• Pohádka

Pohádkář (2014) odpad!

Kdyby takhle skutečně probíhalo vyšetřování vraždy, tak daňoví poplatníci zapláčou. Já jsem Pohádkáře jako knihu četla asi před 14 lety a byť si ji už nepamatuju, tak vím, že mě děsně štvala. Film je na tom podobně...

Pozadí událostí (2022) (seriál)

Čvančarová s "Kamilem" fungují skvěle, ale sami to podle mě uchopili jako parodii. A zbytek ... seriál se zkrátka nedá postavit na strčení láhve do zadku.

Blondýnka (2022)

Herečka ztvárňující Marylin je fyzicky věrnou kopií. Bohužel snímek jako takový mě moc neoslovil. Příběh Marylin znám i s podrobnosti, ale pokud někdo ne, bude mít problém se orientovat. Vadilo mi střídání formátů, změny barevnosti. Rozvleklé scény, které můžete s klidem přeskakovat a nic vám neuteče.

Kurz manželské touhy (2021)

Na filmu je zajímavé pouze krásné prostředí resortu Svatá Kateřina a herecké obsazení. Jinak je plný plytkých replik, nesmyslného chování postav, ale i děje jako takového. Závěrečná scéna v recepci, kde Bartoška udeří Kotka, tomu nasazuje pomyslnou korunu.

Poslední závod (2022)

Na to, že je to film o jednom závodu a má hodinu a půl, tak člověka pohltí. Film je pojat jako vhled na smrt Hanče a Vrbaty skrz příběh Emericha Ratha a byla to trefa do černého.

Nejvyšší nabídka (2013)

Film jsem si užila. Kamera boží, úžasné herecké výkony, cit pro detail, umění. Ale dějově jsem ho asi čekala silnější. Už od poloviny filmu, tak nějak čekáte, kde na Vás ten kostlivec vypadne. Zároveň i některé repliky jednotlivých postav dávají tušit, jak se bude film vyvíjet, kdo je s kým a proti komu. Konečné vysvětlení je až na úplném konci filmu a už ho vlastně vítáte jako starého známého.

Iveta (2022) (seriál)

Po všudypřítomném promu, který tenhle seriál provázelo, jsem čekala víc. Skvělé výkony hlavní dvojice herců i celé "rodiny" Ivety, ale to je všechno. Velmi povrchní zpracování, které vám nedovolí se sžít nebo soucítit.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Film jako takový zachraňuje výkon všech hlavních protagonistů, kteří jsou herecky skvělí. Rozervaný Švehlík, asertivní Hofmann, drsný a přesto zranitelný Čermák nebo zmatený Pechlát. Hodně mě bavilo, že tam vyloženě štěky hráli i hodně slavní herci - Schneiderová (vedoucí obchodu), Hádek nebo Mádl (gayové). To bylo takové zajímavé zpestření. Jinak Hartl je šovinista, a to je bohužel na filmu znatelné všude.

Vyproštění (2020)

Supr kamera, silný příběh, sexy Thor a stejně to celý dohromady prostě nějak nefunguje...