kjama

Česko

1 2 3 následující >>
    • 26.1.2014  01:43
    Enderova hra (2013)

Při čtení knihy mě napadlo přirovnání k Pánovi much, kdy jsou děti okolnostmi nuceny chovat se jako dospělí. Ve filmu takový dojem nedostanete. Kniha je psychologickým pohledem do mysli šesti (až více)-letého zranitelného a nejistého dítěte, film je zase čistokrevným sci-fi o záchraně země sebevědomým mladým mužem. Z knihy mnoho nezůstalo, kupodivu to ale vůbec nevadilo, protože film má spád.

• 26.1.2014  01:29
    Pán času (TV seriál) (2005)

Fantastic, Molto bene, Allons-y, Geronimoooo... Tak tento seriál je naprostá bomba a možná proto jsem se léta zdráhala napsat komentář. V Anglii vám dnešní čtyřicátníci potvrdí, jak se každý týden setkávali u televize a rodiče je pak strašením Dáleky zaháněli do postele. Nové série úspěšně navazují na starého Doktora a notně zvyšují tempo a efekty. Doktor, to není jen Tennant. Každý herec přinese něco svého a vy vždy uvěříte v Doktora nového. Těším se na dalšího, který je ohlášen, těším se na jeho nové vlastnosti a zlozvyky, nový jazyk a třeba i schopnosti. Uvidíme, jak to udělají s omezením počtu 13 regenerací :). Jediný mínus snad vyjadřuji Martě a Amy - obě nesnesitelné a obě už naštěstí pryč. Moc se mi líbí The impossible girl, takže Claro, doufám, že se Ti podaří udělat to výborné suflé :)

• 26.1.2014  00:38
    Hostitel (2013)

Bohužel, co fungovalo v knize nemůže zákonitě fungovat ve filmu (aneb, jak se z mé oblíbené knihy stala filmová slátanina). Ve filmu nechápu spoustu věcí. Za prvé je to unylý scénář unyle čtený herci jako v dabingu někdy z osmdesátek (tentokrát je to v anglické verzi snad horší, než v té naší). Pak jsou to maličkosti, které bohužel podpoří nereálnost příběhu. Proč proboha otevírá pusu, když si v hlavě povídá sama se sebou? Přece, když ji odhalí, tak ji zabijí. A ta škrtící scéna, panečku, to je to tak těžké zahrát to naštání, jako když hrál v Percy Jacksonovi? A co Emily Browning? Nezlobte se na mě, ale ta dívka měla vypadat jako blonďatý andílek ztělesňující všechnu křehkost Wandiny duše. Dále mi vadily rychlé střihy a pominutí pro mě důležitých scén (a zároveň lpění na scénách pro mě nedůležitých). Kulisy použili ty samé, jako při natáčení Duny před dvaceti lety. Pokud bych film viděla dříve než knihu, dostal by snad jen jednu hvězdu za scifi žánr a kniha by nedostala šanci. Druhá hvězda může být snad jen za Jeba a Iana, kteří se mi trefili do představy.

• 26.1.2014  00:08
    Breakaway (2011)

Tento film mě naprosto odrovnal v kladném slova smyslu :). Spojuje prvky bollywoodu s ledním hokejem. Je plný tanečků a zpěvů, dokonce i na ledě, touhy po uznání a snahy nalézt místo ve světě. Nechybí milostná zápletka a také závěrečný nervydrásající hokejový zápas. Kdo se chce pobavit, má rád muziku a hokej, je to film přesně pro něj.

• 26.1.2014  00:03

Konečně se divák dozví, jak to chodí s devadesáti procenty úspěšných středoškolských fotbalových hvězdičkek několik let poté. Hrdinou je kluk, který nic než fotbal neumí avšak fotbalová kariéra mu protekla mezi prsty. Je to také film o tom, jak moc je sport možností úniku odněkud ze zapadákova.

• 6.1.2014  22:43
    Velký sen (2011)

Film mě neoslovil proto, že vyučuji angličtinu a chodím na fotbal. Oceňuji předevšim jeho lehkost a nevtíravý humor. Fotbal je hra gentlemanů a tento film konečně neukazoval cestu za vítězstvím, ale spíše radost ze hry samotné, přátelství a fair play. Často jsem se přistihla, že se na film usmívám. A to další plus navíc je za skvělého Daniela Bruhla.

• 23.12.2013  22:44

Typický film pro teenagery o tom, že přijde nový student do školy a je naprostý outsider do té doby, než se nejlépe oblékne / zazpívá / zatancuje / zabojuje / zarapuje - doplňte si sami, podle filmu, který jste viděli. Dvě hvězdy dávám jen za tu vzpomínku na osmdesátky, přestože v mých letech už člověk spíš půl filmu trne, proč někdo už konečně nezavolá tu policii.

• 20.12.2013  12:47

Průměrný sportovní film. Těšila jsem se na víc rugby, místo toho jsem dostala film plný klišé s některými scénami převzatými z Prciček. Taky jsem na začátku filmu přemýšlela, jak se chlapec dostal ze Salt Lake City do Dunedinu na Novém Zélandě - proč proboha tancují Haka, malují si na tělo a modlí se v Maorštině? Takže Kapa o Pango Aotearoa!

• 3.11.2013  20:51
    Gravitace (2013)

Nádherné a uvěřitelné záběry z vesmíru. Skoro se mi zdá, že formát 3D byl stvořen právě pro tento film. Tři hvězdičky dávám za ten neuvěřitelný konec. Prostě nevěřím, že pouze po šesti měsících výcviku a rozpočítáváním by byla schopna přistát. Vlastně vůbec nevěřím, že by se Sandra do vesmíru mohla dostat, neboť tam jsou posíláni jen ti nejlepší z nejlepších po několika letech tvrdého tréninku. Souhlasím s názory astronautů, že film skončil bezvědomím Sandry a zbytek je už jenom sen.

• 10.10.2013  21:18

Star Trek: Do temnoty má vše, co by jste od filmu této série mohli čekat. Jako bonus je tu pak skvělý výkon v podobě britských herců Simona Pegga s jeho úžasným skotským přízvukem, Benedicta Cumberbatche jako temného záporáka a příjemné Alice Eve.

1 2 3 následující >>