Píseň lásky samotářky (2004)

Alkohol teče proudem a kouře je všude, jako by se pěkně zatopilo pod kotlem. Asi takhle bych popsal dva hlavní hrdiny profesora angličtiny Bobbyho a jeho prapodivného žáka Lawsona. Náhle se k nim ale přistěhuje půvabná Pursy a jejich život se začíná měnit. Můj oblíbený J. Travolta a S. Johanssonová excelují a tak trochu v pozadí Gabriel Macht. V průběhu celého filmu výše zmínění „opilci“ citují jednu známou osobnost za druhou, až vše dojde k závěrečné scéně. Ta pro mě byla tak překvapivá a smutná, že jsem i slzu uronil. Podle mě je to jeden z nejdojemnějších filmů vůbec a taky jeden z nejlepších filmů s Travoltou..

Krvavý diamant (2006)

Když jsem viděl Leonarda Di Capria v nově zpracovaném Romeovi a Julii, říkal jsem si, že věrohodněji už hrát neumí. A vida, opět mě překvapil. Tahle role “hajzlíka“, který se snaží za každou cenu získat diamant, mu opravdu sedí. Až do závěrečných scén jsem si myslel, že s nálezem uteče, ale jak to tak vypadá, tak mu během posledních chvilek života cosi dojde..cosi o životě a o tom, jací mají lidé být a jak se mají chovat k druhým.

Saw 3 (2006)

Největší masakr, co se týče brutálních smrtí, který jsem v poslední době viděl. Po shlédnutí prvních dvou dílů jsem byl namlsaný na trojku a moje předtuchy se vyplnily – smrti jsou propracovanější a děj doplňuje předchozí dva díly přesně tam, kde měl nejeden divák mezery. Otevřený konec ale ve mně vzbudil docela velký strach, co tvůrci vymyslí na příště..jestli teda nějaké příště vůbec bude..

Bezva vejška (2006)

Když jsem o tomhle filmu slyšel poprvé, říkal jsem si, že je to zase jedna z parodií, tentokrát parodie na normální život. Vůbec jsem ale nelitoval, když jsem se nechal ukecat na tvorbu titulků k tomuhle filmu. Je to zatraceně dobrá komedie, kde se kluk, kterej se nedostal na vysokou, nejdřív snaží oklamat rodiče, ale nakonec se z toho vyvrbí pokus o založení vlastní vysoké školy, což by asi strašně rád udělal každý, kdo někdy byl v podobné situaci. Adam Herschman tady představuje pro mě tzv. „absolutní“ zábavu. Ve filmu je taky docela důležité sledovat, co se děje v pozadí, to se pak budete bavit o to víc. Je sice snadno čitelné, kterým směrem se film bude vyvíjet, ale i tak jsem se bavil od začátku do konce a hlavním aktérům fandil.