Bez soucitu (2010)

John Travolta je holt můj oblíbenec dlouhá léta. Opět dává zapomenout špatným volbám v některých filmech, jako je třeba Bojiště Země. Tady nemůže být řeč o frašce na film. Akce střídá akci..jen už tak trochu nemůžu uvěřit, že šestapadesátiletý J. Travolta zvládá umění boje natolik, aby vyřídil partičku mladíků:-(

Tajemné okno (2004)

Johnny Depp mě málokdy zklame. Tenhle filmek jsem si poprvé pustil v jedné chatě na samotě a musím říct, že ve mně zanechal dojem. Pointu jsem do poslední chvíle netušil, i když mohla být zřejmá daleko dříve. A za to jsem vlastně i rád. Prostě jsem se nechal unášet dějem, který nejde ani naznačit. Všem fandům J. Deppa nelze než doporučit. Občasná "slepá/hluchá místa" mi tentokrát vůbec nevadila.

Black Books (2000) (seriál)

Black Books, těžko by se mi tento seriál mohl vyhnout. Když jsem shlédl první díl, nevěděl jsem, jestli si tvůrci dělají srandu, nebo to myslí vážně. Od druhé čtyřiadvacetiminutovky jsem již na pochybách nebyl a seriál mě pohltil tak, jako dlouho předtím žádný. Anglický humor se zde doslova předvádí světu, zážitek to pro mě byl navíc umosněný o to, že jsem zrovna v tu chvíli začínal psát svou první knihu:-)

Akta X (1993) (seriál)

Na tomto seriálu jsem doslova odkojen. Pokaždé se celým dílem táhlo misteriózno tak, jak jsem do té doby nebyl zvyklý. O kousek dál se pak vydal ještě další snímek na pokračování - Krajní meze, ale musím uznat, že Akta X jsou u mě v srdci zapsány více.

Sedm (1995)

I když mi není téma filmu zrovna příjemné, musím uznat, že myšlenka a zpracování je naprosto skvostné. Co dodat - kdo neviděl, o hodně přišel!!

Bruno (2009) odpad!

Ten nejtrapnější film, co jsem kdy viděl. Ani jedna scéna mi necukla s koutky pusy..byl jsem hluboce zklamán, ikdyž tipuji, že někomu se tohle dílo líbit bude.

Úhel pohledu (2008)

Film s velký spádem od začátku až do konce. Ve snímku je popisován pohled několika lidí, z nichž nakonec vyplyne i závěr. Film vás na začátku doslova nádherně vcucne do sebe a na konci vás z jedné velké honičky vypustí. Příběh je pro mě sice průměrný, způsob natočení a obsazení jsou pro mě však dokonalé.

Deník mrtvých (2007)

Film od Romera..pro mě docela známého a uznávaného režiséra. Těšil jsem se na nevšední zážitek, ještě k tomu, když mezi herci byli napsáni takoví velikáni jako Quentin Tarantino a Quillermo del Toro. Po shlédnutí snímku jsem však o filmu přemýšlel a něco mi tam nesedělo. Nikde není vysvětleno, jak se vlastně stalo, že mrtví ožívají..celou hodinu a půl jsem namonitoru hledal Quentina, ale ten nepřicházel - pro mě velké zklamání! Kdo nečeká od hororu pocit, kdy by se pak bál usnout, nechť se na snímek koukne. Ostatním to opravdu nedoporučuji. Jedinou světlou stránkou pro mě bylo setkání skupinky s hluchým staříčkem, který bez jakýchkoliv okolků hází výbušniny a používá kosu tak netradičním způsobem, že mě to až rozesmálo.

P.S. Miluji Tě (2007)

Pro mě jeden z nejlepších filmů posledního roku. Myšlenka, která se táhne celým filmem je něčím, co je i pro mě a můj život strašně důležité. Zhruba ve dvou třetinách, jsem si uvědomil, že snímek ztrácí "šťávu", ale to se rázem změnilo a gradovalo až do nádherného konce, kdy jsem si excelentně pobrečel.

Pokoj 1408 (2007)

Film, o kterém jsem slyšel hodně dobrého, ale nevěřil jsem tomu. Po shlédnutí jsem byl však hodně mile překvapen. Snímek má sice hodně pomalý rozjezd, ale ke konci se pěkně rozjede a závěrečný záběr už je snad klasikou.