V peřině (2011) odpad!

Zločin proti lidskosti má konečně jméno !

Gekidžóban Naruto: Šippúden – The Lost Tower (2010)

Tenhle filmík je už fakt moc připitomělá pohádka o naivní princezně s těma nejtěžšíma klišé.. navíc i hlavní záporák je celkem nevýrazný a jeho loutky taky nejsou zrovna moc propracované. Naštěstí to tu nějakym způsobem zachraňují právě bitky, respektive režie, která i z nezáživných držkovrutů dokáže udělat podívanou u které budou mít oči co dělat ! Jinak ale těžkej průměr, který si vychutnají jenom zarýtí fandové.

Terra Nova (2011) (seriál) odpad!

Hej... tohle fakt ne...

Ano hi mita hana no namae o bokutači wa mada širanai. (2011) (seriál)

Silný příběh o tom, jak se dětské party trhají a jak k sobě po letech opět nachází cestu skrz ducha slečny, která kdysi bývala členkou jejich spolku Great Peace Busters. Pokud se vám některý z výše popsanych motivů zamlouvá, nevidim důvod, proč se na tenhle kousek nepodívat. Zpracování je na špičkové úrovni a poslední díl je samozřejmě takový, jak ho každý očekává... ale myslim si, že v tomhle případě o originalitu ani moc nešlo.

Clannad - After Story (2008) (série)

Druhá série, díky tomu, že opustila jen high school eventy a odehrává se převážně v době, kdy postavy už střední vychodily, je o dost zajímavější a taky lepší. Lepší v tom, že se konečně příběh posouvá o dost dál. Navíc se tu brutálně tlačí na pilu, aby z vás příběh vymačkal co nejvíce slz .. a celkem se to i daří :) Mnoho lidí nesnese twist v "posledním" díle (po 22 jsou ještě dvě epizodky, z čehož jedna se odehrává v mírně alternativní realitě a druhá je jen rekap celého Clannadu)... z počátku mi to taky lezlo všema tělníma otvorama, ale nakonec, když vezmete Clannad jako celek, tak to tam zapadá úplně v pohodě. Animace a kresba je tu ještě o jeden level výš, než v první sérce, takže se na to hodně pekně kouká.. ovšem doporučuju koukat s plnou krabicou papírových kapesníků (a na honění fakt nebudou) !

Beelzebub (2011) (seriál)

Oga je sympaťák jak cyp.. sice je mírně natvrdlej, ale koho to sere, že jo ! Beelzebub je v první řadě klasický komediální seriál, odehrávající se na střední škole... no a potom jsou tu démoni a bitky. Někdo si může stěžovat na jistou monotonnost, kdy přijdou nabušení frajeři a házej hlášky o tom, že jim nikdo nikdy tu jejich žlutou prdel nenakope, ale Oga je vždycky seřídí jak hodinky ze Schweizu (nebo spíš zřídí?). Ale jak říkám, v prvé řadě jde o komedii, a zdejší humor(t) mi sedí náramně skvěle. Co se animace a kresby týče, tak se to řadí někde k průměru. Prostě a jednoduše, pokud máte rádi high school animéčka, kde se nejedná v prvé řadě o romanci, ale o bandu dementů, kteří si rozbíjejí ciferníky, tak se nemáte čeho bát, bo Belboo vás drapne za kule a jen tak nepustí !

Krvavý stát (2011)

Škoda toho vyměknutí v samotném závěru...

Clannad: Mō hitotsu no sekai, Tomoyo hen (2008)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle "jeden díl" mi přišel o dost lepší, silnější a uvěřitelnější, než celá první sérka seriálu. Ono i vztah dvou hlavních protagonistů je takový přirozenější a člověk se v tom lehce najde. Závěr potom je velmi příjemný a mám za to, že vyvolá emoce i u těch největších zapruzenych bručounů ! Animaci a kresbu netřeba moc chválit, je to OVA, takže je se jedná o top notch produkci. Doporučuju každému good-for-nothing typovi :)

Vem si mou duši (2010)

Je to hloupé, až moc hloupé.. ale Craven holt umí točit tak, aby to alespoň nenudilo. Kdysi dávno jsem koukal na dost podobný film, a to bylo v porovnání s tímhle k uzoufání nudné (nemluvě o hlouposti). A já od tohodle slasheru upřímně neočekával vůbec nic. Možná proto mě nakonec tahle hloupost pobavila :)

Cesta bojovníka (2009)

Merantau se dá dost dobře přirovnat k pornofilmu. Proč? Jelikož kvalitu scénáře a herecké výkony všech zdejších lidiček stojí za kupu hnoje složeného ze všech možných sraček živočišné říše. A teď se můžete zeptat, co tu melu za hovna... že pornáče maj alespoň kvalitní šukání, a že právě to šukání je ten důvod, proč se někdo na pornofilm podívá. To samé je i u mlátiček... jenomže v žádném pornáči, který má přes 100 minut se nesetkáte se situací, kdy první skoro hodinu čumíte jen na tragické herecké výkony a odehraje se tam všehovšudy jedno 2minutové píchání... tady to tak bohužel je. Až na to, že místo píchání se tu rozdávají držkovruty. První hoďka je prostě odpad, nanejvýš jedna hvězdička. Ve druhé polovině si to ale vynahrazuje více než dobře ! Jelikož se tu z 90% rozdávají kopačky na solar a jen z 10% se tu někdo marně snaží o herectví. Konec je ta největší tragedie vůbec... ne v tom smyslu, že by to nějak šíleně tragicky vyústilo (hmmm), ale v tom, že se tam ve vás herci snaží vyvolat emoce.... já neměl ani na krajíčku. A to jsem viděl tu kratší verzi... když vezmu v potaz, že v těhle případech se zkracuje spíš děj, aby se mohly akční scény dostat do popředí, tak režisérskou verzi nechci NIKDY vidět... to bych asi doopravdy umřel.