Kosmas a paní Božetěcha (1974) (TV film)

Hezky napsaná historická podívaná, která by mohla mít opravdu velmi reálný základ.

Sám proti městu (1974) (TV film)

Parádní kriminálka starého střihu s úžasným hereckým obsazením. Na pečlivém vykreslení postav byla znát silná literární předloha.

Dcera národa (1990) (TV film)

Pro milovníka historie našeho národního obrození opravdu dobře laskavá lahůdka. Pro běžného diváka ale poněkud těžkopádná podívání o politikaření kolem Riegra a spol. v době budování Národního divadla.

Kousek nebe (2005)

Hezký film z velmi depresivního prostředí. O lásce na první pohled.

Milenci z kiosku (1976) (TV film)

Krásný Nezvalův jazyk, skvělý herci, ale na můj vkus příliš jednoduchý příběh o lásce.

Kdo je vinen? (1973) (TV film)

V jednom těžkoprůmyslovém podniku řeší problém s úmrtím vlivem zanedbání předpisů. Obětí se má stát slušný člověk, ale mladý právník a někteří kolegové v tom "klaďase" nenechají. Spravedliví a neúnavní soudci odhalují šlendrián s těžko uvěřitelným zápalem pro spravedlnost. Pro mě většinou naprosto neznámí a nevýrazní herci v příšerných figurách.

Malostranské humoresky (1995)

Zvláštní atmosféra totality na Malé Straně mě vtáhla do nepříliš výrazného děje všech povídek. Báječně pojaté malé i větší role.

Cesta do lesa (2012)

Tenhle film ze sebe nedělá nic lepšího než vyprávění o lidské povaze, nutnosti vždycky se nějak protlouct, myslet na rodinu a o úctě k přírodě. Polívka v roli burana samozřejmě ohromně přesvědčivý.

Muzika (2007)

Výrazné poselství: až když si dáš jointa, prozříš. Ne, že bych to podepsal, ale tady to působilo vážně přesvědčivě. Citově labilní jedinec s muzikálním talentem si ztěžuje život, jak to jenom jde. Ale vše má své meze. Jan Budař zahraje všechno - svěřil bych mu klidně i další Angeliku.

Stín viny (2003) (TV film)

Velmi koukatelná klasická detektivka s opravdu dobře vybranými herci.