• Mysteriózní

Poslední vlak (2006)

Ďalší ťažko stráviteľný kúsok, tento krát hlavne s Českými a Slovenskými hercami. Boli tu filmy z koncentračných táborov, gett či odboja, ale o priamom transporte ľudí do koncentračného tábora som ešte nevidel. Film manipuluje z malým priestorom a aj tak je emóciami nabitý a keďže sa to odohráva na malom priestore, dá sa s tými postavami naozaj súcitiť. Keď sa filmy odohrávajú v mestách a stále sa tam menia postavy, tak to je také rozhádzane, čo tu byť ani nemohlo. Je tam všetko, strach, bolesť, smútok, ponižovanie, ale aj taká mala solidarita či súcíť, ale v konečnom dôsledku to aj tak platne nebolo. Jedine čo mi tu chýbalo, bola nejak vodcovská postava, ktorá by to utrpenie pomáhala trocha eliminovať. Ale aj tak, je to silný príbeh, s úžasnými hercami, tak silne 4*.

Odsun (2010)

Tento film som videl viackrát a na tému holokaustu je rozhodne jeden z najlepších, aké som videl. Tento film nejde cestou silných explicitných scén, ani boja medzi ľuďmi a prislusnikmi policie. Tu vidíme tú čistú  beznádej v očiach detí a hlavne rodičov a tak je to neskutočne emotívne a ťažko stráviteľne. Tie pohľady, smútok, strach sa tu dajú krájať a práve v tom je úžasný, ako verne je to celé podané. Videl som veľa podobných filmov, ale tento s ťahúňom filmu  Jeanom Renom je v mojich očiach veľmi vysoko. Silne 4*.

Sestra II (2023)

Corin Hardy a mníška v jeho prevedení nebol žiadny zázrak a išiel cestou samých klasických klišé, ale aspoň tam bola ponurosť a aj niekoľko vydarených nápadov sa tam našlo. Ale ked som sa dozvedel, že dvojku ma pod taktovkou zatial cisto priemerný Michael Chaves, tak moje obavy boli dosť veľké a čiastočne sa aj naplnili. Keď  Corin Hardy šiel cestou klišéovitosti, tak  Michael Chavez už išiel  cestou všednosti a jednotvárnosti. Z celého filmu má zaujala len jedna scéna, kde sestra Irena sleduje časopisy a tam sa po nejakom čase začne znázorňovať postava, to bol fakt slušne vygradovaný a zaujímavý nápad, ale bol jediný, ktorý sa vydaril, všetko ostatné už bolo nanajvýš priemerné. A finále malo byť extrémne nadupané, ale aj to zostalo len ako túžba, lebo nič také sa nekonalo. V jednotke dostal po pysku démon kvoli Ježišovej krvi a tu keď nepomohli oči svätej Lucie, tak pomohlo obyčajné vínko, zaujímalo by ma kde tento režisér chodí na také kraviny. Staré opátstvo z jednotky malo silnú atmosféru a ponurosť, čo, ale tento internát rozhodne nemal. Keď som jednotke dal 3*, tejto môžem dať len silne 2*.

Octopus (2000)

Očakával som, že to bude brak, ale, že tá milá chobotnica tam bude len na chvilku a aj to matne a potom zasahujú už len jej vemená, pardon chápadlá, to je aj na takéto béčko veľmi malo. Kašlať na to, že je hnusne digitále, nič iné som ani nečakal, netočil to James Cameron, tak očakávania v mojom prípade neboli veľké. Že sa neberie vážne, to je len dobre a niekoľkokrát som sa pousmial nad dianím vo filme a práve takéto filmy by mali byt hlavne zábavne, keď všetko ostatne je lacné a brakovité. Ale čo filmu neodpustím je fakt, že som očakával oveľa viac akcie a dostal som hlavne prázdne reči a samú vatu a hlavne akcia  mala byť ťahúňom filmu, čo sa, ale nestalo. Slabé 2*.

Krokodýl 2 (2002)

Je to stále tá tupá vybíjaná, ktorá nemá už čo ponúknuť a takýchto filmov sa točí veľa a väčšinou s pofidérným výsledkom a tento je jeden z nich. Zabudnite na obsah, ten kto ho písal tento film nevidel alebo si šľahol niečo naozaj silne, lebo realita je úplne niekde inde. Krokodíl vyzerá smiešne, nereálne až hnusne a tie jeho výpady za korisťou ci vrtuľníkom, niekto tu ma fakt riadnu fantáziu. Tesil som sa aspoň na akčnú jazdu, ale ani tá nebola nejako dotiahnutá aspoň do priemeru. Len sa tu kričalo a ten kto mal zbraň, ten bol ťažký frajer. Postavy boli tupé, ale ich dialógy totálne jeblé, ako to počúvať, ešte raz, radšej by som si priložil zbraň aj ja. Vedel som do čoho idem, tak sklamanie sa nekoná, ale tomuto zázraku, viac ako slabé 2* dať nemôžem.

