Klepání na nebeskou bránu (1997)

Teda koukám jako blázen že němci natočili něco takového. Vynikající příběh dvou týpků který umírají na rakovinu a rozhodnou se udělat si poslední trip k moři. Film chvílema vtipnej pak najednou zas smutnej, zkrátka silnej biják co vás chytne za srdce.

Mys Dobré naděje (1975)

Mys dobré naděje mi zodpověděl otázku která mi vrtá hlavou již delší dobu a to jak by asi vypadalo sedm statečných po česku, no asi nějak takhle. Otto Lackovič totiž hraje postavu totožnou s Harry Luckem, postavou právě ze sedmi statečných a jeho finální scéna je doslova remake. Co se týče zbytku filmu je to prakticky o ničem a ze začátku se tam furt mele německy takže tomu je ještě hovno rozumět. Jediným skutečným kladem celýho filmu je hlavně parádní hudba a herecký obsazení jinak je to bída.

Terkel má problém (2004)

Terkel má problém je oblíbený film uživatele Kolli, kterej díky bohu nemá právo komentovat filmy jinak by nás tu jako správný král slohu obšťastnil komentářem o tom jakej že to problém Terkel vlastně má a jak ho nakonec vyřeší. Za sebe mohu říci že je to neskutečná kravina u který pro mě byla i ta hodina a čtvrt neuvěřitelně dlouhá. Jen dabing Zdeňka Izera mě na tom všem bavil. Jinak Terkela nebrat, už nikdy.

Medená veža (1970)

Slovenský filmový zázrak z roku 1970. K plnému hodnocení mám hned několik důvodů. Takže 1) kde jinde uvidíte po kupě hvězdný herecký obsazení Kvietik, Mistrík, Rajniak, Dočolomanský, Muller, Vašáryová, který se zebe dostává brilantní výkony a především Štefan Kvietik kterej tu žárlivost a zoufalství na konci snad nehrál ale prožíval, ještě si navzájem profesionálně rozbije s Dočolomanským držku... 2) film natočil dle mého názoru nejlepší slovenský režisér Martin Hollý 3) hudba Zdeňka Lišky je v každém ohledu geniální a perfektně dokresluje 4) nádherný lokace Vysokých Tater. Zřejmě to nejlepší co jsem do našich slovanských bratrů viděl

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Osmdesátky jsou nenávratně pryč a spolu s nimi zmizelo i kouzlo Policajta v Beverly Hills. Režie se sice chopil klasik John Landis ale ten tomu nijak zvlášť nepomohl, navíc s Axelem zbyl jen Rosewood bez Tagarta, a ještě k tomu se Murphy nějak začal stydět nebo co, protože po jeho kecech se slehla zem. Abych pořád jen nekritizoval, tak dvě věci které mě na filmu dostali byly Foleyho akce na pouťový atrakci a teplouš Serge v podání Bronsona Pinchota kterej měl neuvěřitelný kecy který by mu mohl sám velký mistr keců Axel Foley závidět. Nebylo to nejhorší ale Policajta v Beverly Hills si představuju trochu jinak. Aspoň že Kaiser zůstal v dabingu.

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Držkatej polda z Detroitu se vrací do Beverly Hills aby zde znova zatočil se zločinem, společně s dalšími starými známými Rosewoodem a Taggartem účinně kopou grázly do prdelí a opět nešetří vtipem. Tony Scott tomuhle akčně-komediálnímu žánru perfektně rozuměl a dokazuje to i tady. Na jedničku to sice nemá ale furt je laťka akce a humoru dost vysoko.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Nejlepší role Eddieho Murphyho v době kdy hrál ještě v kvalitních filmech a nenechával se počítačem upravovat. Axel Foley se svou kulometnou slovní kadencí je prostě frajerskej a společně s dvojicí fízlů Reinhold/Ashton skvěle táhnou tuto krimikomedii do zdárného konce. Nesmím opomenout dabing Oldy Kaisera který Murphyho skvěle vystihl a kultovní hudební motiv.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Za prvních asi čtyřicet minut bych dal bez milosti odpad poněvadž to je na komedii zatraceně dlouhej rozjezd v kterým potěší možná přítomnost známejch tváří ale je to jinak celkově totálně trapný a o ničem. Pak přišlo několik vskutku brilantních vtipů a film se stal koukatelným aby to pak ke konci zase ztratilo šťávu a od velkýho průseru to zachránil jen úplnej konec. Dvě hvězdy s přihlédnutím na ty fóry v půlce filmu, otroka Tatuma a fakt že jsem to dokoukal do konce.

Hašišbába (2012)

Nutno podotknout že Paulette není žádný filmový veledílo ani třeskutě vtipná komedie. Je to komedie která u mě bodovala nikoliv co se týče humoru ale lidskosti s jakou je podávána, ono nechat starou zatrpklou bábu co nesnáší prakticky nikoho prodávat drogy na Pařížském předměstí a neudělat z toho trapnou náhražku laciného dovozu z USA a zachovat filmu důstojnost, tak to je to co drží francouze pořád nad vodou a proto stále sleduji jejich filmy. K tomu ještě pěkná hudba a sympatický herecký výkony a já mám o nedělní oddychovku postaráno.

Časové pásmo bylo změněno