Zmizelá (2014)

Já se prostě bavil. Od začátku po konec je to jízda. Každá věta je důležitá, na chvilku opustit děj se nevyplácí. Jak je poslední dobou zvykem, film začíná stejnou scénou jako končí. Ale stojí to za to. Není to ohrané. Stále ne. A když říkám ohrané, už jsem se nemohl dočkat, až zase někde zahlédnu Bena Afflecka. Jeho role ve starých dobrých filmech jako Dogma, Armageddon, Clerks či Pearl Harbor se mi zatraceně líbily. A stejný názor mám i o Gone girl. A je to jenom shoda náhod, že v roce 1997 už Affleck hrál ve filmu Chasing Amy? Scénář: ****; Režie: ****; Hudba: ****; Herci: *****

Muži v černém (1997)

Jako by to bylo včera, moment, kdy jsem se díval na první díl Men in black. Zíral jsem, co všechno je možné natočit a z čeho všeho si dělat srandu. Trefa do černého. Nic podobného jsem ještě neviděl. Takhle po letech už film znovu vidět nemusím. Nebo aspoň by to pro mě už nebyla taková bomba. Klasika to ale je :-)

Jackass: Děda Mizera (2013)

Zklamání. A to veliké. Nuda, nuda, nuda!!! Těším se, až se Johnny Knoxville se svou partou zase vrátí ke klasice. To jo. Tohle je ale hrůza :-(

Neslušný návrh (1993)

Dost šílený zamyšlení nad možnostmi lidského rozhodování. Redford a Harrelson představují hereckou klasiku, Moore zase zatraceně sexy holku. Uvěřitelnost snímku řešit nebudu. Ani nechci. Určitě by se dal film natočit tisíckrát lépe. Ale. Nikdo podobný nápad neměl. A upřímně - tohle mě dokázalo rozsekat. FIlm jsem viděl poprvé před více jak deseti lety, nyní jsem si ho připomněl a pořád ve mně vyvolává stejné pocity. Spoustu pocitů. Kladných i záporných. Každý nechť posoudí sám, zda je vinen ten, kdo neslušný návrh podá, či ten, kdo ho přijme, nebo dokonce ten, kdo s ním souhlasí.......to je stejné jako u příběhu, který často slýchám na různých školení. Na jedné straně řeky je muž, na druhém břehu jeho žena a další muž. Na první straně se stane nehoda a zřítí se dům, ve kterém muž je. Jeho žena zřícení vidí a chce jít svému milému na pomoc. Jedinou loď široko daleko ale vlastní onen "cizí" muž a ten ženu převeze pouze když se s ním vyspí a tím podvede svého muže. A teď babo raď........co dělat? A v případě, že se s ním vyspí, tak kdo je ten zlý?

Poker Night (2014)

Pokerový večírek mě trochu bolel. Byly chvíle, kdy jsem si mohl v klidu zdřímnout. Pak se ale zase děj rozjel a každá vteřinka byla pro další chápání strašně důležitá. Některé části mi připomínaly Zelené peklo s mým oblíbeným Travoltou. Propletenost a zvraty, to je vlastně to jediné, co si z "Pekla" vybavuju. A vlastně ani nevím, jestli jsem udělal dobře, že jsem si nečetl popis "večírku" dopředu. Podle názvu jsem očekával něco jako "Oko bere". Nakonec jsem ale vlastně rád. Pouhý poker by nenabídl zamyšlení, zápletku, střílečky, pátrání, napětí, dobrou hudbu a tak dále a tak dále. Scénář: ***; Režie: ***; Hudba: ****; Herci: ****. Mít škálu hodnocení do deseti hvězd, je to čistá 7.

Superman 2 (1980)

Puvodni Superman proste ma neco do sebe. Ma sve kouzlo. Ch.Reeve to dava nejlepe ze vsech!

Pošli to dál (2000)

Tlak na city. Jasně. Ten je tady vidět hned od začátku a až po úplný konec. Ale je to nádherné. "Pošli to dál" jsem si opravdu užil. Nechal jsem se ždímat, nechal jsem si film vlézt až do nitra duše. Jasně, někdo může říci, že je to celé nemožné a nereálné. Ale proč se nezasnít? Vždyť celý příběh je založený na pomáhání druhým. A to se mi moc líbí. Celý ten líbivý ansámbl kolem je krásný, seč neuvěřitelný. To je pravda. SPOILER!! Akorát konec je dle mého názoru naprosto zbytečný. Kdyby celá scéna s pomocí bližnímu svému vygradovala v opak (uzdravení), přece by se taky nic nestalo. A navíc by to podpořilo myšlenku, že pomáhat ostatním je dobré a bez větších následků. Kevin Spacey, Helen Hunt i mladý Haley Osment hrají skvěle a uvěřitelně, hudba taky skvostná, co víc si přát. Režie: ***; Scénář: ****; Herci: *****; Hudba: ****; Příběh k zamyšlení: *****

Válka gangů (1999)

Presne jak uz tady nekdo zminil: "Neurazi, nenadchne. Idealni na zaplacnuti destiveho odpoledne." Skoda, ze ja nechtel vyplnit nudu, ale chtel se bavit.

Machete zabíjí (2013) odpad!

Rordigueze mám hodně rád. Ale tohle přehnal. Jasně, co film od pana Roberta, to béčko, ale dřív prostě točil líp. A s Tarantinem to bylo dřív prostě skvělý. No a český dabing tomu všemu nasadil korunu!

Den pro mou lásku (1976)

Velke prekvapeni! Z te doby bych cekal filmy uplne jineho razu..prijemne a mile zamysleni. Smutnohra silenyho razu. Kdo vi, jak by se clovek v tehle zivotni situaci choval...