za tři hodiny by se člověk v té atmosféře měl udusit a ne unudit.

Contratiempo (2016)

Přehledně překombinované, napínavé, místy překvapivé, navíc s velmi dobrou hudbou. Opravdu mě zamrzel jen konec s odhalením ve stylu Mission Impossible filmů, který mi sem absolutně nezapadl. I tak dávám palec nahoru pro další zkouknutí.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Pokus zaměřit se na postavy absolutně nevyšel, story je absolutně dementní a Sophie Turner je jeden z největších castingových průserů všech dob. Vcelku ujde akce, obzvlášť ta ve vlaku. Kromě těch pár akčních momentů se ještě dá dívat na těch pár scén s Fassbenderem, jinak je to nudaaaaaaaa.

Apollo 11 (2019)

Kdo má rád toto téma či zná i události okolo tohoto programu, nenajde nic k vytknutí. Parádní či nikdy neviděné záběry, realizace programu krok za krokem, podkresleno atmosférickou hudbou. Pro ostatní se bude jednat o cennou osvětu, která z nich možná velké fanoušky kosmonautiky udělá.

Krvavá nevěsta (2019)

Roztomilá blbůstka, která sem tam hodí do placu černý humor, vynalézavou smrt nebo hektolitr krve. Tu hoďku a půl se člověk nenudí, ale kdo má rád filmy od Tarantina, nic ho tady úplně nenadchne.