13. komnata - 13. komnata Jiřího Berouska (2014) (epizoda) odpad!

Obávám se, že toto nebyla třináctá komnata, ale spíš reklama na cirkus, což se mi příčí. A co se týká lásky ke zvířatům...., kdyby z nich rodina neměla takové zisky, jaké má, myslím si, že by se zvířecí láska "smrskla" jen do pár domácích mazlíčků. Věci by se měly nazývat pravým jménem. Jiří B. je opravdu zdatný komediant, nevadí mu do kamery sdělit, kolik jsou denní náklady, ale pokud toto řekne, měl by tedy informovat i o výdělcích. Navíc ponechání mužství medvědovi Johnymu - proč asi. Berouskovi budou přeci časem potřebovat další mláďata. Jak průhledné. Jinak mladý J.B evidentně ze zranění (o kterém se v podstatě tato komnata točila) žádné trauma, ani žádný jiný blok nemá. Mělo by se to tedy točit spíše o jeho sestře, která na tom byla daleko hůř, ale ta do kamery neřekla ani ťuk. Takže rovněž žádná "třináctka". Upřimně přemýšlím, o co vlastně šlo?! Opravdu mi vychází pouze tato varianta.

Definice lásky (2012) (TV film) odpad!

Tady ani soucit nepomůže, ani jméno Viewegh. Pořád jsem hledala, za co bych dala alespoň tu jednu, ale nic jsem nenašla.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Opravdu jsem dokoukala jen silou vůle. S Tarantinem to nemá naprosto nic společného. Jedna hvězdička snad ze soucitu.

Velký Gatsby (2013)

Schválně jsem se dívala po té na Gatsbyho z roku 1974 s Robertem Redfordem a myslela jsem si, že Di Capria převálcuje. Hodnotila jsem jen herce, vůbec ne techniku atd., protože to by bylo nefér vzhledem skoro k 40-ti leté proluce. a spletla jsem se. Leo byl pro mě daleko věrohodnější, nemůžu si pomoct. I Daisy byla tady lepší. Mia Farrou (z roku 74) moc přehrávala. Souseda - vypravěče bych hodnotila tak na stejno.

Rváčův deník (1995)

Wow, Leonardo je úžasný. Teď si dovolím pominout děj filmu, zkrátka jsem se opět přesvědčila, jak je Leo nadaný herec a to ještě před Titanicem. Během dvou let natočil čtyři velmi zásadní filmy se zcela rozlišnými charaktery. 1) "Dospívání po americku" - mladíček, který má nelehký osud se svým tyranským otčímem....2) "Co žere Gilberta Grapea" - kdy jsem nejdřív nechtěla věřit, že Leo hraje retardovaného - každé gesto bylo tak věrohodné...3.) "Ůplné zatmění" - kde se zase představí jako prokletý básník, možná nadaný, ale neuvěřitelně drzý Arthur Rimbaud, kterému není nic cizí včetně homosexuality se svým chlebodárcem Verlainem...4.) "Rváčův deník" - kde zase přesvědčivě zahraje feťáka. Tak mladý Leo a už v tomto věku takové herecké "koncerty". Čtyři naprosto rozdílné a přesvědčivě zahrané charaktery od sotva dvacetiletého kluka. Neumím si představit jiného herce, který by všechny čtyři role tak dokonale a výrazně ztvárnil. Pak samozřejmě následují další skvělé filmy, ale v tuto chvíli jsem se zaměřila na "předtitanovské" období.

Sicilský klan (1969)

45 let starý film, který se nedá snad nikdy okoukat. Skvělé herecké trio doplněné úžasnou hudbou. Samozřejmě, že ženskému zastoupení ke konci možná ukápne slza (Delon je zkrátka Delon), ale ta slza ukápne i proto, že tito Páni herci už nic takového nenatočí. Pokud je repríza, nenechám si ji ujít, ale pro jistotu mám tento film i v PC.

Školní výlet (2012)

Mám pocit, že většina diváků, jak si přečte jméno režiséra Olmer, Troška, nebo scénář Magnusek, tak okamžitě píší odpad, aby snad nevypadli z davu. Těmto pánům jsem dala taky pár odpadů, ale taky pár dobrých hvězdiček. Zde bych normálně dala tak 2-3, ale rozčiluje mě konkrétně a evidentně absolutní neúcta ke stáří, že tito lidé mají také ještě nějaká přání a bohužel málo času. Staří, tlustí, scvrklí, neslyšící, zapomnětliví - popř. nemluvící budeme všichni. Některé názory komentátorů mi přijdou jako výsměch stáří a naprosté nepochopení ničeho. Zcela souhlasím s názorem, že tento film není pro mladé, stejně tak jako tato země není pro staré - bohužel v obou případech. Přestože nepatřím ani k jedné skupině a jsem spíše střed (nad 40 let), tak mnou prochází hrůza, co si o nás budou myslet (hlavně jak se budou chovat) za 30 let naše děti - v odpadových komentářích je jasný příklad.

Chicago (2002)

Proč se někteří dívají na muzikály, když je nesnáší? To mi nejde na rozum. Koukám se na filmy, které mými oblíbenci jsou kladně hodnoceny (někdy se s nimi také neshodnu), ale třeba nekoukám na sci-fi, tak je ani nehodnotím. Hodnotila jsem jen ty, které jsem již kdysi viděla. Chicago je doslova vulkán, jiskření, tobogan svižného děje. Nejoblíbenější scéna je 6 vražedkyň v cele, kdy se vyzpívávají ze svých zločinů.Velmi působivá nejen píseň, ale i choreografie. Jediná Hunyak - maďarka má při tangu jako znamení neviny bílý šátek (ostaní mají červený). Také jako jediná s ostatními nezpívá. Překlad proslovu, který měla v písni "Cell Block Tango" je "Jak jsem se tu ocitla? Říká se, že můj slavný milenec držel mého manžela, zatímco jsem mu uťala hlavu. Ale to není pravda. Jsem nevinná. Nevím proč Uncle Sam tvrdí, že jsem to udělala. Snažila jsem se to vysvětlit na policii, ale oni mi nerozuměli".

Láska nebeská (2003)

Nechápu tak vysoké hodnocení. Jednu dávám snad jen za herecké obsazení. Neustále jsem se koukala, kdy už bude konec a čekala, zda mi něco zajímavého neuteče....a nic. Dost předvídatelný - nekonečný konec. O vánocích bych ho nechala maximálně jako kulisu, když se budu v kuchyni otáčet a nevědět co dřív, ale ani to nelze s určitostí říct. Jinak dobrovolně už ho sledovat, to ani náhodou.