Skleněné peklo (1974)

Excelentni obsazeni, dej, ktery jen tak nepusti a zpusob natoceni, ktery na tu dobu nebyl vubec bezny!

Sbal prachy a vypadni (1998)

Hodně typickej anglickej humor, dost skvělých hlášek řezaných kvalitní hudbou. Jsou filmy, který vám nic neřeknou, který jakoby proplujou mezi prsty. A pak přichází Sbal prachy a vypadni s něčím jiným. Klidně bych si film pustil hned znovu. Prostě mě bavil. Několikrát se totálně obrátila situace, všechno je to protkaný vtipem....

Tiché místo (2018)

Nelogickych a nevysvetlenych veci je tady fakt kupa. Evidentne se tim tvurci netrapili. Mrsky byly docela propracovane co do postavy a ksichtu :) Dokonce v titulkach probehl Michael Bay. Jinak ale spis nicim nevycnivajici snimek..me 3 hvezdy jsou 50%....

Zelená kniha (2018)

Tohle je hodně silná sonda do chování lidí. Bavilo mě to. Občas je zvláštní pozastavení nad rozhodnutím, které říká "moje ego", nebo "můj život".

Zátoka ticha (2004)

Tyhle filmy o detskych dobrodruzstvich mam rad. I zde je spousta ryze detskych rozhodnuti, takova cistost, ryzost. Bohuzel se mi zda, ze se protagoniste opravdu rezali do prstu, a i kdyby ne, tak sakra co se stalo s tim snekem?!? Byly proste chvile, kdy jsem otacel hlavu..

Den zrady (2011)

Politika je...kdo ji nedelal, nevi, rekl bych. Uz lokalni politika na obecni bazi je velkym zazitkem a zkusenosti pro zivot. Zastirani, domluvy bokem, prekrucovani, lhani, ovlivnovani druhych, zastrasovani..chces to delat poradne? Chces neco dokazat? Prizpusob se! Teda aspon by se to tak hodilo rict. Jenze ono to tak nemusi vzdy byt. Neveris tomu, co delas? Tak to nedelej!! Tenhle snimek vse tohle ukazuje syrove. A jsem za to rad. Presne takhle to kolikrat je. Na vesnici, v Lanskroune, v USA.

Vyproštění (2020)

Super styl natoceni. I kdyz je to cely vlastne blbost, tak styl kamery a rezie me bavi. Postavy jsou vymysleny taky fajn a zahrany...no nadhera. Konec je takovej sladkokyselej jak lak do okurek. Ale at si ho kazdej prebere jak chce. Za me jednoznacne plnej pocet hvezd a rad se na film kouknu znova..

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Nedal jsem na rady mého kamaráda z práce. Jestli si dobře vzpomínám, tak mi říkal, ať si dohledám pěkných pár informací a pak teprve jdu do filmu. Neudělal jsem to tak. Ale vůbec nevadí. Tenkrát v Hollywoodu pro mě bylo milé a přitom i nemilé překvapení. Zaprvé jsem těsně po skončení filmu vyhrkl "To snad ještě není konec!!" a tohle opravdu není můj zvyk. Tohle ze sebe dostat po téměř 3 hodinách. Ale prostě mě to bavilo. Ale vůbec jsem nečekal, že to bude takovýhle film. Jeden den v 60. letech v Hollywoodu, který je zakončený vražedně?? Doufal jsem, že ty scény s nekonečnou jízdou v autě, tak jak to umí jenom Tarantino, nikdy neskončí. A navíc, ta hudba. Zase je tady návrat někam, kde to mám prostě rád. Někam, kde se vidím jakoby doma. Je to stará hudba, která mě prostě bere. No a závěrem....propojení DiCaprio/Pitt? Jako by jim bylo zase 30. Jako by byli stále mladí. Krása se na ně dívat. A to jim je dohromady už přes 100 let! Co se ale týče onoho samotného momentu zabíjení, tak to jsem si daleko více užil ve snímku Vlci za dveřmi. Úplným závěrem už snad jen....tohle je opravdu první film, který ve mně vzbudil hned po dokoukání pocit, že ho musím hned vidět znovu. Hned!

Tajemný let (2005)

Dlouhou dobu jsme nevěřil. Ale co, nebudu nikomu nic prozrazovat. Jodie Foster se na takovéhle a podobné role prostě hodí. Její úzký obličej a schopnost chovat se tímto způsobem, je neuvěřitlená. To, že se všichni pohybovali po omezeném prostoru, to, že ta dcerka mohla být opravdu jenom někde po letadle a nikde jinde, to celou věc posouvalo do jiných sfér. Jsem za to rád. No a rozuzlení? Nevěřil bych. Trochu se divím, že hodnocení na CSFD je aktuálně pouhých 65%.