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)

Jednotka za veľa nestala, ale zaujímalo čo toto pokračovanie bolo horšie ako originál s J. Lo, alebo sa jedna o prekvapenie. Už. ale to, že je v čiernych  číslach nasvedčuje o slabej kvalite a to môžem potvrdiť. Tvorcovia si zas vymysleli rozprávočku, ktorou asi kŕmia svoje deti, keď nechcú zaspäť. Že v ďalekej džungli je rastlina, ktorá nám, ľudskému pokoleniu môže predĺžiť život, ale ako sa účastníci tejto výpravy presvedčili, že pred ľuďmi to už vyskúšali na sebe aj anakondy a tak o trápnu naháňačku bolo postarane. Je tu anakond viac, ale , že by bola častejšia atmosféra alebo napätie sa nedá povedat, práve naopak, tu už bol často videný riadny chaos a to hlavne tým, že nielenže je tu tých mrch veľa, ale aj postavy boli presne tak klišéovité, ako v takýchto filmoch bývajú a tak naozaj žiadna sláva. Potom prišla scéna, kde pariace sa anakondy vyrušili tí nešťastnici a to mi trocha pripomenulo jednu sečnú z Aliena, ale tá bola oveľa veľkolepejšia, ako tato trapošina. Uzavriem to, slabé 2*.

Čelisti: Pomsta (1987)

Myslel som si, že keď čeľuste tri bol riadny prúser, že ani toto pokračovanie vydarené nebude a nemýlil som sa. Okrem toho, že tu hra môj obľúbený herec Michael Caine, tak inač nemá čo ponúknuť. Nielenže celkom kopíruje predošle diely, ale aj triky ci herci sú na smiech aj keď jedna výnimka sa tu nájde, ale jeden herec nespraví nič, keď všetko ostatne je na hovno. Žralok bol fakt hrozne spracovaný, dialógy trhali uši a réžia s niektorými tými divnými strihmi mi prišla už dosť mimo. Trocha nadhodnotím, ale len kvoli Michaelovi, keď sa už rozhodol hrať v takej blbosti.

Ben (1972)

Potkaniar Willard nastavil latku dosť vysoko a tak pokračovanie malo čo robiť, aby bolo aspoň konkurencia schopný s originálom. Je tu neskutočne veľa logických lapsov a príbehovo je to tiež hrozne tupé. Lebo tisíce krýs a nik ich nevie nájsť, potom nápadnú obchodný dom, policajta a zas sa stratia, ako neviditeľný na úteku a to sa bavíme o veľkom počte hryzačov. Tento krát je tu aj prijemná rodinná linka, ale nechce sa mi veriť, že by rodina dopustila aby sa dieťa túlalo po stokách a neviem kde ešte a je vážne chorí a matka robí, ako keby sa jej to netýkalo a to synček príde dobou zad..aný až po uši a pohodička. Vážne po scenáristickej stránke to je hrozne debilné, ale aspoň sa pri tom divák vobec nenudí. Útoky krýs sú rázne a nekompromisné a bodycount je celkom slušný. Slabé 3*.

Dvojitý milenec (2017)

Je to neskutočná haluška a do poslednej chvíle som netušil či je to všetko len v hlave hlavnej postavy alebo sa niekto hra z jej mysľou tak dokonale, že aj divák môže mať z toho chaos v búdke. Film toho ponuka naozaj veľa. Hlavná postava je viac vyzlečená, ako oblečená. Sú tu aj dvojičky,  bozkávanie sa jedného pohlavia a aj iné praktiky, ktoré sa do komentára nehodia. No proste divák nemá šancu si ani na chvilku vydýchnuť, lebo čo i len jedna nepozornosť a divák bude viac zmetený ako bol doteraz. Film je plný halucinácii, bludov, ale ktoré prerastajú až k dojmu, že to môže byť skutočnosť alebo aj je?  Dlho sa mi nestalo, že som tak úpenlivo čakal na finálnu pointu, aby som konečne zistil, ako to s tými hlavnými postavami naozaj je. A pointa nie je až tak originálna a hádam ani zaujímavá, ale pri tak intenzívnom až heroickom  výkone postav aj deja je to aj tak jedno. Lebo režisér roztočil takú ohromnú jazdu plnú pocitov, ukážkovej kamery, strihov a aj vynikajúcej technickej podpory, že keby bol lepšie zvládnutý koniec, idem na najvyššie hodnotenie, takto za silne 4*.

Family Demons (2009)

Do poslednej minúty som nevedel kto bol vo filme väčší magor. Či tá alkoholička, ktorá sa nazývala matkou a dcéru zamykala na reťaz v kúpeľne. Alebo to bola už celkom zmagorena dcéruška, ktorá chodila po byte a mala silne halucinácie. Čí tá alebo tá, tá mladšia to mala mať po kom. Divák toho moc neuvidí, sú tu dve ženy, celkovo asi štyria chlapi, jeden dom s hnusnou kuchyňou a ešte hnusnejšou kúpeľnou a to som nezačal hovoriť o záhrade. Malo postav nie je problém, problém vidím v dejovej linke, bola tupá, nezaujímavá a hlavne nudne. Takéto filmy si za chvíľu budú púšťať deti v škôlke, lebo dospelým takýto druh filmu nemá čo ponúknuť. Ani herci sa nepredviedli v dobrom svetle a finálna pointa určite originálna nebola, aspoň ja som ju očakával, že sa niekto zobudí a bude to celkom... Ponaučenie filmu je to, že keď máte psychicky labilnejšiu priateľku, za žiadnych okolností nechoďte do nevýhodnej situácie, nemuseli by ste to prežiť. Slabé 2*.