Jeremiah Johnson (1972)

Duchem trochu Útěk do divočiny a trochu Tanec s vlky, ale ze všeho nejvíc nádherný film ze staré školy o jednom dávném traperovi, který se vydal hledat dobrodružství a možná i sám sebe na daleký sever. Robert Redford je duší i motorem celého filmu. Sydney Pollack pak jeho průvodcem.

Dlouhá míle (1989) (seriál)

Cesky serial o kterem jsem nemel poneti a okamzite si me ziskal.

Katka (2009)

Velice kontroverzní, proto nebudu svůj názor příliš šířit. Kdo je však největší oběť a chudák je to malé dítě. To nelze omluvit ničím.

Red (2010)

Výborná a vtipná odreágovačka. 80%

Protektor (2009)

Na české poměry nebývale nevšedně prezentovaný film. Podmanivé a chladné barvy, trefně vystihnuté vsuvky, které děj dobře doplňují a dokreslují a nakonec i promyšlený scénář. Jediné co mě na filmu trochu vadilo byly nemastné, neslané výkony hlavních představitelů. Marek Daniel mě připadá celou dobu spíše jakoby ve snu a Jana Plodková se zmítá někde mezi depresí a opojením. Možná to byl záměr, ale mě by filmu osobně více sedělo více emotivního projevu, protože příběh je zasazen do možná nejhoršího a ne až tak vzdáleného soudobí české historie, kde se ukazuje spousta vlastností české mentality od kolaborace, přes provokaci až k Operaci Anthropoid a přímé protiakci odporného nacistického režimu. Názor ať si udělá každý, ale filmu stále ještě něco chybí, nějaký vyšší přesah a hloubka.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vizuálně dokonalé! Příběhově však již trochu slabší, ale přesto skvělý film! 85%