Tančím, abych žil (2006)

Aj! Aj! To bylo jedno klišé za druhým! Naprosto nerealistická podívaná, která se schovává za zavádějící informaci, že film se vztahuje ke skutečným událostem. Shrnutí klasické historky: učitel to má těžké, nevzdává se, překonává spoustu překážek a nakonec se mají všichni rádi... No jo. Ono si to vlastně své fanoušky musí najít.

Doktor Mozek (2009) (seriál)

Opět naprosto nic nového, ale ani to neděsí a neuráží. Taková klasika: hlavní hrdinové (psychologové) dělají poctivě svoji práci a v životě to mají sami "hrozně obtížné"... Prostě trochu nuda.

Ecce homo Homolka (1969)

Vznikne lepší komedie o netypicky typické české rodině? Asi těžko. Tady je 5 hvězdiček málo! Trochu mě překvapují některé komentáře: dovolil bych si poopravit: film se neodehrává během jednoho víkendu, ale během jediného dne a nikoliv v paneláku (ty tehdy teprve vyrůstaly).

Noc v muzeu (2006)

Moc příjemný rodinný film (tím slovem "rodinný" mám na mysli, že děti se skvěle baví a dospělý si řekne, že to mohlo být podstatně horší). Film je plný velmi hezkých efektů a drobných gagů. Aportující kostra T-Rexe mi utkví nadlouho.

Občan Havel přikuluje (2009)

Pokud se někdo alespoň trochu zajímal o to, co se tu za normalizace dělo, tak se nic moc nového nedozví: estébáci jsou svině, Havel a další disidenti museli pracovat mezi úplnýma buranama a "Audience" je špičková hra. To je tak všechno. Škoda. Jinak hezký nápad.

Dům z písku a mlhy (2003)

No, tak to byla síla... Trochu umírání, trochu křiku, hodně naléhání, trochu naléhání někoho na někoho, ale nakonec jsem moc rád, že jsem to viděl. Plné 2 hodiny naprosto nepředvídatelného příběhu (knižní předloha je hodně znát).

Glee (2009) (seriál)

Jestli je ten šílený děj a dialogy dán opravdu takovým sarkastickým nadhledem tvůrců nad "středoškolskými" počiny, tak je to téměř geniální. Ale jestli se to tak jenom jeví, je to smutné. Působí to na mě jako zajímavá parodie na BH 90210 a dalších seriálů, o kterých mi moji vrstevníci tvrdili, že je to dobré, ze života a pro mladé.

Dokonalá svatba (2010) (divadelní záznam)

Příjemná zábava, která nijak nemoralizuje. Báječné ukázky komediálního herectví. Ale v Městském divadle Brno se hrají i daleko lepší věci. Ale je jasné, že televize se pokusí předložit naprostou oddechovku plnou nedorozumění a sexuálních narážek.

MacGyver (1985) (seriál)

Jedna hvězda jen za ten úžasný optimismus, jinak nechápu, proč se taková věc vysílá pořád znovu a znovu. Asi jako ta vlezlá dáma, co napsala cosi o vraždě...

Repo Man (1984)

Tak to byl úlet... Nebo slátanina? Rozhodně jsem se nenudil a docela dobře se bavil. Gangesterka? Sci-fi prvky? Najednou je konec, aniž bych pořádně věděl o co jde. Ale stálo to za to.