Dannyho jedenáctka (1960)

Naťahovaný začiatok, nefungujúce vtipy a finálna lúpež a jej prevedenie tiež neohúria. Film stojaci na výborných hercoch, ktorí si počas natáčania museli privodiť minimálne, nábeh rakovinu pľúc. Nová Soderberghová jedenástka je iná liga, lepšia a elegantnejšia po všetkých stránkach.

Tučňáci z Madagaskaru (2008) (seriál)

Nemastné, neslané s minimom funkčných vtipov a slabou animáciou. Začínam sa obávať,ako bude vyzerať ich samostatný celo - večerák.

Zjizvená tvář (1983)

Nevadia mi dlhé filmy, pokiaľ sú výborne zahrané a majú pútavý dej. A SCARFACE obidva aspekty výborne splna a k tomu je brutálne surový, krvavý a neuveriteľne realisticky natočený. A Al Pacino je herecký boh, ktorý mal mať doma minimálne 10 Oscarov, ak nie aj viac.

Quantum of Solace (2008)

To čo sa mi páčilo na Casino Royale, prehľadná akcia, výborný scenár a super záporák. Tak Foster to v Quantum of Solace, hned na úvod nahradil neprehľadnou akciou, ktorá v prevedení pripomína simuláciu epileptického záchvatu, nenápadným scenárom a smiešnym záporákom. Sklamanie roka.

Zpívání v dešti (1952)

Pekné, na prvý pohľad jednoduché a naivné zároveň. Pestrofarebná škála tanečných čísel a herecko - speveckých výkonov, ktoré sú na dnešnú dobu nevydajúce. Tak isto, ako neuveriteľne dlhé zábery, bez jediného strihu. Pár scénam by bolo čo vytknúť, ale ako celok to funguje dokonale.

Věc: Počátek (2011)

V rámci súčasnej pop-kultúrnej tvorby, popri Paranormal activity a podobných nezmysloch, jemný nad priemer. Ale v rámci hororového univerza a na základoch aký Vec staval,j e to jemný pod priemer. Jednoducho sme to všetko už niekde videli a v lepšom prevedení. Načo to teda pozerať znova? V horšom prevedení?!

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Prekvapivo nie je rozpočet vidieť vo veľkých námorných bitkách (ktoré sa tu pomaly ani nenachádzajú), ale v exotických exteriéroch, drahých kulisách, kostýmoch a autentických námorných lodiach. V ktorích sa odohráva komorný príbeh, okolo posádky a jej nepriateľa, prevedením štýlom hry mačka a myš. Film o hercoch a dialógoch medzi nimi, o priateľstve a morálnych hodnotách a o kapitánovi a jeho posádke, ktorú si nejde neobľúbiť.

Prďoši (2002) odpad!

Mňa by naozaj zaujímalo, ako to producent predkladal štúdiu a dôvod prečo by to malo v kinách uspieť. Zdravím, mám scenár s chlapcom, ktorý neuveriteľne prdí a NASA ho za to pošle do vesmíru, potrebujem na to iba jednu detskú hviezdu a 7 miliónov. A viete čo? oni mu tú detskú hviezdu dali a aj tých 7 miliónov. To je Amerika pánové!

Věc (1982)

Pustiť si to v noci sám, vonku chumelica, ako v onom filme a divák má o pár osratých spodkov viac, ako je zdravé a prirodzené. Oná atmosféra, ktorú nabudí výborná jednoduchá hudba, ktorá vydrží skoro celý film, to sa dnes často nevidí. Efekty, ktoré mi na rok vzniku, vôbec nepripadali smiešne, ale naozaj mi naháňali hrôzu a scénu zo skúmavkami považujem v rámci horror žánru, za najlepšiu aká bola kedy natočená.

The Runaways (2010)

The Runaways je čistý film pre fanušíkov, ale pochybujem že aj tí na ktorích je film zameraní,budú s ním spokojní. Dôležité informácie a činy ktoré kapelu dali do hromady a následne od seba, sú povrchovo zobrazené a nezaujjímavo natočené. Ja (ne) fanušík poznajúc možno 2 či 3 piesne, aj to z iných filmov, som bol maximálne znudený až na záverečných 30.minút, kde sa niečo skutočného deje. Žánrovo podobný Walk the line, bol zaujímavejším kúskom, aj pre bežného, komerčného diváka. The Runaways majú dané 2* aj pre scénu, kde Kirsten učí kolegyňu z kapely masturbovať.