Czech Made Man (2011)

Nehledal bych v tom nic složitýho. Je to prostě příběh o životě nahoru a dolů. Způsob vyprávění je.....nebo vlastně není....pro inteligenty...ale zaujmout dokáže. Scénář: *****, Režie: ****, Hudba: ***

Street Kings (2008)

Zrada je svině. A přichází odevšad. Nevěřte svému kamarádovi. I když je to člověk, za kterého byste dali ruku do ohně....abych se přiznal, myslel jsem, že Keenu Reeves už v akčních filmech hrát nebude. No a on nakonec zase pozitivně překvapil:-)

PIKO (2010)

Tak moc jsem se na Piko podle ukázek těšil. Tak moc. No a ono to nakonec přišlo. Abych se přiznal, nevěděl jsem, co čekat - plynulý hraný film, nebo dokument. No a pak to přišlo. Usedl jsem, zapnul...no a..narazil. Piko si není jisté, jestli je dokumentem, nebo hraným filmem. Brouzdá na pokraji. Na hraně. Jenže na této hraně si mohou dovolit brouzdat pouze mistři. Tady vidím největší problém. Tomáš Řehořek se evidentně snaží, jenže já mu to "nežeru":-( Příběhy, které chce autor zfilmovat, jsou chytlavé, poutavé a mají něco do sebe. Hudba už tak moc nezapadá, někdy dokonce vadí....jenom režii nemám skoro co vytknout.. Piko je pro mě tedy jedním velkým zklamáním. Čekal jsem bombu...bombu, která nepřišla.

Maturiťák (2011)

Romantika. No, většinou je opravdu jednoduché mě na něco podobného "nachytat". Tentokrát se to však nepovedlo. A kdo ví, čím to bylo. Možná, že to je tím, že můj maturák jsem si neprožil tak, jak jsem o něm dopředu snil. Možná to je tím, že doba po maturáku uplynula jak voda a já jsem se vlastně nikam zvlášť lidsky nepohnul. No a možná to bude tím, že je tenhle filmek nedokonalý jak po stránce režie, hudby, ale i všeho ostatního včetně scénáře a vlastně hlavně scénáře. Ten totiž dle mého značně pokulhává. No a herci se pak mohou snažit jak chtějí, ale napravit to prostě nemohou. A nic na tom nezmění ani to, že Thomas McDonell je docela hezký dlouhovlasý klučina. Prostě a jednoduše - bohužel..

Bastardi (2010)

Příběh o životě, o romech, o pomstě... Podle mého názoru ale zpracování pokulhává daleko za laťkou, kterou nastolila hudba. Hudební doprovod je na vysoké úrovni. To je ale skoro všechno. Když vás asi 100x během filmu tvůrci vykolejí tím, že hovory jsou dabované, ale tak okatě, že to opravdu ruší, hodně se bojím usednout do křesla a pustit si pokračování Bastardů..sečteno a podtrženo - potenciál, který Bastardi měli, byl naplněn jen ze zlomku....

V dobré společnosti (2004)

Pcha.."V dobré společnosti"..hodně oddechová věcička, která ale z pohledu Tophera Gracee není vůbec oddechovou. Maká a maká a k čemu mu to je?? Jestli chcete film, u kterého nemusíte nic řešit, tohle je to pravé..trocha sportu, trocha rodinných záležitostí, trocha mezilidských vztahů, trocha pracovní politiky a trocha lásky..

Orphan (2009)

Je mi to líto, ale musím dát *****. A je mi to líto proto, že jsem zde viděl hned několik nedokonalostí a hlavně několik opravdu strašných neduhů, které vidíme v hororech hned tu a hned zase támhle. SPOILER: Nádherným příkladem je odchod bez jakékoliv větší akce po propadnutím střechou těsně před koncem filmu. Jinak co se týče režie nebo herců, nemám vůbec co vytknout. Ale vůbec. No a hudba? Hudební doprovod byl právě tím, co mě usazoval do křesla nejvíc. A to, že jsem rozuzlení už zhruba od tří čtvrtin filmu tušil?? No a co.... Pozitivně také hodnotím to, že se tvůrci nebáli někoho z hlavních hrdinů nechat zemřít.

Dluh (2010)

Nevěděl jsem, co čekat, když jsem usedal do křesla v kině. Nevěděl. No a chcete vědět, co ze mě vyletělo jako první po skončení filmu? "Svině!!". Je to hodně silný snímek. Snímek o válce. O válce ale pouze nepřímo. Přímo ale o rozhodnutí, které ovlivnilo všechno. Které ovlivnilo život několika lidí. Které ovlivnilo ale i smrt několika lidí. Od chvíle, kdy se zorientujete v úvodním povídání KDO JE KDO, příběh vás jakoby vcucne. No a nepustí. No a doufám, že nebudu sám, když napíšu, že když film už už končí, vlastně ještě pokračuje dalším příběhem. Režie: *****, Scénář: ****, Hudba (nebo spíš hudební doprovod): *****, Herci: ****. Celkem cca 90%. K pěti hvězdám ale ještě kousek chybí. A dost možná proto, že bych toho bastarda zabil hned zkraje a byl by klid. No a detail na závěr...o Miramaxu jsem dlouhou dobu pořádně neslyšel a tady...jsem rád..pro mě..jsou zpět:-)

Poslední dům nalevo (2009)

No a je tu další Rape and revenge..tenhle filmek mi byl doporučen, že je podobný Jezeru smrti. No už začínám mít toho veškerého a všudypřítomného znásilňování dost. Už mi to přijde, jako by chtěli tvůrci říci, že je to "normální". No a to si snad dělají srandu. Hnusí se mi to!! No ale abych se dostal k hodnocení snímku jako takového - v titulcích jsem zahlédl jméno Wes Craven. Že by se zase jednou podílel na něčem pořádném? Začátek je sice tak trochu fádní, ale od scény RAPE samotné se ve mně nezastavil pocit očekávání něčeho hrozného a napětí odešlo to tam až na konci.....proti zpracování némůžu říct skoro ani Ň..jen..RAPE scéna by se dala pojmout jinak.