Mighty Boosh (2004) (seriál)

Pro mě královská zábava! Tak originální, tolik fantazie! Vtipy sice nenaskakují jeden za druhým, ale úžasné kostýmy a nápaditá hudební čísla nedopustí vyloženě hluchá místa. Fanoušci "Ajťáků" ocení setkání s některými oblíbenými tvářemi.

O pyšném panovníkovi (1998) (TV film)

Hezký a chytrý příběh, který se téměř zdá být pohádkou pro dospělé. Vetchý podává špičkový výkon i v pohádce. Člověk by mu hned odpustil i tu slabost pro D. Landu...

Rozervaná objetí (2009)

Takovej tuctovej námět! A takovej biják!!! Že on má ten chlap talent...

Ivan Hrozný (2009)

Stále se mi nutilo srovnání s polskými Křižáky a Vláčilovými díly a ve výsledku jsem byl velmi spokojen: napěchováno dějem i skvělým herectvím opravdu úžasně vybraných lidí.

Ukrutně šťastni (2008)

Úžasný temný western, který je plný mírně i více psychopaticky zaměřených buranů. Drsný příběh s hrdiny, s nimiž se nikdo normální nedokáže ztotožnit. Mně osobně z toho vystupoval Kafkův "Zámek".

Pohádky z lesa (2001)

Velmi srozumitelný a docela roztomilý film pro děti (rozhodně ne "rodinný" či "fantasy". Hodnocení "odpad" dost dobře nechápu - dospělý divák se nad to musí povznést.

Rambo III (1988)

Shlédl jsem ve stejný den jako Den nezávislosti, což mi Ramba III vyšponovalo hodně vysoko. Kromě špičkové akce jsem ocenil i pokusy o humor a hlavně delikátní připomínku toho, jak si Američané vybudovali, vyzbrojili a vycvičili Taliban (a Bůh je za to potrestal? - to asi až další z pokračování cyklu o Johnu Rambovi, tom usměvavém hošíkovi).

Den nezávislosti (1996)

Gemini užívá komentář "béčko s áčkovým rozpočtem", který mi přijde velmi výstižný. Americká heroická slátanina s kdysi obdivuhodnými efekty a již tehdy zavrženíhodným scénářem. Dovolil bych si užít termín "syndrom Avatar".

Muži v říji (2009)

Trošičku mi R. Sedláček opět připomenul českou tvorbu konce 60. let, kdy se tvůrci rádi rejpali v mírně buranských postavičkách a lásce dvou outsiderů. Plejáda místních podnikatelíčků i národních politiků je děsivě uvěřitelná.

Vítejte u Ch'tisů (2008)

Tak už asi stárnu, ale nečekal jsem nic, a nakonec jsem se bavil (a dvakrát se i nahlas zasmál.) Příjemný film o tom, jak je fajn, když jsou na sebe lidi hodní. Vzlyk!