Kite Liberator (2008)

Tak pokud jsem u prvního Kite kritizoval scénář, tak beru všechno zpět... tohle je tak naprosto přeplácaná, klišoidní demence, že to svět neviděl. Scifi zápletka mě srala a přišla mi až moc WTF. Jediné, co se dá vyzdvihnout, je animace a akční scény, které jsou na velmi vysoké úrovni. Všechno ostatní stojí za kravskou píču... bohužel.

Kite (1998)

Dal bych klidně i plny počet, ale ten scénář je těžce předvídatelny už hned od začátku... i když minimálně jednoho překvapení se mi dostalo (schválně, kdo bude tak bystrý, že by to předpokládal dopředu). Jinak je to páradní temná podívaná, která je nadprůměrně brutální a i ta erotika (hmm, mno spíš regulérní péčko) sem padne jak prdel na hrnec ! Jo, a ještě nechápu, proč tady ostatní bečí nad tím, že je kresba odfláknutá... naopak, je minimálně alespoň pekná a k atmosféře sedne jak ulitá. Vzhledem k tomu, že Hollywood by rád natočil live action adaptaci, tak mrkněte na originál, ať můžete srovnat ... péčka se v Hollywooďáku určitě ale nedočkáme :))

Monster (2004) (seriál)

Monster je jedno z těch anime, které klidně můžete doporučit každému. To hlavně kvůli netradiční kresbě, kde nenajdeme žádné klasické trademarky anime seriálů (obrovské oči a holky s čtyrkama kozama minimálně) a taky díky skvělé detektivní zápletce, kde musí jít klobouk dolů. Když jsem si o tomto seriálu sháněl nějaké info, tak mne okamžitě zaujal jeden "postřeh", který v podstatě říkal, že "Monster je Death Note, minus nadpřirozeno". Zpočátku to tak sice vůbec nevypadalo, ale nakonec musim dát majiteli výroku za pravdu. Ono opravdu není zavhodno se nechat nějak otrávit tou černobílou šablonou postav... stačí si uvědomit, že tenhle seriál má 74 dílů proto, aby se mohl pořádně rozvinout jak příběh, tak i samotné charaktery, a věřte, že je na co koukat. Jak už tady ostatní zmínili, tak se poměrně velká část seriálu odehrává v samotné Praze a tvůrci si dali hodně moc záležet na autenticitě... teda až na pár kiksů, a to do toho nepočítám tu brutálně lámanou češtinu (kterou naopak považuju za velký klad, který celkem i pobaví) :) Co se animace a kresby týče, tak ta je TOP NOTCH, opravdu není co vytknout, naprosto sedne a zejména v posledních 5ti dílech je až filmová. Pokud vás toto anime prozatím míjelo a líbí se vám Death Note a temné detektivky s pointama, kde vás mrazí v zádech..... jo a obrázkové pohádkové knížky ... tak koukejte koukat Monster !

Green Lantern (2011)

Asi příjdu o třetinu bodů, ale Lantern se mi líbil o krapet víc, než Captain America ! Člověk prostě musí akceptovat, že jde na komiksovou hloupost, která má pekné triky a sympatického hlavního hrdinu, a bude se bavit královsky (... teda pouze za předpokladu, že nebude mít v polovině plnej močák, že jo).

Hajate no gotoku! - Season 2 (2009) (série)

Hayateho se ujalo nové studio a kvalita animace a kresby šla nahoru ! Navíc se vyznění celého seriálu více než mění... už to není hlavně o šílených zápletkách naplněných odkazy na jiná anime plus absurdní humor. V případě druhé série se více tlačí na romantickou linku, a kupodivu to i celkem dost prospívá. Jo a ještě jedna poznámka, v úplně posledním díle si nejde nevšimnout vlajky České republiky.... taková bombshell trivia na závěr !

Mechanik zabiják (2011)

Tak teď už o Expandables 2 strach opravdu nemám :)

Hajate no gotoku! - Season 1 (2007) (série)

O ději se tu rozpovídávat nebudu, jelikož to za a) udělali už lidi přede mnou a za b) fakt to nemá smysl, bo Hayate je over-the-top absurdní komediální seriál, ve kterém je možné úplně všechno ! Navíc, kde jinde funguje jako vypravěč Santa Claus? Kresba a animace je přesně taková, jakou byste si u tohodle 52 dílného seriálu plného humoru (a tak samo i výživného humoTu) představovali. Za mě rozhodně palec nahoru a hned jdu nakoukávat druhou sérku. Pokud neberete vše okolo sebe tak úplně vážně a rádi se zasmějete i úplnym nesmyslům, nad kterým intelektuálové jen kroutí hlavama (to protože jak všichni dobře víme, intelektuálové jsou lidé stylově uzavření, tudíž i dost omezení), tak vás Hayate chytne a nepustí !

Méďa Béďa (2010)

Zestárl jsem o 150 let... mentálně dozadu !

Jattáman (2009)

Naprosto střelená, infantilní a těžce úchylná podívaná, která Miikemu očividně sedle lépe, než dětská (či dědkovská, dle gusta) prdel na hrnec !