• Mysteriózní

Frankensteinova pomsta (1958)

Ja nie som fanúšikom Frankensteina ale som fanúšikom Hammeroviek aj P. Cushing, tak je jasné že som dal možnosť aj tomuto filmu a nesklamal ma. Bola tu pochmúrne mrazivá atmosféra a ešte viac ju znasobovala silno duniva hudba, ktorá v niektorých fázach bola silno strašidelna. Silná atmosféra, dobre herecké výkony, mrazivá hudba. Jedna z veľmi vydarených Hammeroviek.

5 tombe per un medium (1965)

Tento film sa veľmi ťažko a pomaly rozbieha ani sa nedá povedať že by sa naplno rozbehol. Tento film vie pracovať z atmosférou,. Sídlo opradené temnou minulosťou, všade zapálené len sviečky a temný interiér aj exteriér hradu boli ukážkovo strašidelné a atmosfericke zároveň. Gotická kráľovná B. Steel aj tu ukázala svoje prednosti ale zas nemala veľa priestoru. Hudba je klasická nič výnimočne. Príbeh tiež nieje ničím originálny a je aj predvídaťelny. Posledných 15 minút to malo auru dokonalej strašidelnosti, ale ako celok bol veľa krát dosť nudný. Priemerný gotický horor.

The Devil Rides Out (1968)

Ch. Leemu táto rola neskutočne sadla, mam sním radšej Hammerovky gotické horory ale aj tu exceloval. Gotické horory vyhľadávam ale aj satanisticke filmy majú svoje čaro a tento je jeden z tých najlepších. Lebo je vynikajúco spracovaný, z dobrými hercami, silnou atmosférou aj svižnou akciou(naháňačka na autách) a príde aj samotný Satan. Tak čo si viac môžem priať. Len ten sabat mi pripadal malinko prestreleny a aj niektoré scény mali ďaleko do dokonalosti. Hudba bola veľmi dobrou súčasťou filmu. U mňa veľká spokojnosť.

Poltergeist III (1988)

Prvá vec ktorú som si všimol a to tie debilne sa chovajú postavy. Tie staršie dve časti boli priemerné a tato ťažko podpriemerna. Tu nič nefungovalo, scenár nedomysleny, spracovanie srsalo trapnostou a gicovostou, príbeh nemal žiadne predpoklady zaujať, lebo bol neskutočne fádny. Herci boli zlý, zlý,zlý. Žiadne napätie, atmosféra vôbec nič. Vyzeralo to ako keby som pozeral krvavú Mary .Jedine masky boli slušne a len za ne 1* viac si tento film nezaslúži. Veľmi zle ukončenie priemernej série.

Inner Demons (2014)

Nebudem hovoriť veľa, lebo by som veľa nadával a teraz na to nemám chuť. Neskutočne nudný film, bez gúľ, bez guráže a plný srackopudnych vymletych kecov, ktoré viedli k ďalším ešte horším dristom. Niekedy sa FF projekt vydarí a niekedy to dopadne presne ako tento nepodarok. A herci fuj ha ako keby som pozeral rodinné prípady a to nebol kompliment. Príbeh nič originálne, stále o tom istom všetko tu už bolo a aj oveľa lepšie spracované. Ale zato krvavé, dravé, drsné a premakane finále dávam 2*,keby bol taky celý film tak by som išiel aj na vyššie hodnotenie

Solange: Teror v dívčí škole (1972)

Keď chcete vedieť o tomto filme všetko tak Karlos80 to definoval presne. Tak ja len pár slov. Je tu veľa krásnych mladých dievčat a tak nechýbajú obnazene tela a dosť originálne delikátne vraždy. Je tu zdĺhavé vyšetrovanie a tomu je vytvorený najväčší priestor. Tu sa mi páčilo znázornenie policajných zložiek aj z vyšetrovateľom, že to nevyzeralo ako satira ale z vážnosťou. Kamera bola normálna, nič výnimočné. Film si ide po celú dobu v kľudnom tempe ako giallo je to dokonalé ale ako horor to rozhodne nie. Lebo vraždy bolo vidieť až na fotkách ale to asi kvôli ich nevšednému vykonaniu. Vynikajúce giallo ale z minimálnou atmosférou ale z hudbou dokonalé mrazivou.

Rituál (1973)

Tak toto bolo pre mňa neskutočné utrpenie. Tie spevácke a niekedy aj tanečné kreácie boli strašne trápne a u mňa bez účinku zaujatia. Totálne sprosté,naivné a nezmyselne spracovanie. Po scenáristickej stránke je to totálne nezvládnuté. Vidieť Ch.Leeho v sukni to bolo zaujímavé, ale tiež divné, ako celí príbeh. Rituál z N.Cagem je veľkofilm oproti tomuto braku. Malo filmov mám problém dopozerať, ale tento je jeden z malá, ktoré ma rozčuľovali primitívnym spracovaným. Za Ch.Leeho dávam 1*, ale u mňa strašne sklamanie, ale to urobilo asi aj to, že nenávidím muzikály. Dlho som tento film odkladal, ale mohol som aj dlhšie.

Vlkodlak (1941)

Veľmi skromná výprava.Niektoré herecké prejavy boli slabučké.Je tu park zahalený v hmle,rakva v dosť pochmúrnej márnici to zvyčajne u mňa vyvoláva pocit strachu ale v tomto prípade ma to nevystrašilo.Ale to asi preto,že hudba tu nebola zvlášť dobrá.Ale Mytológia okolo vlkolaka tu bola dobre vypovedaná.Maska vlkolaka bola Srandovné nedokonalá,ale že film má toľko rokov dá sa to pochopiť.

Oltre il guado (2013)

Prírodná scenéria nádherná.Film vie dobre narábať z atmosférou. Jeden človek,všade samí les a daždivé počasie,schátraná dedina a do toho všetkého znie zaujímavá hudba,ktorá sa sem hodila a atmosféru ešte znásobovala.Páčil sa mi fakt že nejde o FF projekt a kamera bola vynikajúca. Ked čítam tieto komentáre,vôbec by som nepovedal,že sa tu nič nedialo ale práve naopak.Zo zatajeným dychom som pozoroval hlavného hrdinu ako začína z tej situácie do ktorej sa nechtiac dostal šalieť a začína si uvedomovať,že mu začína isť o život.Nieje to krvák ale depresívna psychologická atmosféra tu je v silnom pomere.Vyvážený pomer strachu a napätia. Dialógov je tu veľmi málo a ani mi nechýbali.Za malo peňazí veľa atmosféry.

Vrah přichází v noci (2001)

Postavy nesympaticke a naozaj dost tupé.Scénar bol riadne nedomyslený a herci príšerní.Vraždy boli krvavo-efektné.Kamera bola na slušnej úrovni ako u Argenta som zvyknutý.A nemožem zabudnut na Goblinovu hudbu,bola slušná.Film bol rozťahaný a preto stopaž bola príliš dlhá.Zatial najhorší Argentov film,ktorý som videl.Vobec ma nebavil a to už mam z gialla niečo napozerane.