Jump street 21 (2012)

Takhle osvěžující mix akce a humoru tu dlouho nebyl. Channing Tatum a Jonah Hill jsou sympaťáci každým coulem, navíc jsou skvěle sehraný a sypou hlášky z rukávu. Původní seriál si už moc nepamatuju ale cameo Johnnyho Deppa mě příjemně potěšilo, stejně jako ultrahláškující Ice Cube. Doufám že 22 Jump street si udrží laťku stejně vysoko jako tahle fajnovka. Po dalších shlídnutích musím tu pátou hvězdu přidat!

Víla Zuběnka (2010)

To byla ale píčovina, ale docela i prdel na druhou stranu. Ha! Dwayne mi potvrdil že když mě strašně sere v akčních rolích (teda kromě Rychle a zběsile) tak mě nehorázně baví v komediích. Tohle je sice kardinální trapas ale on je těžce nad věcí a dělá si prdel sám ze sebe. Proto mu za jeho komediální talent dávám na každej bicák jednu hvězdu.

Okupace ve 26 obrazech (1978)

O tom že fašounský jugoši se za války chovali hůř jak náckové jsem věděl ale že o tom sami natočili film a ještě tak kvalitní mi jaksi uniklo. Lordan Zafranovič k tématu přistoupil velice zodpovědně a tak sugestivně a reálně, bez pozlátka zobrazil tehdejší situaci a charakter jugoslávců, kdy se ze tří kamarádů a vlastně i příbuzných stanou nepřátelé. Z paměti mi asi nevymizí mnohokrát proklamovaná scéna masakru v autobusu kdy ustašovci židům zatloukaj hřebíky do hlav a další zrůdnosti. Velmi dobrý film, jsem zvědav na ty další díly.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Trochu jednoduší než Podfu(c)k ale stejně ujetý a zase v tom hraje Jason Statham a spol. Pro Ritchieho genialitu smysl nemám ale zas takovej debil abych nepochopil o co mu jde taky nejsem. Scénář opět krásně propracovaný a konec jak se patří vypointovaný. Ty čtyři frajeři se do průseru dostali tak krásně jak z něj nakonec vylezli a já se u toho náramně bavil, takže ode mě každej z nich získává hvězdu.

Podfu(c)k (2000)

Tak jsem se konečně dopracoval k tomuto údajně geniálnímu snímku, nutno podotknout že co do geniality tomu přeci jen něco chybělo, ale i tak je to nehorázná prdel s brilantně vypilovaným scénářem se spoustou zvratů a perfektním koncem. Cikánskej bitkař Brad Pitt je naprosto lahůdková postavička a jednoznačně on má tu největší zásluhu na tom že se mi film líbil.

Machete zabíjí (2013)

Nejvíce mě dostal úvodní trailer na Mačetovo zabíjení ve vesmíru kdy ve výčtu herců zazní...Justin Bieber jako Pípák a speciální host Leo DiCaprio jako Muž se stříbrnou maskou, k tomu hláška Michelle Rodriguez "ŽERTE FOTONY SVINĚ!" a já byl připravenej na parádní mexickej náser kategorie C. Ten jsem vzápětí dostal při Mačetově řežbě občasně prokládané suchými hláškami typu "MAČETA NETWEETUJE" spolu s naprosto dokonalým Charlie Sheenem coby americkým prezidentem co legalizuje marihuanu a spí s děvkama v prezidentský posteli, on vlastně Charlie hrál sám sebe. Mel Gibson byl konečně prďáckej záporák pro Mačetu, správně mrdlej a tak to má být. Ten třetí díl chci okamžitě do kin a ještě víc přidat na neuvěřitelnosti aby to dostalo ty pravý koule i když nechat Mačetu lítat na jaderný hlavici, nebo ho zavěsit na vrtuli helikoptéry a ve visu stínat hlavy parchantům už víc asi překonat nelze. Rodriguezi jsi na dobrý cestě! ...do blázince.

Machete (2010)

Nejhnusnější nasranej mexikánec z reklamy na Mountfield po vzoru lacinýho porna vošuká v bazénu matku s dcerou když šel zabít jejich fotra, následně nasadí rotačák na řidítka motorky a po vznesení do vzduchu rozmašíruje bandu parchantů na sračky. Ten týpek se jmenuje Machete a jeho jízda na vlně největšího mexickýho trashe mě zatraceně bavila. Rodriguez už sice netočí tak dobře jako dřív a Desperáda nikdy nepřekoná, ale touhle šíleností se svým raným počinům alespoň důstojně vyrovnává.

Hačikó - příběh psa (2009)

Krásný, dojemný příběh o ohromném přátelství člověka se psem nemohl lépe natočit nikdo jiný než právě klasik Lasse Hallstom. Velice mile mě překvapil Richard Gere který ukázal že hrát taky dovede a že Pretty Woman není jeho jediná dobrá role, no a Hači byl nádhernej pes. Spolu tvořili opravdu pěkný pár. A ten konec když Hači stále čeká na svýho pána, který už ale nepřijde je naprosto zničující.

Osvobození Prahy (1975)

Poslední část Vávrovy válečný trilogie a nutno podotknout že zde je to politický pokurvení už v takový míře že bych se o tom raději moc nerozepisoval aby si náhodou o mě někdo nemyslel že jsem nějakej sprosťák. Už jen ta úvodní vypravěčova "hláška" ...lidové hnutí odporu na Slovensku vedené komunisty...AHA ?? asi jsem při hodinách dějepisu nebyl přítomen. A mám takový pocit že Vítězslav Jandák neumí zacházet s flintou, protože držet ji jako kopí může asi jen on.

Sokolovo (1974)

Ladislav Chudík v životní formě a ve svý nejznámější roli když pomineme primáře Sovu z Nemocnice, jako Ludvík Svoboda. A opět komunisti kam se podíváš. Jelikož má film přes dvě hodiny trvání tak když začátek přeskočíme tak nám furt zbývá dost času na válku a méně Ksč. Samotná bitva je dostatečně dlouhá a v československých uniformách se nám tam prohánějí snad všichni naši "bojeschopní" herci. Otakar Vávra se na bitce řemeslně vyřádil a má na svědomí asi nejlepší a dost možná i jedinou reálnou zfilmovanou bitvu našich borců z druhý světoví. Jo abych nezapomněl Zdeněk Liška zase dokazuje že byl naším nejlepším hudebním skladatelem.