Kamenný most (1996)

Jsem moc rád, že jsem tenhle film o jednom úžasném místě v Čechách a o 90. letech viděl poprvé s takovým odstupem. Protože teď se ukazuje, jak moc zdařilý a pravdivý je. Přiměřeně "uměleckých halucinací", přiměřeně humoru, přiměřeně erotiky a mnoho zajímavých lidí ve filmových rolích (Václav Havel, Vladimír Franz). Úžasně slizský Jan Slovák v roli porevolučního podnikatelíčka, báječně se pitvořící Jana Synková v parodii na režisérku Chytilovou. Kdo procházel v 90. letech po Karlově mostě, rád si připomene jeho tehdejší osazenstvo (klaun drnkající na kytaru při magneťáku, polykač mečů atd.).

Oáza (1972)

Drama z atraktivního prostředí pouště, na tuzemské poměry velmi velkoryse pojaté. Zajímavého již z toho hlediska, že se v 70. letech podařilo natočit film, kde jsou hlavními hrdiny českoslovenští legionáři. Herecké výkony úžasné zejména na straně nacistů (Vinklář).

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Jako pesimista jsem čekal hodně málo, ale nakonec jsem se dobře bavil a užíval jsem si to, jak pro mě scénáristův záměr není čitelný (opravdu jsem byl napnutý, jak to bude dál).

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Příběh se sice nijak dál nerozvinul, ale koneckonců - pro mě to byl hlavně sitcom. A jeho fóry pořád nevyčpěly. Ty záchvaty smíchu, které jsem měl u druhého dílu (Otocové a synové), ten bych přál každému, kdo si chce posílit břišní svaly.

Plyšový medvídek (1994)

Poměrně nezáživné bloumání sobeckého chlapa městem.

Největší z Čechů (2010)

Tragikomedie v podobném duchu jako Sedláčkovo dílko "Rodina je základ státu". Smolaři, opilci a nadšenci v pestrém pásmu zážitků z různých koutů republiky. Výrazné tváře Dejvického divadla i v malých a dobře napsaných rolích.

Na lovu v Africe (2008) (TV film)

Neotřepané téma - je správné lovit zvířata chovaná zvláště pro tento účel? Rozhodně dobré přiblížení maniaků, kteří se tetelí blahem, když vidí, jak před jejich zaprášenou botkou umírá vyděšený živý tvor.

Strašáci (1971)

Brutální drama o "lidskosti". Hoffman jako akční hrdina s brejličkami nezklamal.

Jako špatná vzpomínka (2009) (TV film)

Občas neuvěřitelně pitomé strnulé herectví hodné nováckých seriálů. Jinak správně drsná historka o pomstě.

Nový svět (2006)

I když by film jinou kvalitu neměl, určitě skvěle přibližuje proces příchodu přistěhovalců do Ameriky, údajně země rovných příležitostí.