Neznámá společnost (2024) (seriál)

Za mě velmi slušný souhrn poměrně důležitých, ale také  i méně nepodstatných okamžiků posledního období naší společnosti. Celkové vyznění bohužel vyšlo vcelku naprázdno, ale stejně oceňuji na slušných  75 % hlavně snahu dohledat v archívech uvedené momenty a spojit je do takové koláže.  Neznám knihu, podle které to je natočeno, možná v ní je něco, co autorům dokumentu uteklo…

Bourák (2020)

Čekala jsem dlouhé dny, jestli zpětně neshledám víc pozitiv na Bourákovi, abych mu hodnocením nepřitížila 😉. Poprvé jsem odcházela "dobrovolně" do kina s vědomím, že film má po několika dnech hodnocení 21 % 🙈. Nejďříve tedy ta pozitiva: hudba. A pak, když v komparsu zahlédnete někoho, koho znáte. Takže když se v záběru objevil oblíbený rumburský barista, v sále "obdivně" zašumělo jeho jméno. Film se točil totiž tady u "nás"ve Výběžku. Skvělé herecké obsazení v čele s věhlasným režisérem. A teď, co se mi nelíbilo. Všechno ostatní. Proč nezůstala aspoň ta linka s kapelou "vyprávějící/komentující" celý příběh? To je mi snad největší záhadou. Určitě by to byly slušné mantinely, jak udržet ten děj v nějakém uchopitelnějším celku. V jaké době se to vlastně odehrává? Vybavení domu Bouráka? Zavřené herny? Ty mobily?! Další záhady už pominu. A jediná hláška, u které jsem se zasmála, je pro zbytek republiky naprosto neuchopitelná/nepodstatná replika, protože neznají místopis Výběžku. Takže. Fakt ne. Chtěla jsem dát tři, ale je to za dvě.

První člověk (2018)

Takové to, jak víte, jak to bylo, ale u filmu stejně ani nedutáte, co kdyby se to zvrtlo, a přece jenom to skončilo jinak.... Mám ráda životopisné filmy, mám ráda filmy s Ryanem Goslingem. Takže asi tak. 4*/5*

Úsměvy smutných mužů (2018)

Dala jsem 3*/5*, ale neznamená to, že film byl průměrný. Téma je velmi silné, David Švehlík hraje dobře (díky němu jsem sledovala i Život i dobu soudce A.K.)...Mnohem zajímavější mi ale přišly příběhy těch ostatních "alkáčů". Možná mohl mít film i o deset minut víc a občas se mohli ponořit hlouběji do ostatních postav. Neznám předlohu - knihu - , ale jako režisér jinak Dan Svátek nezklamal. Stejně tak jako v "Hodinu nevíš." Rozhodně stojí za zhlédnutí.

Boj o moc (2018) (seriál)

"Slupla jsem to jako malinu". Seriál, ve kterém si vážně nenajdeš oblíbeného či - nedej bože - sympatického hrdinu, dobré skutky rozhodně nejsou vykonány... Přesto napětí až dokonce, překvapení, jak lze na lžích postavit další a další intriky... Mě v roli nerudného otce a tvrdého vlastníka firmy oslnil Brian Cox, ale myslím, že oba jeho "kluci" - Jeremy Strong a Kieran Culkin - mu velice zdatně sekundovali. 4*/5*

Svět podle Daliborka (2017) odpad!

Možná záměr pana režiséra byl dobrý, ale po 20 minutách jsem to musela vzdát. Opravdu se mi takové téma naprosto příčí. A nezaslouží si ani jednu hvězdu. Fakt tohle ne.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Po pilotu jsem to vlastně chtěla vzdát. Ale vzhledem k jiným hodnocením a také, že jsem viděla jméno David Fincher, jsem tomu dala další šanci. Prakticky následoval maraton, seriál jsi mě plně získal. Nejoblíbenější postavou se pro mě stal Holt McCallany v roli Billa Tenche. Byl naprosto skvělý a přesvědčivý. Celý seriál má neskutečnou dobovou atmosféru a velmi silné dialogy. Věřím, že v příští sérii neztratí nikdo a nic ze své přitažlivosti. Velká spokojenost. 9*/10.

Doktoři (2017) (seriál)

Obdiv a respekt ke všem, o kterých to je. Velké díky těm, kteři to dostali do éteru.

Děti moje (2011)

no....nehrát tam George a docela za"jímavá" hudba, tak bych to snad ani nedokoukala...Navzdory oceněním (Glóby, nominace Oscar) musím říct, že to byla docela slušná sra*ka, bohužel... :-((

Teorie tygra (2016)

Typově skvěle obsazeno, pohodová "komedie" o tom, jak si muži a ženy občas vykládají stejnou věc úplně jinak. Hudba od J. P. Muchova byla skvělá, doladila i "slabší" místa ve scénáři. Některé hlášky byly opravdu dokonalé a mají šanci "zlidovět", Suma sumárum 4* za velice příjemnou zábavu a jen tak na okraj i za pohled do velice zajímavých interiérů...