Troja (2004)

Ano, Američané prostě dokážou pokazit každý krásný námět svou scénáristickou demencí. Další dílko pro slečinky (polonahej krasavec) a milovníky násilí. Ale dvě hvězdy za vizuální a zvukovou práci.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Sting i v malé roli potěší... Vlastně to byla jediná normální postava v celém filmu (ostatní byli vlastně všichni zločinci), takže nakonec velká role.

Řeka čaruje (1945)

Tomu říkám patos... Tento způsob herectví, plný dramatických gest, už mě nějak nedokáže vtáhnout do děje.

Povýšení (2008)

Já jsem to těm figurám prostě věřil. Takových moulů, co čekají na příležitost, a proto se dokážou chovat pitomě, je prostě hodně. Možná proto to nebyla komedie k popukání.

Krysáci (2008) (seriál)

Veliké očekávání... A pak nic převratného. Ale výtvarně a hudebně skvěle.

Já Baryk (2002) (seriál)

Ten Nepilův přednes a to lidumilné a psumilné téma... Člověk má hned pocit, že na tom světě není tak špatně.

Xena (1995) (seriál) odpad!

Všiml jsem si, že tenhle žánr má hodně fanoušků, ale já asi nikdy nepochopím proč. U každého dílu jsem měl pocit, že bych scénář sepsal na pivní tácek, než by mi pingl vrátil drobné. Nebo tam jde jen o to ukazovat hezké holky a svalnaté kluky? Prostě mi to hlava nebere.

Cesty formana Šejtročka (1995) (seriál)

Mám rád ty pohádky, které dětem něco sdělí (třeba se zamyslí nad tím, kdo to byl forman). Děj sice není úplně strhující, ale je to velmi duchaplné a výtvarné stránce není co vytknout.

Z deníku žáka III. B aneb Edudant a Francimor (1993) (seriál)

Při shlédnutí tohohle mě napadlo, zda je nutné vyrábět pořád nové večerníčky (zda by nebyl lepší návrat ke Štaflíkovi a Špagetkovi), ale Šteindler mě svým projevem dokázal přesvědčit, že to má strhující děj.

Bubáci a Hastrmani (1999) (seriál)

Veliké uznání tvůrcům: dokázali uchopit podstatnou část té nádherné poetiky z knížky. Kdyby všechny pohádky byly takovéhle, neznamenala by strašidla pro děti noční můry (jako v případě "výpravných" českých "pohádek").